brzuszek

Jak się opekować chorymi na mukowiscydozę, jakie problemy podczas tej opieki występują, jak można sobie taką opiekę ułatwić.
Awatar użytkownika
stynka48
Aktywista
Kontakt:

brzuszek

Post autor: stynka48 » śr 08 paź, 2008 22:28

Goldi pisałaś że u Twojego synka bylo wiecej problemów z brzuszkiem.U mojego rownież.napisz cos więcej na ten temat,jakie badania pod tym katem miał robione twój synek,jak jest z trzustka.Mało sie tu na forum pisze na ten temat.pozdrawiam wszystkich.

Aneczka

Post autor: Aneczka » sob 11 paź, 2008 11:58

Moj synek (4 latka) tez ma mukowiscydoze z objawami od strony ukladu pokarmowego. Nie mamy wiele problemow z pluckami - wystarcza berodual, pulmozyme i tylko doraznie inne leki. Mamy za to problem z trawieniem, obowiazkowy kreon, i z watroba bo powiekszona i z cechami stluszczenia. Z trzustka na razie nic sie nie dzialo poza tym, ze byly problemy, zeby lekarz zobaczyl ja na usg.

Goldie

Post autor: Goldie » pt 17 paź, 2008 14:12

Stynko i Aneczko,

Przygotowuje sie do odpowiedzi na temat naszego brzuszka ale musze poszperać w starych wypisach bo od poczatku leczenie wiele sie zmieniło, na szczęście na dobre!
Postaram sie opisac jak u nas wygląda sytuacja ale ja mam skłonnośc do pisania elaboratów (jako humanistka z wykształcenia i zamiłowania :-) ) a tu wszyscy czekają na konkretne odpowiedzi. Co próbuje napisać coś dłuższego to wygasa mi strona a potem muszę zająć sie juz czyms innym (praca, odbiór dziecka z zerówki, kaloryczny(!!!) obiadek, inhalacja itp.)Wkrótce odpowiem.
Pozdrawiam gorąco!

Awatar użytkownika
stynka48
Aktywista
Kontakt:

brzuszek

Post autor: stynka48 » sob 18 paź, 2008 08:22

dziękujemy i czekamy z niecierpliwoscia

Smolanka

tez czekam na info

Post autor: Smolanka » pn 20 paź, 2008 10:10

bede rowniez wdzieczna za wszelka informacje na temat brzuszka bo wlasnie u mojej dwuletniej coreczki wyryto mukowiscytoze od strony brzuszka z plucami jeszcze nic sie nie dzialo

Awatar użytkownika
stynka48
Aktywista
Kontakt:

Re: brzuszek

Post autor: stynka48 » ndz 31 maja, 2009 22:30

Droga Goldie.
Pisałam na forum 17 pazdziernika 2008r. na temat problemów związanych z brzuszkiem.Mialaś napisać nam coś konkretnego na ten temat,bo Twój synuś też miał takie problemy.Po leczeniu powiedziałaś że sie poprawiło na lepsze.Czekam i czekam ......Chyba zaomniałaś o nas :-(

ODPOWIEDZ