Gastroskopia

Jak się leczy chorobę, jakie leki w jaki sposób się podaje, jak powinno przebiegać leczenie. Zaznaczamy, że opisywane tu rzeczy nie są zaleceniami i aby je zastosować bezwzględnie należy skonsultować się z lekarzem.
mama04

Gastroskopia

Post autor: mama04 » czw 08 sty, 2015 08:27

Witajcie ponownie.
Przede wszystkim w Nowym Roku życzę Wam i Waszym dzieciom zdrowia, spokoju, siły i wytrwałości w codziennym życiu.
A teraz do sedna.
Bardzo proszę Was o odpowiedź, czy któreś z dzieci miało robioną gastroskopię. U nas dalej drążymy temat kaszlu u mojej córki. Tym razem pani doktor, u której odczulam córkę chce wziąć ją na oddział i ustalić definitywnie przyczynę kaszlu. Powiedziała mi, że będzie na pewno robiona gastroskopia ( córka ma stwierdzony refluks badaniem usg przełyku). Badanie to ma być podczas pobytu na Polankach w Gdańsku. Czy dziecko którejś z was miało gastroskopię, czy wykonuje się ją w znieczuleniu ogólnym czy miejscowym. Niekoniecznie muszą to być doświadczenia właśnie z Gdańska.
Będę wdzięczna za każdą odpowiedź.

justysia489
Aktywista
gg: 0

Re: Gastroskopia

Post autor: justysia489 » sob 17 sty, 2015 20:43

Witam;) Syn miał gastroskopię ok. 3-m-ce temu, w Warszawie w CZD. Najpierw miał mieć robioną w narkozie, ale profesor wykonujący badanie stwierdził, że w jego przypadku bezpieczniejsze będzie wykonanie "na żywo". Czyli miał tylko znieczulone gardło. Dawid był przerażony, ale dzielnie zniósł badanie i powiedział, że wcale nie było tak źle;)) Duża w tym zasługa i podejście profesora wykonującego gastroskopię. Słyszałam, że do ok. 12 roku życia robią w narkozie. Chodzi o to, żeby dziecko nie wyrywało tej rurki i współpracowało. Syn ma 14 lat i muko. Pozdrawiam;)

Awatar użytkownika
EdekBezKredek
gg: 578953

Re: Gastroskopia

Post autor: EdekBezKredek » pt 13 lut, 2015 23:17

Moja córka w wieku 8 lat też miała robione na narkozie. To zależy od indywidualnego przypadku.

ODPOWIEDZ