Moczenie nocne

Jak się opekować chorymi na mukowiscydozę, jakie problemy podczas tej opieki występują, jak można sobie taką opiekę ułatwić.
asia325
Aktywista
Kontakt:

Moczenie nocne

Post autor: asia325 » pn 13 lip, 2009 14:01

Trochę się martwię, moja Ola lat 4 ładnie w dzień załatwia swoje potrzeby, jednak w nocy muszę ją z trzy razy wysadzać, jak nie zdążę albo mocno śpię posika się i to sporo i tak śpi. Sprawdzam cukier jest na poziomie 98 z glukometru, z krwi wychodzi w normie. Martwi mnie to o tyle że w dzień od dawna nie ma problemu a w nocy nie wiem jak sobie z tym poradzić. Moja mama zaczęła szukać w internecie i znalazła że może to również wskazywać na opóźnienie rozwojowe.
Mama Asia
Ola 19.07.2005 - mój mały Mukolinek
Ala 19.08.2001

maga
Aktywista
Kontakt:

Re: Moczenie nocne

Post autor: maga » pn 13 lip, 2009 14:28

Do 5 roku życia dzieciom może się zdarzać mokra noc i jeszcze z tego powodu nie robi się afery. Dopiero potem szuka się przyczyn. Poczekajcie jeszcze troszkę a już na pewno kochana nie doszukuj się zaburzeń rozwojowych :) Przyczyn moczenia nocnego może byc wiele, począwszy od emocjonalnych, poprzez problemy z pęcherzem, zaparcia czy też alergię, a z tego co wiem Ola takową posiada.
Pozdrawiam serdecznie
Dominika moje najukochańsze słoneczko :)

Obrazek

asia325
Aktywista
Kontakt:

Post autor: asia325 » pn 13 lip, 2009 15:14

Madziu ja w sumie na spokojnie do tego podchodzę, moja mama panikuje. Nie jest to co noc ale zdarza się i śpi na mokro, w sumie zdarzałoby sie pewnie co noc ale ja wysadzam. Pozdrawiam
Mama Asia
Ola 19.07.2005 - mój mały Mukolinek
Ala 19.08.2001

Awatar użytkownika
eliza7304
Aktywista
Kontakt:

Post autor: eliza7304 » pn 13 lip, 2009 16:01

Witam...

Asiu,spokojnie...Nasze mamy są przewrażliwione chyba "z racji babci" :) Na pracę pęcherza moczowego wpływają nerwy lędźwiowo-krzyżowe, a nimi zawiaduje z kolei kora mózgowa. Połączenia między nią a ośrodkami lędźwiowo-krzyżowymi dojrzewają do 5. roku życia. Opóźnienie rozwojowe powoduje, że nawet starsze dziecko nie jest w stanie kontrolować pęcherza. Dla pewności zapytaj lekarza,ale chyba Magda ma rację :)

Pozdrawiam cieplutko...
Eli

Czasem trzeba usiąść obok i czyjąś dłoń zamknąć w swej dłoni, wtedy nawet łzy będą smakować jak szczęście...

http://www.jasalankiewicz.bloog.pl

Obrazek

Fantom

Post autor: Fantom » czw 24 lut, 2011 12:51

Moczenie nocne może mieć wiele przyczyn (warto rzucić okiem moczenie nocne). Nie ma co panikować, jeśli dziecko jest jeszcze małe, jak wspomniano wcześniej :) Dopiero jak problem staje się alarmujący, warto zacząć szukać rozwiązania :)

KasikPP
Aktywista

Post autor: KasikPP » sob 26 lut, 2011 20:42

Ten sam problem mam ze swoim 5 letnim synem. "Wysadzam" go o 23.00 i wtedy jest szansa, że sie nie zmoczy. Tez obserwuje i nie wiem za bardzo co mam robic i gdzie sie zgłosic. Gdybyscie coś wiedzieli - gdzie sie udac itp., napiszcie pls.

agus
Aktywista

Post autor: agus » sob 26 lut, 2011 22:25

Ja tez mam ten sam problem z Kuba ma juz prawie 4 latka i w nocy musze go budzic bo jak nie to sie zmoczy rozmawialam z doktorka na ten temat i kazala poczekac jeszcze z pol roku jak sie nic niezmieni to wtedy zrobi sie mu badania ja jak bylam mala to wiem ze tez mialam problem wiec moze to ma pomnie, ale jak sie nic niezmieni to go przebadam pod wzgledem pecherza czy wszystko jest ok!

ODPOWIEDZ