pomoc dla naszych rodzin

Jak się opekować chorymi na mukowiscydozę, jakie problemy podczas tej opieki występują, jak można sobie taką opiekę ułatwić.
dramu
Aktywista

pomoc dla naszych rodzin

Post autor: dramu » pt 25 kwie, 2008 12:22

Chciałam poruszyć temat opieki ze strony Państwa nad rodzinami dzieci chorych. Jestem na róznych forach i tam ostatnio się żywo dyskutuje na ten temat. Każdy wie jak to wszystko wygląda, czasem gdyby nie praca obydwu rodziców nie starczałoby na leki . Również jak dla mnie niesprawiedliwe określenie dochodu na osobę 583 zł u rodzin dzieci niepełnosprawnych. Myślę,że może wysłać jakąs petycję od nas rodziców mukolków , tym bardziej że od września zmieniają się przepisy dot. zasiłków rodzinnych. Trzeba to zrobić TERAZ i to KONIECZNIE !
Chodzi też o to by osoby które rezygnują z pracy miały opłacane wszystkie składki tak jakby pracowały.
Jedna Pani podsunęła taki pomysł:
"........czy my jako rodzice nie możemy pracować jako asystent osoby niepełnosprawnej(własnego dziecka)?moze to jest jakaś"furtka"?
Przecież to właśnie my znamy najlepiej własne dzieci,a ten charakter zatrudnienia dawałby nam po pierwsze:te wszystkie składki,których nie mamy(gdy przekroczymy kryterium dochodowe),być może jakąś pensję(odpowiednik zasiłku),oraz np.mozliwość asystowania dziecku w przedszkolu,szkole itd.
Skoro zawód asystenta istnieje,jest wynagradzany-to może mamy szansę? ...."
Co o tym myślicie Drodzy Rodzice ? :))

ODPOWIEDZ