Wsparcie chorych na muko

Jak się opekować chorymi na mukowiscydozę, jakie problemy podczas tej opieki występują, jak można sobie taką opiekę ułatwić.
Dawid_Bydgoszcz
Aktywista

Wsparcie chorych na muko

Post autor: Dawid_Bydgoszcz » śr 28 lis, 2007 01:55

Tak sobie myśle,że wiele znaczy prócz lekarstw i szpitala dla dziecka wsparcie najbliższych. Nie ważne czy to rodzice czy dalsza rodzina. Ważne jest to aby dziecko czuło,że jest ktoś przy nim bliska osoba. Są rózne mukoliny. Jedne malutkie jedne dorosłe. Jedni mają w kimś wsparcie a inni nie. Nawet dorosły potrzebuje wsparcia bo szczerze wam powiem w każdym z nas coś zostaje z dziecka :)

Pozdrawiam

ele.meller
Aktywista

Post autor: ele.meller » śr 28 lis, 2007 12:05

mosz racje.jest to bardzo wazne gdy CF jest akceptowane.tak bzwa,ze rodziny nie zawsze wspieraja tak jakby nie bylo problemu.mowi sie trudno ,gdyz gdyz moja rodzina tery potepia to ,ze maja prawo nieinteresowac sie tzm ,ze jestes chory.wiem o tym dobrze gdyz moi bliscy potepiaja za to ,ze Woj czesto w szpitalu i kupuje leki OFjest to trudne.ale tak moga.niemam ocyekiwan na to ,z zaakceptuja nasza zeczywistosc.Wsparcie jest na forum i wlasnie rodziny z CF nas wspieraja i pomaga MATIO,PTWzM i fundacje.spotkania na warsztatach itp.to dla mnie osoby wspierajace.

dramu
Aktywista

Post autor: dramu » śr 28 lis, 2007 20:14

Akurat wiem jaką masz sytuację Dawidzie i naprawdę Ci współczuje. Czy nie ma jakiegos sposobu żeby chorego dorosłego ktoś oklepywał? Czy można tak zostawić chorego?

ODPOWIEDZ