basen?!

Jak się opekować chorymi na mukowiscydozę, jakie problemy podczas tej opieki występują, jak można sobie taką opiekę ułatwić.
Monia

basen?!

Post autor: Monia » czw 01 wrz, 2005 13:32

Witam,
u mojego siostrzeńca chorego na mukowiscydozę (Mateusza) w szkole dzieci uczęszczają na basen. Siostra zastanawia się czy powinna pozwolić chodzić Mateuszowi na basen. Boi się, że będzie bardziej narażony na wszelkie infekcje, natomiast on bardzo by chciał.
Chodzi on do szkoły integracyjnej także nauczycielki mają świadomość, że należy na niego zwracać w takich sytuacjach szczególną uwagę.

Proszę o poradę :-) , może ktoś z Was miał podobny problem/dylemat?!

Monia

gość

Basen

Post autor: gość » czw 01 wrz, 2005 19:19

MOJA 10-CIO LETNIA CÓRKA CHODZI NA basen i nie wynikaja z tego powodu żadne komplikacje.
Przecież pomimo Muko TO SĄ NORMALNE dzieci!!
Nie bój się niech chodzi na basen!!!
To dobry sport i relaks.

Julianka Gordon

Post autor: Julianka Gordon » czw 01 wrz, 2005 22:50

Cześć Monia,
basen jest przede wszystkim przeznaczony do pływania rekreacyjnego,w moim przypadku,sportowego.
Podobnie jak Twój siostrzeniec,Mateusz,jestem chora na Mukowiscydozę,na basen zaczęłam uczęszczać już w wieku 6 lat.
Program zajęć sportowo-rekreacyjnych,w tym także basen adresowany jest do wszystkich uczniów niezależnie od wieku, poziomu ich potrzeb i możliwości ruchowych(także dla osób niepełnosprawnych ruchowo).Nawet dziecko wie, że tylko aktywność dająca przyjemność i zabawę ma szansę na przetrwanie.Tym bardziej,że Mateusz z niecierpliwoscią czeka aż mama zapisze go na basen.To dla Niego nowe przeżycie(doświadczenie)ważne,że on sam się na to zgadza.
Pływanie wzmacnia mięśnie,poprawia krążenie i zapobiega bólom kręgosłupa,ma duże własciwości rehabilitacyjne.Jest ono bardzo użyteczne w harmonijnym rozwoju dzieci i młodzieży.

Oczywiscie,należy pamiętać,że na basenie łatwo dochodzi do zakażenia grzybicą stóp,dłoni czy pzanokci.Klapki oraz staranne wysuszenie stóp i przestrzeni międzypalcowych powinny temu zapobiec.

Myślę,że Twoja siostra powinna udać się do lekarza prowadzącego żeby upewnić się czy w tym wypadku nie ma jakiś przeciwskazań.Wydaje mi się,że wręcz przeciwnie,ale dla pewnosci warto poradzić się specjalisty.

Pozdrawiam Ciebie i Mateuszka.
Ostatnio zmieniony śr 25 sty, 2006 21:04 przez Julianka Gordon, łącznie zmieniany 3 razy.

Monia

basen?!

Post autor: Monia » pt 02 wrz, 2005 10:00

Dzięki za rady i pozdrowienia :-P

ODPOWIEDZ