chcę wiedzy

Jak się opekować chorymi na mukowiscydozę, jakie problemy podczas tej opieki występują, jak można sobie taką opiekę ułatwić.
banan742

chcę wiedzy

Post autor: banan742 » pn 15 paź, 2007 20:56

witam wszystkich.Mam poważne pytanie związane z tąchorobą,nie znam jej wcale,chodzi mi oto że jest w przeczkolu u mojego 4 letniego synka dziecko z tą chorobą,nikt nas o tym nie poinformowal,nie mam do tego dzieciaczka ale rozumiecie nie wiem czy tą chorobą można sie zarazić czy to jednak nie przeszkadza,po prostu boje się o synka

karolina2007

Post autor: karolina2007 » pn 15 paź, 2007 21:37

Witam,mój syn chodzi do pszedszkola choć jest chory na muko.Chorobą tą nie można się zarazić od nikogo (jest to choroba genetyczna),a wręcz przeciwnie dzieci chore na muko są bardzo narażone na zakarzenia od innych zdrowych dzieci.nauczyciele i rodzice częto nie informują innych rodziców o tym że dziecko jest chore by dzieci się nie wyśmiewały
KAROLINA

maga
Aktywista
Kontakt:

Post autor: maga » wt 16 paź, 2007 08:09

Powiem szczerze, że nigdy mi nie przyszło do głowy, że rodzice zdrowych dzieci mogą bać się choroby naszych dzieci. Moja mała też bywa w przedszkolu i także nikomu o jej chorobie nie mówiłam (oprócz pani), wydawało mi się to niepotrzebne. Nasze dzieci nie są zagrożeniem dla zdrowych dzieci, przeciwnie - to inne dzieci są zagrożeniem dla naszych, szczególnie gdy mamusie puszczają do przedszkola kaszlące i zakatarzone dzieci. Nie bój sie o swojego malucha - nic mu nie grozi i niczym się nie zarazi.
Pozdrawiam
Magda

ANNA KONOWADA
Aktywista
Kontakt:

Post autor: ANNA KONOWADA » wt 23 paź, 2007 09:57

Dobrze, że pytasz, a Twojemu synkowi nic nie grozi, jest bezpieczny, MUKOWISCYDOZA NIE JEST CHOROBĄ, KTÓRĄ MOŻNA SIĘ ZARAZIĆ!!!!
pozdrawiam

ODPOWIEDZ