Flater, Acapella... poszukuję pilnie!!

Jak się opekować chorymi na mukowiscydozę, jakie problemy podczas tej opieki występują, jak można sobie taką opiekę ułatwić.
Gość

Flater, Acapella... poszukuję pilnie!!

Post autor: Gość » pt 28 sty, 2005 14:32

Tradycyjny drenaż (oklepywanie) może zastąpić sprzęt rehabilitacyjny typu Flatera, Acapelli czy Kornetu. Chodzę do pierwszej klasy zwykłego gimnazjum do pierwszej klasy i muszę robić drenaż około 13:00. Nikt z mojej klasy nie wie, że jestem chora. Drenaż w szkole stanowi problem, nie jest to łatwe, muszę się udawać do gabinetu pielęgniarki, która ma mnie oklepywać podczas przerwy raz w ciągu dnia. A nuż ktoś wejdzie do gabinetu i znajdzie mnie na leżance "bitą"? O wiele wygodniej byłoby korzystać z Flatera albo Acapelli. Zapewne rodzice mukolinek (osób chorych na mukowiscydozę) starszych niż w wieku pięciu lat wiedzą o takim flaterze czy Acapelli. Próbowałam zamówić Flater w Warszawie, ale sklepy medyczne uważają, że dla nich nie opłaca się zamawiać kupy Flaterów dla jednej tylko osoby, a jeden Flater zamówić też dla nich nie ma sensu. Poza tym Acapella jest lepsza. Ale Acapellę możemy znaleźć tylko za granicą. konkretniej w Niemczech. Zwracam się do wszystkich z prośbą o jakiekolwiek informacje kontaktowe.

Gość

fluter

Post autor: Gość » pt 28 sty, 2005 19:33

Fluter mozna kupic w Warszawie w firmie Aero-medica ul. Sewerynow 4.
W 2004 roku kosztowal ok 140 zl.
Pozdrawiam zycze duzo zdrowia i uporu w walce.!!! :))

Paola

Post autor: Paola » pt 30 wrz, 2005 15:36

znalazlam firme ktora sprowadza Acapelle "AKME" ul.Postępu 1 tel. 853 50 69 bądz końcówka 70 lub 72 ]
www.akme.com.pl

planuje w najblizszym czasie zamówic Acapelle i przekonać sie czy faktycznie jest tak dobra pozdrawiam :-D

Rafał P
Kontakt:

Post autor: Rafał P » pn 21 sty, 2008 22:07

Witam !
Pracuje w Klinice Pulmonologii i codziennie używam acapelli i fluttera. Osobiście polecam Acapelle ponieważ posiada możliwość dostosowania oporu wydechowego ułatwiającego wykonanie długiego i skutecznego wydechu. Flutter nie ma nastawianego oporu.
Polecam informacje na temat fluttera i acapelli ze strony:

http://members.chello.pl/r.pilinski1/

Pozdarwiam.
rp

justysia489
Aktywista

Post autor: justysia489 » ndz 27 sty, 2008 10:45

hej.acapelle mozna wypozyczyc z Rabki :-D

ele.meller
Aktywista

akapela

Post autor: ele.meller » pn 28 sty, 2008 15:44

mój syn otrzymał z wypozyczalni PTWM.Na stronie tej znajdziesz juz gotowe wnioski aby wypełnił lekarz no i otrzymał szybko pocztą.
-pozdrawiam :chat:

ODPOWIEDZ