orzeczenie o niepełnosprawności

Jak się opekować chorymi na mukowiscydozę, jakie problemy podczas tej opieki występują, jak można sobie taką opiekę ułatwić.
agus
Aktywista
gg: 32604353
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: orzeczenie o niepełnosprawności

Post autor: agus » wt 15 cze, 2010 09:05

Witam moj syn jak stawał na komisji ( a tak naprawde nie musial bo mial zaocznie ) czyli wiadomo ze dostanie i dostalismy na 5 lat nigdzie nie musielismy chodzic mam nadzieje ze za dwa lata tez nie bede miec problemów i wszystko bedzie dobrze!!! pozdrawiam!!!

Sylwisska
Aktywista
Kontakt:

Post autor: Sylwisska » wt 15 cze, 2010 10:01

Ja tez nie mialam problemu, na Komisji nie byłam dostałam tylko date kiedy sie odbedzie i pozniej Orzeczenie. Kiedy skladalismy papiery na Komisje, tez nie mielismy jeszcze mutacji. Orzeczenie mamy tylko na 2 lata, ale punkty 7 i 10 na TAK. Pozdrawiam.

malgo69
gg: 0
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: malgo69 » wt 15 cze, 2010 23:52

Tak czytam i czytam i stwierdzam, że Częstochowa pod tym względem nie jest taka zła! My z synem po wyjściu ze szpitala (16lat) zaznaczę jeszcze że wcześniej nie wiedzieliśmy o chorobie, złożyliśmy dokumenty na komisję i bez problemu dostaliśmy wszystkie potrzebne punkty nawet bez określonej mutacji. Lekarz któremu przekazywałam kserokopie dotychczas zebranych badań z całych 16-tu lat życia mojego dziecka powiedział tylko "to wszystko jego??". Niedługo po tym dostałam orzeczenie, co prawda na rok, ale uprzedził mnie, że to pierwsze orzecz. i taka jest procedura.

emilia1988
Aktywista
gg: 33821743
Kontakt:

Post autor: emilia1988 » śr 23 cze, 2010 17:04

WItam!!!jestem szczesliwa bo osiagnelam to co chcialam....odebralam dzis orzeczenie o niepelnosprawnosci mojego kochanego synka i mamy teraz wszystkie punkty na TAK :D :lol: ale sie ciesze!!!pozdrawiam

Basia 165
gg: 8775260

Post autor: Basia 165 » śr 23 cze, 2010 19:07

Cieszę się z Tobą :))
a jeszcze, na jaki okres dostałaś orzeczenie?

emilia1988
Aktywista
Kontakt:

Post autor: emilia1988 » czw 24 cze, 2010 06:35

na 5 lat .... ale i tak sie ciesze :) milego dnia

julasek
Aktywista
Kontakt:

Post autor: julasek » wt 06 lip, 2010 21:08

Madzia, nie zauwazylam ze do mnie napisalas na forum... pewnie dlatego ze wlasnie wtedy bylam z dzieckiem na wakacjach zagranica. Pewnie masz racje, kiedys to orzeczenie moze nam sie przydac, na razie odpukac, wolimy nie uszczuplac kasy panstwowej skoro nie musimy...'
niech inni korzystaja ktorzy musza.
Dzieki i pozdrowienia!
Madzia pisze:
maga pisze:pkt 10 najprościej mówiąc przydaje się tym, którzy mają mieszkanie komunalne. Wówczas mogą starać się o większe. Jeżeli masz mieszkanie własnościowe, pkt 10 do niczego Ci się nie przyda. To tak w skrócie :)
Ja w tym roku walczę aby młodej dali do 16 roku... zobaczymy jak będzie...
Pozdrawiam :)
Magda, co za bzdury! Chyba nie czytałaś tego co pisałam i mówiłam Ci do czego przydaje się pkt. 10! Zapomniałaś o tzw. dodatku mieszkaniowym! Również osoby, które mają domek korzystają z tego dodatku mieszkaniowego. Spytaj się Danusi, mamie Kasi. Poszła za moją radę i ma dopłatę. Poza tym, owszem przydaje się tym co mają mieszkanie komunalne, ale to nie jest główne kryterium otrzymania takiego mieszkania. Każda gmina ustala swoje kryteria. Ci co się starają o mieszkania z TBS też mogą argumentować pkt. 10. I jeszcze coś. Ktoś kto mieszka np. u rodziny i z powodu tego, że mimo pkt 10 ma dalej metraż za duży, może z rodziną zawrzeć umowę użyczenia nie wymagającej potwierdzenia notarialnego czy dodatkowej opłaty. Jednak jest podstawą właśnie do dodatku mieszkaniowego czy do ulgi rehabilitacyjnej, czy zwrotu różnicy VAT itp.
Madziulek, mówiłam Ci, jak masz wątpliwości masz pisać do mnie lub dzwonić!

Do Julaska: Nie wiem jaką masz sytuację finansową, ale podstawą o jakąkolwiek pomoc jest właśnie orzeczenie o niepełnosprawności dziecka. Pomyśl o przyszłości dziecka i Twojej rodziny. W życiu różnie bywa i zdarza się utracić pracę, z czego więc na dłuższą metę będziesz opłacał leki, czy np. mieszkanie? Pisanie o pomoc do Fundacji wiąże się przedstawieniem dokumentów w tym właśnie orzeczenia o niepełnosprawności. Skorzystanie z ulg rehabilitacyjnych wymaga posiadania właśnie orzeczenia. W ulgach jest np. możliwość odliczenia za użytkowanie samochodu za cały rok w kwocie 2280zł, odliczenia leków, wyjazdów na turnusy rehabilitacyjne, sanatoria, leki, sprzętu, naprawy czy adaptację mieszkania. Wymieniłam tylko kilka. Do tego pomoc z PCPR-u czy z PFRON-u czy z MOPS-u, a jeszcze do tego dochodzi karta parkingowa... Proszę rzucić okiem na artykuły o ulgach i uprawnieniach na stronie MATIO. Nikt nie każe Ci korzystać wszystkich ulg i uprawnień. Ale czy chcesz wyrobić np. paszport dla dziecka w pełnej wysokości czy skorzystać z 50% zniżki? Decyzja należy do Ciebie. Pozdrawiam serdecznie.
ObrazekObrazek

dramu
Aktywista
gg: 6226887

Post autor: dramu » ndz 11 lip, 2010 22:32

córka dostała tylko na 2 lata
zobaczymy jak teraz będzie
Mama dwóch mukolinków córki lat 11,5 i synka - 1,5 roczku
i zdrowego synka - 6 latka

Magdan
Aktywista
gg: 1200

Post autor: Magdan » sob 31 lip, 2010 14:58

Witam właśnie dostaliśmy informacje że 5 sierpnia mamy pierwszą komisje boje się strasznie jak to wszystko będzie

emilia1988
Aktywista
Kontakt:

Post autor: emilia1988 » sob 31 lip, 2010 20:12

hejka nic sie nie boj wszystko bedzie dobrze a jak nie to zawsze tak jak ja mozesz sie owołac od decyzji i jeszcze raz sprobowac.powiem Ci jedno...nie boj sie postawic na swoim powiedz od razu ze chcesz wszystkie punkty na tak. Mów ze wymaga stalej opieki musisz byc caly czas przy dziecku robic kila razy dziennie inhalacje drenaze podawac systematycznie leki i ze wymaga oddzielnego pokoju wolnego od brudu i zarazkow, ze opar ktory rozchodzi sie podczas inhalacji jest szkodliwy dla zdrowych osob....itp itd jak masz jeszcze jakies pytano to pisz:)pozdrawiam:D

Aga74
Aktywista
gg: 1506349

Post autor: Aga74 » śr 04 sie, 2010 20:30

Witajcie
ja stawałam wczoraj na komisję i dostałam na 6lat do 16 lat mojego syna i wszystkie punkty mam na tak ,równiez i karta parkingowa.Dziękuje Fundacjii za poparcie nas.Pozdrawiamy...miłego wieczoru.
Czasem pisze też mój mąż Tomasz

maga
Aktywista
gg: 6148172
Kontakt:

Post autor: maga » śr 04 sie, 2010 20:37

Aga to wspaniała wiadomość :lol:
My mamy komisję 13 sierpnia... w piątek... Mam nadzieję, że nie będzie pechowy...
Też chcę do 16 roku a jak nie, będę się odwoływać...

Jeszcze raz gratuluję :) Normalnie jest co świętować :)
Dominika moje najukochańsze słoneczko :)

Obrazek

Aga74
Aktywista
gg: 1506349

Post autor: Aga74 » śr 04 sie, 2010 21:05

maga trzymam kciuki za was ale występowałas do naszej fundacjii o poparcie?wiesz powiedziała pani doktor ze bardzo dobrze takie cos mieć,poniewaz ona ma poparcie co do punktów na tak.podobnie zrobiła Emilka z forum i ja podpytałam ją i zrobiłam podobnie jak ona i mam xero.Jakbyś zdążyła to zadzwoń i poproś ich o takie pismo.Mówie Ci dobra sprawa.pozdrawiam
Czasem pisze też mój mąż Tomasz

maga
Aktywista
gg: 6148172
Kontakt:

Post autor: maga » śr 04 sie, 2010 21:14

Tak, dostałam pisemko z Matio...
i oczywiście przesłałam je razem z dokumentami, zobaczymy czy będzie skuteczna także w naszym przypadku.

Za kciuki nie dziękuję :wink:
Dominika moje najukochańsze słoneczko :)

Obrazek

emilia1988
Aktywista
Kontakt:

Post autor: emilia1988 » czw 05 sie, 2010 07:20

Aga super:) ckiesze sie z Wami. Maga- powodzenia:)

helfajer
Aktywista
gg: 10972162
Kontakt:

Post autor: helfajer » czw 05 sie, 2010 21:50

Więc tak, wracając do mojej sprawy odwołania do sądu odnośnie orzeczenia o niepełnosprawności. Więc tak.

Przedtem było tak:
pkt 2) szkolenia w tym specjalistyczne wymaga
pkt 5) konieczność zaopatrzenia w przedmioty ortopedyczne według wskazań lekarza specjalisty

Po odwołaniu i piśmie z sądu, jest tak:
pkt 2) szkolenia w tym specjalistyczne nie wymaga
pkt 5) konieczność zaopatrzenia w przedmioty ortopedyczne tak

Uzasadnienie
Zmieniono zapis w pkt. 2 katalogu wskazań z uwagi na sytuację zawodową osoby orzekanej, w chwili obecnej brak przesłanek do konieczności przekwalifikowania.

Moje wnioski
1. ręce opadają
2. nie brano pod uwagę mojego odwołania dotyczącego braku możliwości wyrobienia karty parkingowej - czyli dalej parkuję "na kopercie" ze starą kartą. Czyli jakby ktoś kiedyś zrobił kontrolę to mam mandacik (chyba)
3. odnośnie karty, jakbym sam od siebie na komisji o tym problemie nie przypomniał to w ogóle nie został by poruszony, już najlepsze było zdziwienie typu "po co jest Panu karta parkingowa potrzebna", na odp. że dla mnie jest lepiej jak sobie zaparkuję bliżej (np. urzędu, itp) bo wtedy się człowiek tak nie męczy, itp. To dostałem odp. Czy nie może Pan zaparkować sobie dalej.
4. z tego wynika, że jeżeli z zawodu jestem informatykiem, to pkt. 2 mnie nie dotyczy - podczas rozmowy wyraźnie kładziono nacisk na mój wyuczony zawód i możliwości znalezienia w nim pracy
Mukowiscydoza jest jak alkohol ... Ja ją w twarz ... Ona mnie na ziemię. Ale codziennie rano wstaję i leję ją dalej!

3 x "A" - Agitacja, Agitacja i jeszcze raz Agitacja - http://www.muko.smolarnia.org

dramu
Aktywista
gg: 6226887

Post autor: dramu » czw 05 sie, 2010 22:20

Idę z synkiem 3 miesięcznym na komisję 12 sierpnia. Ciekawe na ile będzie orzeczenie
Mama dwóch mukolinków córki lat 11,5 i synka - 1,5 roczku
i zdrowego synka - 6 latka

Sylwisska
Aktywista
Kontakt:

Post autor: Sylwisska » czw 05 sie, 2010 22:31

Helafajer no mi poprostu RECE OPADŁY!!!Kto siedzi w tej Komisji???????????? Jak mozna klasc nacisk na to jaki masz zawod, wnioski takie ze nie trzeba bylo sie uczyc!!!! PARANOJA!!! Ja uwazam, ze taka karta parkingowa odgórnie ci sie nalezy bo jestes osoba niepełnosprawna, ale moze dla nich tylko inwalidzi na wozku moga ją miec bo Ty sobie dojdziesz. Oczywiscie nie ujmuje osobom na wozkach. Słow brak!!!!

Awatar użytkownika
kasiab
Aktywista
gg: 15845737
Kontakt:

Post autor: kasiab » pt 06 sie, 2010 06:59

helfajer kurcze przykro mi,ze na takich debili trafiles!

sylwisska ma racje dla "zdrowych" osob( nie mowie tu o psychice ;-) ) tylko osoba bez reki lub nogi jest niepelnosprawna......
Mama Jasia z CF 29.07.2009-3849+10kbC>T i Fd508/- 28.06.2007
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

Magdan
Aktywista
gg: 1200

Post autor: Magdan » pt 06 sie, 2010 08:20

Witam my wczoraj mieliśmy komisje nie wiem czy dobrze ale pani doktor była nam dobrze znana /znaliśmy się jeszcze jako dzieci/ nic konkretnego nam nie powiedziała we wtorek będziemy znać decyzje pozdrawiam :?

ODPOWIEDZ