Nadwrażliwość sensoryczna w obrębie oralnym -żywienie a muko

Jak się leczy chorobę, jakie leki w jaki sposób się podaje, jak powinno przebiegać leczenie. Zaznaczamy, że opisywane tu rzeczy nie są zaleceniami i aby je zastosować bezwzględnie należy skonsultować się z lekarzem.
daga
Posty: 11
Rejestracja: śr 08 gru, 2010 20:58
Lokalizacja: warszawa

Nadwrażliwość sensoryczna w obrębie oralnym -żywienie a muko

Post autor: daga » pn 28 gru, 2015 22:04

Mój 5 letni synek prócz muko ma zdiagnozowaną nadwrażliwość sensoryczną czucia powierzchniowego w obrębie jamy ustnej i gardła. Ma problemy z połykaniem. Przez 5 lat jadł tylko pokarm w postaci papek. Od miesiąca zaczyna jeść pokarm w kawałkach (kanapki, ziemniaki makaron, mięso), nie odczuwa głodu, je niechętnie, 1 posiłek trwa 2-4 godziny. Chodzimy do róznych specjalistów ale chciałam zapytać Was czy może ktoś zna taki przypadek i jak z nim postępował aby chętnie jadł kaloryczne posiłki ? Ile i jak duże posiłki jedzą Wasze 5 letnie pociechy tak aby nie traciły na wadze ? Proszę o pomoc.
Pozdrawiam
daga

Awatar użytkownika
moni2009
Posty: 1
Rejestracja: ndz 17 sty, 2016 20:27

Re: Nadwrażliwość sensoryczna w obrębie oralnym -żywienie a

Post autor: moni2009 » ndz 17 sty, 2016 20:35

Chętnie wymienię się doświadczeniem bo od prawie 6 lat mamy podobne problemy, zaburzenia w przyjmowaniu pokarmów stałych i połykaniu oraz potrzebę zaspokajania zapotrzebowania na wysokokaloryczne posiłki u synka. Pozdrawiam /moni

ODPOWIEDZ