Nauka w szkole integracyjnej!

Jak się opekować chorymi na mukowiscydozę, jakie problemy podczas tej opieki występują, jak można sobie taką opiekę ułatwić.
ewka:)

Nauka w szkole integracyjnej!

Post autor: ewka:) » czw 12 lut, 2009 08:36

Witam!
Jestem mamą 10letniej Justyny chorej na muko. Córka chodzi do 3klasy i zastanawiam się czy nie przenieś jej do szkoły integracyjnej. Szkoła do której chodzi obeckie jest w tragicznym stenie pod karzdym względem, a o pomocy jak coś się dzieje z dzieckiet można zapomnieć. Może ktoś z was ma dziecko w szkole integracyjnej i doświadczenia w tej sprawie. Prosze o jakie kolwiek informacje i porady .

maga
Aktywista
Kontakt:

Re: Nauka w szkole integracyjnej!

Post autor: maga » czw 12 lut, 2009 09:18

Moja córka chyba w tym roku pójdzie do szkoły i też biorę pod uwagę szkołę integracyjną. Aby dziecko zostało objęte nauczaniem integracyjnym musi być zaświadczenie z poradni. Ostatnio znajoma zapytała mnie, jakim dzieckiem w klasie integracyjnej ma być Dominika? Zdrowym? czy chorym? hmm sama nie wiem... Inna kwestia, wszystkie dzieci, które zna pójda do "normalnej" szkoły, wiec chyba dla psychiki dziecka będzie lepiej pójść tam gdzie jej ukochane koleżanki?
Jeżeli szkoła jest tragiczna to może warto rozważyć przeniesiny do innej szkoły? A co na to Justynka? Chce zmian?
Pozdrawiam
Dominika moje najukochańsze słoneczko :)

Obrazek

marcin ml
Aktywista

Post autor: marcin ml » czw 12 lut, 2009 11:48

witam

polecamy wątek o naukczaniu indywidualnym http://www.forum.mukowiscydoza.pl/viewt ... f=8&t=4841
tam link do sekcji o poradniku szkolnym,

prosimy także o kontakt z Fundacją MATIO to przekażemy namiar na osobę dysponująca wiedzą na ten temat, która skontaktuje się z Panią i cos doradzi,

pozdrawiam
1% podatku - mukowiscydoza
MATIO Fundacja Pomocy Rodzinom i Chorym na Mukowiscydozę
KRS 0000097900
htttp://www.mukowiscydoza.pl
http://www.mukowiscydoza.pl/index.php/1 ... dacji.html
http://bazy.ngo.pl/search/info.asp?id=2392

ewka:)

Post autor: ewka:) » czw 12 lut, 2009 14:18

Witam ponownie i bardzo się ciesze że tak szybko się ktoś odezwał. Justyna wie ze chce ją przenieś do takiej szkoły staram się ją na to przygotować jak tylko moge, chce też iść z nią do tejszkoły żeby zobaczyła jak tam jest- oczywiście jak znajdziemy odpowiednią szkołe i upewnie się że jest tak jak ja to sobie wyobrażam. Justyna jest dzieckiem bardzo kontaktowym i akceptuje dzieci taie jakimi są, myśle że nie będzie problemu .Prawde powiedziawszy to ona ma już szczeże dosyć szkoły do której chodzi i będzie zadowolona jak się z nią "pożegna". Postaram się w najbliższym czasie skontaktować się z fundacją MATIO, napewno warto porozmawiać z kimś kto się na tym zna. Jeszcczeraz dziękuje za pomoc i rady. Czekam na kolejne :-D

ODPOWIEDZ