Drugie dziecko - trudna decyzja

Jak się opekować chorymi na mukowiscydozę, jakie problemy podczas tej opieki występują, jak można sobie taką opiekę ułatwić.
Post Numer:#21  Post Napisane: Pt 01 lip, 2016 10:06
Witam. Mój narzeczony choruje i chciałabym wiedzieć jakie jest ryzyko, że urodziła bym chore dziecko. Narzeczony strasznie boi się że mogłabym urodzić chore dziecko. Jakie są szanse ?

Aktywista
Post Numer:#22  Post Napisane: So 02 lip, 2016 21:44
Jeśli jesteś zdrowa i nie masz jednego wadliwego genu mukowiscydozy to szanse praktycznie 100 % na to, że dziecko będzie zdrowym nosicielem, jeśli jednak masz jeden wadliwy gen to szanse na dziecko z mukowiscydozą wzrastają praktyczne do 50%. Warto w Twoim przypadku zrobić badania genetyczne w kierunku muko ale rozszerzone nie tylko podstawowe geny.
Post Numer:#23  Post Napisane: Cz 07 lip, 2016 08:17
Jeśli jesteś silna i podołasz temu to spróbuj zajść w drugą ciążę. Ale jeśli nie, wiem ze niektóre kobiety mogą sobie nie radzić (moja ciotka) i popadła w depresje, kiepska sprawa.Zależy od tego czy jesteśmy silni.
Post Numer:#24  Post Napisane: Cz 18 sie, 2016 11:58
Ja długo nie mogłam dać się przekonać, to mojemu mężowi bardziej zależało ode mnie żeby Kasia miała rodzeństwo... Po długich rozmowach i z wielkimi obawami ale w końcu dałam się przekonać i na szczęście urodziłam zdrowe dzieciątko. Koniec końców jestem szczęśliwa że się jednak zdecydowałam bo obie dziewczynki dają mi dużo radości. Ale na trzecie już się nie poważę :)
Post Numer:#25  Post Napisane: N 21 sie, 2016 10:57
Hm mogę wiedzieć co Panią ostatecznie przekonało, aby posiadać drugie dziecko ?

Aktywista
Post Numer:#26  Post Napisane: N 04 wrz, 2016 22:18
za drugim dzieckiem zdrowym czy chorym wg mnie to dziecko będzie samotne, rodzice się zestarzają a tak będzie miało rodzinę i to niezależenie czy to dziecko będzie zdrowe czy chore
a po drugie , życie się ma tylko jedno i każdy cierpi a we dwójkę jednak raźniej :-)
a po trzecie, medycyna idzie do przodu, są lepsze leki, mamy coraz to nowsze wiadomości o rehabilitacji i mieć nadzieję że w przyszłości będzie na muko lek

Aktywista
Post Numer:#27  Post Napisane: Pn 05 wrz, 2016 18:20
Mniej więcej podobnie było u mnie..ale żałuję że nie robiłąm badań prenatalnych - nie żebyym chciała przerywać ciążę, w ogóle nie wchodziło w grę - ale nerwy pod koniec i po porodzie byłby mniejszy
Mama Joanny 2007 / cf i Zuzanny 2010 / zdrowa
http://asik-ak.blogspot.com/
Post Numer:#28  Post Napisane: Cz 24 lis, 2016 12:04
Wątek jest dość stary z przed kilku lat... Ale po jego przeczytaniu zaczęłam zastanawiać się czy autorka Katarzyna, zdecydował się w końcu na drugie dziecko i jak syuacja potoczyła się dalej? może ktoś zna odpowiedź albo ona sama się wypowie ? U mnie choruje partner, mamy dwoje zdrowych dzieci, ale pierwszy syn urodził się jako wcześniak więc strasznie bałam się drugiej ciąży, okazała się jednak skrajnie inna i urodziłam wielkiego i silnego chłopca, wiec z moich doświadczeń wynika, że drugie dziecko może pozytywnie zaskoczyć mimo obaw mamy. pozdrawiam
Post Numer:#29  Post Napisane: Wt 19 wrz, 2017 12:34
Z jednym chorym dzieckiem decyzja jest wyjątkowo trudna... My z żoną nie zdecydowaliśmy się na drugie. Córka ma 12 lat, uważamy, że to już za późno. Mimo to znam parę, która zdecydowała się na kolejne dziecko, urodziło się na szczęście zdrowe. Nie ma reguły, ale z naszym przypadku obawy były zbyt duże.
Post Numer:#30  Post Napisane: Pt 06 paź, 2017 07:51
Po pierwsze nie ma reguły, a po drugie sama musisz uwierzyć a nie szukać rad na forum w sprawie posiadania dziecka...
Poprzednia strona

Powrót do Opieka nad chorymi