Strona 1 z 1

Moczenie nocne

: pn 13 lip, 2009 14:01
autor: asia325
Trochę się martwię, moja Ola lat 4 ładnie w dzień załatwia swoje potrzeby, jednak w nocy muszę ją z trzy razy wysadzać, jak nie zdążę albo mocno śpię posika się i to sporo i tak śpi. Sprawdzam cukier jest na poziomie 98 z glukometru, z krwi wychodzi w normie. Martwi mnie to o tyle że w dzień od dawna nie ma problemu a w nocy nie wiem jak sobie z tym poradzić. Moja mama zaczęła szukać w internecie i znalazła że może to również wskazywać na opóźnienie rozwojowe.

Re: Moczenie nocne

: pn 13 lip, 2009 14:28
autor: maga
Do 5 roku życia dzieciom może się zdarzać mokra noc i jeszcze z tego powodu nie robi się afery. Dopiero potem szuka się przyczyn. Poczekajcie jeszcze troszkę a już na pewno kochana nie doszukuj się zaburzeń rozwojowych :) Przyczyn moczenia nocnego może byc wiele, począwszy od emocjonalnych, poprzez problemy z pęcherzem, zaparcia czy też alergię, a z tego co wiem Ola takową posiada.
Pozdrawiam serdecznie

Re: Moczenie nocne

: pn 13 lip, 2009 15:14
autor: asia325
Madziu ja w sumie na spokojnie do tego podchodzę, moja mama panikuje. Nie jest to co noc ale zdarza się i śpi na mokro, w sumie zdarzałoby sie pewnie co noc ale ja wysadzam. Pozdrawiam

Re: Moczenie nocne

: pn 13 lip, 2009 16:01
autor: eliza7304
Witam...

Asiu,spokojnie...Nasze mamy są przewrażliwione chyba "z racji babci" :) Na pracę pęcherza moczowego wpływają nerwy lędźwiowo-krzyżowe, a nimi zawiaduje z kolei kora mózgowa. Połączenia między nią a ośrodkami lędźwiowo-krzyżowymi dojrzewają do 5. roku życia. Opóźnienie rozwojowe powoduje, że nawet starsze dziecko nie jest w stanie kontrolować pęcherza. Dla pewności zapytaj lekarza,ale chyba Magda ma rację :)

Pozdrawiam cieplutko...

Re: Moczenie nocne

: czw 24 lut, 2011 12:51
autor: Fantom
Moczenie nocne może mieć wiele przyczyn (warto rzucić okiem moczenie nocne). Nie ma co panikować, jeśli dziecko jest jeszcze małe, jak wspomniano wcześniej :) Dopiero jak problem staje się alarmujący, warto zacząć szukać rozwiązania :)

Re: Moczenie nocne

: sob 26 lut, 2011 20:42
autor: KasikPP
Ten sam problem mam ze swoim 5 letnim synem. "Wysadzam" go o 23.00 i wtedy jest szansa, że sie nie zmoczy. Tez obserwuje i nie wiem za bardzo co mam robic i gdzie sie zgłosic. Gdybyscie coś wiedzieli - gdzie sie udac itp., napiszcie pls.

Re: Moczenie nocne

: sob 26 lut, 2011 22:25
autor: agus
Ja tez mam ten sam problem z Kuba ma juz prawie 4 latka i w nocy musze go budzic bo jak nie to sie zmoczy rozmawialam z doktorka na ten temat i kazala poczekac jeszcze z pol roku jak sie nic niezmieni to wtedy zrobi sie mu badania ja jak bylam mala to wiem ze tez mialam problem wiec moze to ma pomnie, ale jak sie nic niezmieni to go przebadam pod wzgledem pecherza czy wszystko jest ok!