DIETA

Jak się opekować chorymi na mukowiscydozę, jakie problemy podczas tej opieki występują, jak można sobie taką opiekę ułatwić.
dorota klepacka

DIETA

Post autor: dorota klepacka » ndz 10 maja, 2009 16:55

Witam.
Jestem matka 8-letniego chłopca, u którego wykryto niedawno mukowiscydozę. Do tej pory był leczony na celiakię, był ma diecie bezglutenowe, bezmlecznej.
Mam takie pytanie:
- jak wygląda dieta u dziecka z mukowiscydozą? Wiem że powinna być wysokokaloryczna.
Jakie podawać dziecku pokarmy aby m.in przybierało na wadze, oraz aby ta dieta była w pełni skuteczna.

Tak więc proszę o pomoc w tym temacie. :-)

Pozdrawiam
dorota.
dorota

maga
Aktywista
Kontakt:

Re: DIETA

Post autor: maga » ndz 10 maja, 2009 20:53

Dieta naszych dzieci powinna być wysokokaloryczna i wysokobiałkowa. Najlepiej na początku skorzystać z pomocy dietetyka. Nie wiem gdzie się leczycie ale zapytajcie czy ośrodek nie ma dietetyczki. Jeżeli synek ma słabe przyrosty powinnaś się zaopatrzyć w jakieś specjalne odżywki- nutridrinki, Ensure, Clinutren Junior, fantomalt. Ponadto do jedzenia możesz dodawac oliwę z oliwek, do zup dużo śmietany, karm małego tym co kaloryczne, w diecie także mogą być słodycze bo to też kalorie, puste bo puste ale są :)
Dominika moje najukochańsze słoneczko :)

Obrazek

Madzia
Aktywista

Post autor: Madzia » czw 14 maja, 2009 13:53

Dorotko napisałam do ciebie na priv. My mieliśmy dokładnie tak samo jak ty. Dziś Mikołaj jest taki jak jego rówieśnicy.
"Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka" - Jan Paweł II
http://smyki.pl/domeny/mlody.pl/muko/

dorota klepacka

Post autor: dorota klepacka » czw 14 maja, 2009 21:45

Madzia pisze:Dorotko napisałam do ciebie na priv. My mieliśmy dokładnie tak samo jak ty. Dziś Mikołaj jest taki jak jego rówieśnicy.
dorota

ODPOWIEDZ