orzeczenie o niepełnosprawności

Jak się opekować chorymi na mukowiscydozę, jakie problemy podczas tej opieki występują, jak można sobie taką opiekę ułatwić.
emilia1988
Aktywista
gg: 33821743
Kontakt:

orzeczenie o niepełnosprawności

Post autor: emilia1988 » czw 20 maja, 2010 21:46

WItam!!!
Mam pytanie odnośnie orzeczenia...Moj synek chory na muko (7 miesiecy) dostał orzeczenie w ktorym uznano iz nie potrzebuje on opieki -punkt7 i i nie potrzebuje osobnego pokoju -punkt 10 (paranoja!!!!)a jak to jest w waszym przypadku????
Prosze o odpowiedzi poniewaz chcem sie odwolac do komisji...
Pozdrawiam Waszystkich Goraco!!!!dla rodziców wytrwałosci i dla mukolinków dużo zdrówka :D :D :D

Sylwisska
Aktywista
Kontakt:

Re: orzeczenie o niepełnosprawności

Post autor: Sylwisska » czw 20 maja, 2010 23:26

Dokładnie PARANOJA!!!!! U nas te 2 punkty są oczywiscie na TAK, nie wyobrażałam sobie do tej pory że może byc inaczej!!!! Nie pomoge ci bo nawet nie wiem jak sie odwołać od takiego orzeczenia :( Pozdrawiam :)

maga
Aktywista
gg: 6148172
Kontakt:

Post autor: maga » pt 21 maja, 2010 07:46

W kwestii pokoju mogę podać Ci rozporządzenie i podpowiedzieć na co się powołać.
Odwołuj się jak najbardziej. Ja w tym roku postanowiłam, że jak córka nie dostanie do 16 roku to też będę się odwoływać.
Dominika moje najukochańsze słoneczko :)

Obrazek

emilia1988
Aktywista
Kontakt:

Post autor: emilia1988 » pt 21 maja, 2010 07:51

Witaj Maga!!!prosze podaj mi te rozporzadzenie i na co moge sie powołac.pozdrawiam

julasek
Aktywista
Kontakt:

Post autor: julasek » pt 21 maja, 2010 07:55

Słuchajcie, a do czego sie przydaje takie orzeczenie? po co je miec? moj synek ma ponad rok, nigdy nie wystepowala o takie orzeczenie... bo w sumie nie wiem po co?
ObrazekObrazek

emilia1988
Aktywista
Kontakt:

Post autor: emilia1988 » pt 21 maja, 2010 08:03

Witaj!!!potrzebe aby uzyskac pielegnacyjne na dziecko chore- to jakies 150zl, świdczenie pielegnacyjne-to jak sie zrzekasz pracy aby sie opiekawac dzieckiem-550zl chyba.łatwiej sie starac o mieszkanie z zasobów miasta lub gminy, potrzebnne a wrecz konieczne do różnych ulg.Wiec nie zastanawiaj sie tylko składaj wniosek do Komisji.zawsze dobre i te pare zlotych :D pozdrawiam

julasek
Aktywista
Kontakt:

Post autor: julasek » pt 21 maja, 2010 12:01

z mieszkanie nie skorzystam, z pracy nie zrezygnuje a te rozne ulgi to np. jakie? pewnie i tak by mi sie nie nalezaly - bo zakladam ze jak zwykle pojawia sie kryterium dochodowe...
jakos mam blokade psychiczna przed "udokumentowaniem" ze moje dziecko jest niepełnosprawne...
dzieki
ObrazekObrazek

agus
Aktywista
gg: 32604353

Post autor: agus » pt 21 maja, 2010 12:45

julasek pisze:z mieszkanie nie skorzystam, z pracy nie zrezygnuje a te rozne ulgi to np. jakie? pewnie i tak by mi sie nie nalezaly - bo zakladam ze jak zwykle pojawia sie kryterium dochodowe...
jakos mam blokade psychiczna przed "udokumentowaniem" ze moje dziecko jest niepełnosprawne...
dzieki
Witam z tego co sie orientuje to kryterium dochodowe zostalo zniesione z dniem 1.01.2010roku!!!
Jezeli chodzi o blokade przed tym ze dziecko jest niepelnosprawne warto przelamac ja tez bardzo chcialabym zeby synek byl zdrowy i nie miec zadnej pomocy zwiazanej z niepelnosprawnoscia ale jest inaczej :-( Ja zrezygnowalam z pracy zeby opiekowac sie synkiem i jestem szczesliwa ze moge byc z nim caly czas :-D :-D oczywiscie maz pracuje :-D pozdrawiam!!!

wiola77
Aktywista

Post autor: wiola77 » pt 21 maja, 2010 13:36

orzeczenie o niepełnosprawności może się przydać jeśli będziesz chciała jechać z dzieckiem na turnus rehabilitacyjny, poza tym przy rocznym rozliczeniu podatku- odlicza się od dochodu wydatki na leki, dojazdy na leczenie, rehabilitację, posiadając orzeczenie masz możliwość dofinansowania przez PCPR do zakupu inhalatora;wypożyczenie z PTWM sprzętu rehabilitacyjnego, np. trampolinę;
jeśli pracujesz świadczenia pielęgnacyjnego w wysokości 520 zł nie otrzymasz, ale już zasiłek pielęgnacyjny 153 zł tak, jeśli nawet teraz uważasz że te pieniądze są niepotrzebne, to możesz odkładać na "czarną godzinę" lub może przeznaczyć na pomoc innemu dziecku (zerknij na stronę Mariuszka Stępniaka- jemu na pewno przyda się każda złotówka)

emilia1988
Aktywista
Kontakt:

Post autor: emilia1988 » pt 21 maja, 2010 16:07

witam
pytalam sie jak macie w orzeczeniu napisane punkt 7 i 10
a do czego orzeczenie jest potrzebne to mozna zwalezc w innym watku.pozdrawiam

Sylwisska
Aktywista
Kontakt:

Post autor: Sylwisska » pt 21 maja, 2010 18:29

Emilka ja mam punkt 7 KONIECZNA stala pomoc, punkt 10 Posiada prawo do zamieszkania w oddzielnym pokoju. Julasek ja mysle jak pisze Agus, ze jak Ci te pieniazki sa niepotrzebne to odkladaj dla małego bo nigdy nie wiadomo co przyniesie nam zycie :/ Ja odrazu załatwiłam Orzeczenie i tak naprawde wtedy dokladnie nie wiedzialam do czego mi jest potrzebne :)

julasek
Aktywista
Kontakt:

Post autor: julasek » pn 24 maja, 2010 09:07

Macie rację. Zorientuje się jak można te papiery pozałatwiać i spróbuje. Jesli obędzie się bez brania urlopów z pracy i uda sie to jakos sprawnie załatwić to argument przekazywania kasy na bardziej potrzebujących jest słuszny!

pozdrawiam
ObrazekObrazek

ulaes
gg: 0

Post autor: ulaes » wt 25 maja, 2010 12:36

Kurcze, nawet nie wiedziałąm, że można starać się o punkt 10. Tylko możecie mi powiedzieć, jeżeli będę go miała zaznaczony to co wtedy? Wybudują mi pokój dla dziecka?

marcin ml
Aktywista

Post autor: marcin ml » śr 26 maja, 2010 08:44

orzeczenie o niepełnosprawności posiada większość chorych, oczywiście są tacy którzy jeszcze nie uzyskali tego statusu chociaż w przypadku mukowiscydozy u dziecka z orzeczeniem nie ma większych problemów, oczywiście tutaj diabeł tkwi w szczegółach ( kontakt z Fundacją na ten temat i użytkownicy tutaj o tym też wspominają
status ten pozwala np. korzystać z zasiłków dedykowanych osobom niepełnosprawnym i ich opiekunom ( pielegnacyjny, opiekuńczy, oba wg kryteriów danego zasiłku), programów PFRON, możliwych programów PCPR, turnusów rehabilitacyjnych i dofinansowań ich lub innych szczególnych lokalnych programów dla osób niepełnosprawnych. Oczywiście pkt 10 tutaj prosimy o kontakt z Fundacją, isnieje tutaj możliwość uzyskania mieszkania komunalnego w przypadku problemów mieszkaniowych, ale to juz bardziej skomplikowana procedura. Oczywiście Warsztaty Fundacji i sprzęt rehabilitacyjny w wypożyczalni jest także dostępny dla osób niepełnosprawnych ( chorych na mukowiscydozę). To tak z grupsza :-D
1% podatku - mukowiscydoza
MATIO Fundacja Pomocy Rodzinom i Chorym na Mukowiscydozę
KRS 0000097900
htttp://www.mukowiscydoza.pl
http://www.mukowiscydoza.pl/index.php/1 ... dacji.html
http://bazy.ngo.pl/search/info.asp?id=2392

maga
Aktywista
gg: 6148172
Kontakt:

Post autor: maga » śr 26 maja, 2010 08:57

pkt 10 najprościej mówiąc przydaje się tym, którzy mają mieszkanie komunalne. Wówczas mogą starać się o większe. Jeżeli masz mieszkanie własnościowe, pkt 10 do niczego Ci się nie przyda. To tak w skrócie :)
Ja w tym roku walczę aby młodej dali do 16 roku... zobaczymy jak będzie...
Pozdrawiam :)
Dominika moje najukochańsze słoneczko :)

Obrazek

marcin ml
Aktywista

Post autor: marcin ml » śr 26 maja, 2010 09:41

lub chcą mieć takie mieszkanie komunalne ( oczywiście jeśli spełniaja wymogi ), z orzeczeniem odpowiednim do 16 roku życia i później tutaj jest ten diabeł
KRS 0000097900

Aga74
Aktywista
gg: 1506349

Post autor: Aga74 » śr 02 cze, 2010 07:53

maga pisze:pkt 10 najprościej mówiąc przydaje się tym, którzy mają mieszkanie komunalne. Wówczas mogą starać się o większe. Jeżeli masz mieszkanie własnościowe, pkt 10 do niczego Ci się nie przyda. To tak w skrócie :)
Ja w tym roku walczę aby młodej dali do 16 roku... zobaczymy jak będzie...
Pozdrawiam :)
nie wiesz może jak mamy mieszkanie własnościowe to czy przy pkt.10 można się starać o przebudowę w spółdzielni np 1 pokoju na dwa mniejsze i chyba można na to uzyskać dofinansowanie na remont, koleżanka dostała pomoc z firmy która robi jej remont tylko muszę z nią porozmawiać co i jak
Czasem pisze też mój mąż Tomasz

marcin ml
Aktywista

Post autor: marcin ml » śr 02 cze, 2010 09:53

jeśli opiekun osoby posiada własność do nieruchomości/lokalu ( własność hipoteczna) to jest to powód odmowy i negatywnej decyzji przydzielenia takiej osobie mieszkania komunalnego. Nie przeszkadza to oczywiście udziałowi firmy w remoncie, udziałowi osoby w jakimś programie dedykowanemu np. remontowi lub innej formy wsparcia gminy w takim remoncie. Pkt 10 jest tutaj nie konieczny, jednak zapewne w staraniach np. w gminie zapewne lepiej postrzegany i w niektórych gminach wymagane.
KRS 0000097900

Aga74
Aktywista
gg: 1506349

Post autor: Aga74 » śr 02 cze, 2010 10:04

po odpowiedzi wnioskuje, że lepiej się starać o wymagalność w pkt. 10 i jak w takim razie odniesie się do tego lekarz orzecznik czym się kierują przy tym orzekaniu czy komuś sie należy czy nie dodatkowy pokój, jak i czym ewentualnie motywować swoją wypowiedź na temat zaznaczenia pkt. 10 na komisji?
Czasem pisze też mój mąż Tomasz

helfajer
Aktywista
gg: 10972162
Kontakt:

Post autor: helfajer » ndz 06 cze, 2010 23:16

witam,

właśnie piszę odwołanie od orzeczenia. Mam takie pytanie. Czym różnią się te 2 punkty:
Pkt. 7, tj. ?konieczności stałej lub długotrwałej opieki lub pomocy innej osoby w związku ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji?
Pkt. 8, tj. ?konieczności stałego współudziału na co dzień opiekuna dziecka w procesie jego leczenie, rehabilitacji i edukacji?

Dla mnie osobiście, chodzi w nich o to samo, tylko jakby to było inaczej ujęte w słowa. I nie wiem teraz czy w uzasadnieniu opisać obydwa punkty osobno czy ująć je razem.

pozdrawiam.
Mukowiscydoza jest jak alkohol ... Ja ją w twarz ... Ona mnie na ziemię. Ale codziennie rano wstaję i leję ją dalej!

3 x "A" - Agitacja, Agitacja i jeszcze raz Agitacja - http://www.muko.smolarnia.org

ODPOWIEDZ