1% podatku

Jak się opekować chorymi na mukowiscydozę, jakie problemy podczas tej opieki występują, jak można sobie taką opiekę ułatwić.
Sylwisska
Aktywista
Kontakt:

Re: 1% podatku

Post autor: Sylwisska » śr 02 lis, 2011 12:45

dokladnie :) My mamy wiecej niz rok temu ale nie tyle co inni rekordzisci :)

zora
Aktywista
gg: 1929719

Post autor: zora » śr 02 lis, 2011 13:08

Jestem bardzo ciekawa jaki będzie rezultat. To nasz pierwsza akcja, kompletnienie wiem czego sie spodziewać, jakiego rzędu mogą być kwoty.

Sylwisska
Aktywista
Kontakt:

Post autor: Sylwisska » śr 02 lis, 2011 13:23

Z moich obserwacjii zauwazylam ze trzeba miec dobrego ksiegowego, tak mi sie pryznajmniej wydaje.

Aga74
Aktywista
gg: 1506349

Post autor: Aga74 » śr 02 lis, 2011 14:39

Witajcie!
Troszkę cierpliwości i wyrozumiałości dla osób pracujących w fundacji,jest ich niewiele w porównaniu z fundacją PTWM lub inną, a dzieci chorych i ich rodzin wciąż przybywa.
Pozdrawiam. AGA.
Czasem pisze też mój mąż Tomasz

Paweł
Site Admin
gg: 0

Post autor: Paweł » czw 03 lis, 2011 00:00

Szanowni Państwo,
rozumiem Wasze zniecierpliwienie. Subkonta 1% są już wyliczone w 80 %. Już dziś większość z Państwa otrzyma informację o kwocie przekazanej przez podatników dla konkretnych osób. Przepraszam za opóźnienia, ale wynikłe one z zasad bezpieczeństwa. Nie każda osoba w Fundacji ma dostęp do danych, podatników, a czasami personel też choruje. Jestem pewny, że wszyscy otrzymają wiadomość telefoniczną lub meilową najpóźniej do środy.
Paweł Wójtowicz
Popieram Fundację MATIO
KRS 0000097900

Awatar użytkownika
kasiab
Aktywista
gg: 15845737
Kontakt:

Post autor: kasiab » pt 02 gru, 2011 13:27

co z tym 1% czy ktos juz cos wie, bo ja nic :zniesmaczony:
Mama Jasia z CF 29.07.2009-3849+10kbC>T i Fd508/- 28.06.2007
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

marcin ml
Aktywista
gg: 0

Post autor: marcin ml » pt 02 gru, 2011 14:35

zanim dotrze informacja poczta , proszę o zapytanie mailowe na krakow@mukowiscydoza.pl
1% podatku - mukowiscydoza
MATIO Fundacja Pomocy Rodzinom i Chorym na Mukowiscydozę
KRS 0000097900
htttp://www.mukowiscydoza.pl
http://www.mukowiscydoza.pl/index.php/1 ... dacji.html
http://bazy.ngo.pl/search/info.asp?id=2392

sylwus
Aktywista
Kontakt:

Post autor: sylwus » pn 12 gru, 2011 22:33

Słuchajcie czy jak ktoś ma firme w niemczech i rozlicza sie z podatku w niemczech to czy może przekazać 1% podatku na nasze dzieci?
Obrazek

danula
Aktywista
gg: 6226887

Post autor: danula » wt 13 gru, 2011 14:24

sylwus pisze:Słuchajcie czy jak ktoś ma firme w niemczech i rozlicza sie z podatku w niemczech to czy może przekazać 1% podatku na nasze dzieci?
raczej nie, tylko w formie darowizny

Awatar użytkownika
kasiab
Aktywista
gg: 15845737
Kontakt:

Post autor: kasiab » śr 14 gru, 2011 09:09

i jak wasze zbiory?
ja dzis dostalam informacje i sie normalnie zalamalam mniej niz w zeszlym roku a duzo wieksza akcje robilam, wiecej biur rachunkowych bylo zaangazowanych i setki znajomych a mamy tylko 15.000zl, w zeszlym roku bylo 18.000zl a duuuuuuzo mniej zrobilismy, nie wiem o co chodzi?
nie wiem jak w tym roku to zorganizowac, chyba nigdy nie uzbieram na kamizelke, eflow i wyjazd nad morze martwe..... :-(
Mama Jasia z CF 29.07.2009-3849+10kbC>T i Fd508/- 28.06.2007
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

Sylwisska
Aktywista
Kontakt:

Post autor: Sylwisska » śr 14 gru, 2011 10:00

Kasia dostałam juz informacje i my uzbieralismy dokladnie 9tys. wiec drugie tyle co w zeszłym roku. Ja juz tak bardzo sie nie przejmuje, wazne ze zbiera sie cokolwiek. Inni rodzice zbieraja 2tys. O kamizelke mozesz pisac do PFRON i moze Ci dofinansuja, a jesli chodzi o Eflow to jest o wiele tanszy inhalator ktory dziala w taki sam sposob i kosztuje okolo 1200zł.

julasek
Aktywista
Kontakt:

Post autor: julasek » śr 14 gru, 2011 11:24

dziewczyny, grunt, że jest taka możliwość zbierania, martwiłabym się jakby jej wcale nie było. MOrze martwe to ja odpuszczam. Jakoś mam wrazenie, że nic dobrego stamtad nie przywioze :( skoro tam jeździ tak dużo chorych na muko, to przeciez jest większe prawdopodobieństwo ze sobie wzajemnie poprzekazują swoje flory bakteryjne... sama nie wiem, ale raczej wybiorę jakies bliższe destynacje :)
ObrazekObrazek

Madzia
Aktywista
gg: 8166165
Kontakt:

Post autor: Madzia » śr 14 gru, 2011 11:58

słuchajcie, nie powinniście publicznie mówić co ile która ma, bo ludzie sa różni i potem wywołuje nie potrzebne negatywne emocje, typu zazdrość, zawiść, ból... Większośc ma tyle by starczyło na następny rok na same leki, a o turnusach i nowych sprzętach mogą pomarzyć, szczególnie wyjazd tak drogi jak nad Morze Martwe. Są tez tacy, co maja raptem za cały rok tylko 2tys. i zostawiają to na czarną godzinę. Dziewczyny trochę szacunku dla innych. Możecie mówic sobie między sobą, ale nie publicznie. Miejcie uczucia dla innych rodziców... Czytając Wasze posty, ma się wrażenie, że ważniejsze jest to , byście pojechały na wczasy, niż mysleć o zbieraniu pieniędzy z myślą o środkach na czarną godzinę, choćby na przeszczep płuc czy leku na muko. My zakładając subkonto na 1% taki cel postawiło, mamy dalej taki cel, choć życie postawiło nam przeszkody i trzeba było zredukować nasz cel i wydatkować pieniądze na leki czy kolejne nebulizatory czy na kolejny inhalator, bo znów się zepsuł.... A na turnusy czy wczasy sa inne środki, np. tzw. wczasy pod gruszą, zapomoga finansowa z z-du pracy, środki z pcpr-u czy z opieki społecznej, wydatkowanie z własnej kieszeni, a potem odliczenie z w ramach ulgi podatkowej, czy chociażby wystąpienie o wsparcie do różnych organizacji opp. Niech każdy zdecyduje sam na co wyda jakby nie było pieniądze dziecka z myślą o nim. Bogu dziękuję, że choć mąż pracuje i nie musimy tak nadszarpywać środków z subkonta, ale kiedy ja pracowałam na całym etacie, pensja moja szła tylko na leczenie dziecka i odliczałam w ramach ulgi, a pieniędzy na subkoncie nie ruszałam. I dobrze, bo przyszły ciężkie czasy, kiedy dostałam wypowiedzenie z powodu choroby syna(nie miałam chorobowego na niego) i przeszłam na wychowawczy, skończyły się pieniądze. Wtedy z bólem trzeba było korzystać ze środków subkonta.I widzę, że z roku na rok jest coraz gorzej z wpływami z 1%.
P.S. To nie ma nic wspólnego z księgową. Ja też wykonuję taki zawód( w stanie spoczynku ;) ) , to po prostu zależy od dochodów naszych darczyńców i od dobrej ich woli....
"Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka" - Jan Paweł II
http://smyki.pl/domeny/mlody.pl/muko/

Sylwisska
Aktywista
Kontakt:

Post autor: Sylwisska » śr 14 gru, 2011 12:04

Madzia mam wrazenie ze nie doczytalas dokladnie naszych postow, bo ja nie pisalam nic o morzu Martwym ani o innych "atrakcjach"!!! Ja zbieram z mysla o synu i o leczeniu!!! Niektorzy nie maja pieniedzy i z 1% tez ciezko im uzbierac, a inni zbieraja calkiem duze sumy tak to jest i tyle. Madzia gdzie nasze wpisy sugeruja brak szacunku, chyba sie zagalopowalas nie uwazasz??

Sylwisska
Aktywista
Kontakt:

Post autor: Sylwisska » śr 14 gru, 2011 12:08

Kurcze normalnie sie zdenerwowalam Twoim wpisem bo gdzie moj post wskazuje na brak uczuc dla innych rodzicow cholera jasna??!!!! Madzia Ty taka rozsadna kobieta, a uogolniasz to co napisala jedna osoba........

julasek
Aktywista
Kontakt:

Post autor: julasek » śr 14 gru, 2011 12:18

Sylwisska, spokojnie :) ja nie widzę nic zlego w postach, które tu czytam i sama nigdy nie mam złych zamiarów, a jednoczesnie każdy ma prawo do swojej opinii i już, to jest fajne. Nie przejmuj się tak kobieto :)
ObrazekObrazek

Madzia
Aktywista
gg: 8166165
Kontakt:

Post autor: Madzia » śr 14 gru, 2011 12:28

Sylwisska pisze:Kurcze normalnie sie zdenerwowalam Twoim wpisem bo gdzie moj post wskazuje na brak uczuc dla innych rodzicow cholera jasna??!!!! Madzia Ty taka rozsadna kobieta, a uogolniasz to co napisala jedna osoba........
Sylwia, nie czytałaś dobrze, Pisałam ogólnie, i nie cytowałam Twojego postu. Więc nie wiem skąd to zdenerwowanie. W moim poście nie było wymienione żadne imię. Proszę tylko wszystkich byśmy się zastanowili i nie pisały publicznie na temat tego kto ile uzbierał i na co wyda. Nie widziałąś co się dzieje z ludźmi na warsztatach. Wytykają palcami, że ta uzbierała tyle a tyle, a na pewno ma jakieś plecy itp. Chciałam Was przed tym przestrzec, ale skoro Ty tak interpretujesz tylko do swojej osoby.... trudno. Skoro tak wszyscy podzielają zdanie Sylwii, trudno, nie będę Was przestrzegać. Każdy w końcu jest kowalem swojego losu. Chciałam dobrze.
"Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka" - Jan Paweł II
http://smyki.pl/domeny/mlody.pl/muko/

Sylwisska
Aktywista
Kontakt:

Post autor: Sylwisska » śr 14 gru, 2011 12:55

Madziu nie trudno sie domyslic ze piszesz do "nas" i nie trzeba tu wymieniac z imienia zeby zauwazyc ze przestrzegasz "nas" przed zawiscia itp... Na Warsztatach nie mialam przyjemnosci byc, a wytykanie palcami wynika wlasnie z zawisci i tzw."rankingu" kto uzzbiera wiecej, ja w tamtym roku ubolewalam ze mamy malo ale dzis ciesze sie ze mamy co kolwiek na leczenie. Madziulo ja poprostu nigdy nie lubilam uogolnien typu "Wy, my oni" gdy rzecz nie tyczy sie ogolu. Ja odczytalam Twoj post w taki sposob a ze jestem raptus to sie zdenerwowalam i tyle, Ty wiesz wiecej bo jestes w naszym srodowisku dluzej i musisz przestrzegac bo mnie Twoje przestrzeganie nie zdenerwowalo tylko zarzucenie "nam" braku uczuc i szacunku dla innych rodzicow. Buziaczki Ci sle :)

helfajer
Aktywista
gg: 10972162
Kontakt:

Post autor: helfajer » śr 14 gru, 2011 13:46

Oj dziewczyny ... marudzicie jak te ... no, jak to się nazywa - oooooo mam, jak kobiety normalnie :P

Ale racji w tym trochę jest. Bo jeśli ktoś pisze że nazbierał "tylko 15.000 zł" to trochę przesadza. Jeśli np. przeczyta to osoba która np. uzbierała te 2.000 zł to może jej się zrobić przykro. A już pisanie że nie wystarczy na wyjazd nad Morze Martwe - to przegięcie pały jest moim zdaniem.
Też bym sobie pojechał na tydzień czy dwa np. nad czeskie morze, czy tam słowackie wody geotermalne - ale zbieram środki na subkoncie głównie w celu zakupu leków, no bo przecież jeśli wyda się te pieniądze na 'porządne' leczenie to wtedy nawet takie wypady nad morza nie są niezbędne. Grunt żeby na bieżąco trzymać formę.

Pozdrawiam was Kochanie mamuśki :calus:
Mukowiscydoza jest jak alkohol ... Ja ją w twarz ... Ona mnie na ziemię. Ale codziennie rano wstaję i leję ją dalej!

3 x "A" - Agitacja, Agitacja i jeszcze raz Agitacja - http://www.muko.smolarnia.org

Sylwisska
Aktywista
Kontakt:

Post autor: Sylwisska » śr 14 gru, 2011 15:42

Dokadnie Roberciku :) Mi cały czas chodzi o to ze to nie ja pisalam o morzu Martwym a Kasia i w takim razie co oznaczaja w tym wypadku słowa Madzi "Wy dziewczyny". Ja nie zarzucam nikomu nic bez powodu i tego samego oczekuje od innych.

ODPOWIEDZ