jadłospis dla malucha

Jak się opekować chorymi na mukowiscydozę, jakie problemy podczas tej opieki występują, jak można sobie taką opiekę ułatwić.
ania

jadłospis dla malucha

Post autor: ania » pt 04 sie, 2006 14:33

Witam serdecznie. Mam ogromną prośbę. Czy ktoś mógły mi podać przykładowy jadłospis na kilka dni dla 22 miesięcznego dziecka z mukowiscydozą?
Z góry serdecznie dziękuję za wszystkie odpowiedzi :-)

wiola77
Aktywista

Post autor: wiola77 » pn 21 kwie, 2008 14:28

też jest mi potrzebny taki przykładowy jadłospis, dla dziecka trzyletniego. W poradniku żywieniowym dla chorych na mukowiscydozę jest przykład dla dziecka chyba 10- letniego. W przypadku małych dzieci jak dotąd nigdzie nie znalazłam jak powinien wyglądać jeden dzień żywienia dziecka. Jest opisane co powinno dziecko jeść co jest bardziej a co mniej kaloryczne. Pojawia się tylko problem jak to wszystko połączyć, aby niejadek był w stanie to zjeść w ciągu dnia.
Kiedyś spisywałam przez kilka dni co jadł synek, pokazałam to później pani dietetyk. Stwierdziła wtedy, że ona nie wie czemu dziecko nie przybiera na wadze kaloryczność posiłków odpowiednia, kreon otrzymywał- prawie maksymalną dobową dawkę, infekcji żadnych nie było. Miał wtedy kilkanaście miesięcy i z wagą stał w miejscu około pół roku. Po czym nagle po przebytym lekkim zapaleniu płuc przytył w ciągu trzech tygodni 500g.

ODPOWIEDZ