Mukowiscydoza ??

Jak się opekować chorymi na mukowiscydozę, jakie problemy podczas tej opieki występują, jak można sobie taką opiekę ułatwić.
sokoro

Mukowiscydoza ??

Post autor: sokoro » sob 14 sty, 2006 17:10

Moja corka ma 14 lat choruje na astme od dawna.Od pewnego czasu okolo 2 lat zaobserwowałam u corki meczacy kaszel czzeste dusznosci leki na astme
nie pomagaja atybiotyk za atybiotykiem .Wczesniej byly objawy z ukladu pokarmowewgo wymioty bole tlusty stolec nie moge patrzec jak sie meczy. :( Wyladowalismy jzu u Psychologa i Psychiatry ktory twierdzi ze nie ma koponety sopatycznej .Ma slony pot czeste ifekcje bole brzucha ale wydaje mi sie ze juz by zostalo to zdiagnozowane nie miala jeszcze robionych chlorkow w pocie i czy sa wykonywane w Krakowie prywatnie gdzies oprucz Szpitala Prokocimia ?? i czy jest wogule sens wykonywania tego badania

Beata
Aktywista

Post autor: Beata » ndz 15 sty, 2006 19:32

Do badania chlorków w pocie u Twojej córki są wskazania ,więc nie powinno byc żadnego problemu z uzyskaniem skierowania.Alergolog na pewno bez problemu Ci wystawi [nie wiem jakie kompetencje w tym zakresie ma pediatra],a dziecko na pewno leczysz u alergologa.

ania

Post autor: ania » pn 16 sty, 2006 09:04

Opisane objawy są rzeczywiście niepokojące, więc zrobienie badania chlorków jest konieczne. W Krakowie wykonuje je wiele szpitali, ale PROKOCIM ma największe doświadczenie w tym zakresie i polecam wykonanie badań właśnie tam. W razie gdyby wyniki badania okazały się niepokojące konieczne jest skonsultowanie się ze specjalistą. Polecam konsultacje z dr Pogorzelskim z Rabki. Będzie on miał konsultacje w Fundacji MATIO w Krakowie, ul. Celna 6 - najbliższy termin 22 styczeń, kolejny 5 luty. Konsultacje są bezpłatne, należy tylko umówić się wcześniej telefonicznie nr 012 292 31 80.

ODPOWIEDZ