Strona 1 z 1

pseudomonas

: sob 06 lut, 2016 23:31
autor: kwiatuszek0608
Witam,
Okazało się, że mój 4-mieięczny synek chory na muko ma bakterie pseudomonas. :-( Dostał antybiotyk na dwa tygodnie a później mamy zobaczyć co dalej. Jestem przerażona. Mały nie ma żadnych objawów, nawet nie wiem jakie by były....?? Proszę napiszcie czy wasze dzieciaczki też miały, jak to przechodziły i w jakim wieku? co robicie żeby ustrzec Wasze dzieci przed tą bakterią, już sama nie wiem co robię źle....??

Re: pseudomonas

: pt 19 lut, 2016 16:46
autor: Madzia
spokojnie. Na pewno wszystko dobrze robisz. Mówi się, że pseudomonas jest bakterią szpitalną, ale można na nią natknąć się w stojącej długo w wodzie z kwiatami ściętymi, można też znaleźć w łazience, gdzie długo jest stara mokra gąbka, można też zarazić się od chorego na muko pseudomonasem.... Nasz syn był zdiagnozowany w wieku 5 lat i krótko po tym, tj. po m-cu wylądował w miejscowym szpitalu w wysoką gorączką. Przy wyjściu już ze szpitala wpakowali do jego sali dziecko z ciężkim zapaleniem płuc. 2 tygodnie potem wynik, że mój syn ma pseudomonasa. Wniosek prosty. Złapał ta paskudną bakterię od tego chorego dziecka! Nic już nie dało się zrobić.
Teraz jest ważne by udało się zwalczyć u Twojego maluszką na tak długo jak się da i nie dopuścić do ponownego uaktywnienia. A z tym różnie bywa. Jednym słowem, nie może mieć już infekcji. Pseudomonas, czyli pałeczka ropy błękitnej lubi sąsiedztwo gronkowca złocistego (staphylococus aurerus). U nas wygląda tak, że jak wychodzi mu gronkowiec w sporej ilości, to szybko wdrożone jest leczenie, bo w przeciwnym razie wychodzi pseudomonas. W tej chwili 2 rok leczymi się tobramycyną w inhalacji, tj. jest syn programie lekowym z NFZ.
Nie całować syna w rączki, w nóżki, w usta... Dziecko bierze do buzi i rączki i nóżki. Po co mamy narażać go by brał nasze bakterie. Nie pozwalać na to tez innym.
Zachować czystość, słuchać poleceń lekarza, dobrze inhalować, dobrze przeprowadzać rehabilitację oddechową. I będzie dobrze ;)