Problemy w muko

Jak się opekować chorymi na mukowiscydozę, jakie problemy podczas tej opieki występują, jak można sobie taką opiekę ułatwić.

Czy spotkałeś się z problemem opisanym powyżej?

Tak
2
50%
Nie
2
50%

Liczba głosów: 4

Awatar użytkownika
mukola
Kontakt:

Problemy w muko

Post autor: mukola » czw 13 mar, 2008 09:58

Witam wszystkich :) Ostatnio pisałam o gorączkach. A teraz chciałabym ten temat nieco rozwinąć, i jeszcze zachęcić was do opisywania swoich problemów. Tych, które nie są zapisane w umądrzonych książeczkach. Tylko tych, które naprawdę są. Być może taki problem występuje jeszcze u kogoś, a ten ktoś nie wie czym to wytłumaczyć.
W sumie, problem, który chcę opisać, to nie jest nic takiego. Po prostu chciałam powiedzieć o złych samopoczuciach. Często w muko występują właśnie te gorączki (wiem, powtarzam się). Mogą trwać jeden dzień, mogą trwać kilka dni. Ale kochani, chciałam wam wszystkim przypomnieć, lub was poinformować, że takie rzeczy są normalne w mukowiscydozie. Wy, czy też wasze dziecko (w zależności kto to czyta, chory, czy rodzic chorego) macie prawo czuć się przez kilka dni (około 3dni) nawet fatalnie. Mogą wystąpić gorączki (nawet do 39!), jakieś bóle mięśniowe (mnie akurat zawsze boli serce) i inne paskudne sprawy. Ale jeśli to nie przedłuża się, to nie jest to, moi drodzy, ani grypa ani infekcja, ani przeziębienie. Takie złe samopoczucia są normalne w muko, są one wynikiem wzmożonej aktywności bakterii, które wy lub wasze dzieci macie w płucach. Wtedy najlepiej nie chodzić do szkoły (lub odwołać lekcje w przypadku indywidualnego) przez te kilka dni i podawać dziecku przez 3 dni ibuprom 3razy dziennie. Ten lek nie zrobi choremu szkody, a na pewno pomoże.
Pozdrawiam serdecznie zarówno chorych jak i rodziców, i zapraszam na mój blog,
www.moje-cf.blog.onet.pl
"Rozmawiałam z niedoszłym denatem. Powiedział, że kiedy skoczył [z mostu], uświadomił sobie, że wszystkie jego problemy dadzą się rozwiązać, oprócz tego, że skoczył." CSI Las Vegas
Pozdrawiam i
zapraszam na www.moje-cf.blog.onet.pl

Annna

Post autor: Annna » pt 27 cze, 2008 19:40

ja ostatnio tez miewam problemy z samopoczuciem a najgorzej jest rano wtedy az mi sie zyc nie chce dlatego jak sie z kims umawiam to na pozniejsze godziny bo zwykle ok 3 godz po przebudzeniu juz gorsze samopoczucie mija. Nie mam pojecia czemu tak mam troche to uciazliwe ale da sie w ostatecznosci przezyc tylko ze mama mysli ze blefuje bo ona wie ze lubie sobie polezec w lozku;)

ODPOWIEDZ