orzeczenie o niepełnosprawności

Jak się opekować chorymi na mukowiscydozę, jakie problemy podczas tej opieki występują, jak można sobie taką opiekę ułatwić.
helfajer
Aktywista
gg: 10972162
Kontakt:

Re: orzeczenie o niepełnosprawności

Post autor: helfajer » sob 26 mar, 2011 20:43

tragedia pisze:wiecie co paranoja - jedna Polska, a robią jak chcą - ciekawe od czego jest to uzależnione ?????My dostaliśmy wszystko
Zawsze można powiedzieć że każdy chory na muko choruje inaczej i dlatego jest tyle różnych decyzji na komisjach. A tak na prawdę to chyba zależy od "widzi mi się" składu orzekającego - niestety :-(
Mukowiscydoza jest jak alkohol ... Ja ją w twarz ... Ona mnie na ziemię. Ale codziennie rano wstaję i leję ją dalej!

3 x "A" - Agitacja, Agitacja i jeszcze raz Agitacja - http://www.muko.smolarnia.org

Anna_M
Aktywista

Post autor: Anna_M » sob 26 mar, 2011 21:20

My złożyliśmy wniosek, czekamy na wezwanie. Jak czytam te wpisy, to zaczynam się denerwować. Zastanawiam się czy można jakoś, np jakimiś dokumentami, zwiększyć szanse na korzystne wpisy?
Ale słyszałam - to dla tych, którzy są niezadowoleni z decyzji komisji, że niezależnie od czasu, na jaki została wydana, można się w każdej chwili odwoływać od decyzji dot. konkretnych punktów, trzeba tylko mieć zaświadczenie od lekarza, że zmienił (czyt. pogorszył) się stan chorego...
mama Sławka urodzonego 4 stycznia 2011 (F508del/G542X) i Aleksa urodzonego 9 sierpnia 2008 (zdrowy! :) )

helfajer
Aktywista
Kontakt:

Post autor: helfajer » sob 26 mar, 2011 22:43

Hm ... z tego co wiem to na odwołanie masz konkretny czas, a nie że w każdej chwili. Po tyk określonym terminie już nic nie zdziałasz. A jeśli pogorszy się stan zdrowia to można chyba przed końcem okresu ważności orzeczenie stanąć przed komisją.
Mukowiscydoza jest jak alkohol ... Ja ją w twarz ... Ona mnie na ziemię. Ale codziennie rano wstaję i leję ją dalej!

3 x "A" - Agitacja, Agitacja i jeszcze raz Agitacja - http://www.muko.smolarnia.org

Anna_M
Aktywista

Post autor: Anna_M » sob 26 mar, 2011 22:56

Jasne helfajer! Mało precyzyjnie napisałam - chodziło mi o to, że nie trzeba czekać do końca założonego okresu, ale wcześniej ponownie rozpatrzyć sprawę, z uwzględnieniem wskazania, w zakresie jakiego punktu zmienił się stan zdrowia czy potrzeby.
mama Sławka urodzonego 4 stycznia 2011 (F508del/G542X) i Aleksa urodzonego 9 sierpnia 2008 (zdrowy! :) )

helfajer
Aktywista
Kontakt:

Post autor: helfajer » ndz 27 mar, 2011 08:16

Anna_M pisze:Jasne helfajer! Mało precyzyjnie napisałam ...
I tu mieliśmy przykład na to jak to czasami facet nie może się dogadać z kobietą :P

Anna_M
Aktywista

Post autor: Anna_M » ndz 27 mar, 2011 09:12

helfajer pisze:I tu mieliśmy przykład na to jak to czasami facet nie może się dogadać z kobietą :P
Ja też uważam, że faceci wyrażają się bardziej precyzyjnie. Po prostu kobiety szybciej myślą... :-D I czasami musimy Wam wyjaśniać nasz tok myślenia :mruga:

Kinga

Post autor: Kinga » czw 31 mar, 2011 19:59

Mam pytanie!
W kwietniu 2011 idę na komisję po ukończeniu "16" lat.
Czy ktoś z Państwa ostatnio przechodził te procedury?
Interesuje mnie czy muszę miec dokumentację medyczną z tych wszystkich 16 lat z CZD i IMiD.
Jest tego z 500 stron i nie wiem na jakich zasadach To wypożyczyć?? Czy wystarczą tylko formularze wypełnione przez lekarzy prowadzących w tych szpitalach ,czy kombinować coś z dok.medyczną ??
Czekam na jakieś konstruktywne podpowiedzi na podstawie Państwa doświadczeń.

Pozdrawiam!!

helfajer
Aktywista
Kontakt:

Post autor: helfajer » czw 31 mar, 2011 21:23

Kinga pisze:...Czekam na jakieś konstruktywne podpowiedzi na podstawie Państwa doświadczeń...
Kinga - ładne imię, no ale koniec już tego bajerowania.

W moim przypadku jak potrzebowałem dokumentację to w punkcie obsługi pacjenta wszystko mi kserowali i potwierdzali za zgodność z oryginałem. Oryginały wracały do szpitala, a kopię brałem do domu i na komisję.

Kinga

Post autor: Kinga » pt 01 kwie, 2011 17:47

Dzięki za odpowiedz Kolego :-D
Ale w CZD i w IMiD trzeba złożyć podanie ,a oni tam przygotują odpłatnie xero dokumentacji ,ale to trwa miesiąc/ mają specjalnego pracownika/ ,a ja komisję mam za tydzień.
A do ręki nie chcą dać papierów. Ponadto dokumentacja z dwóch szpitali - ok 500 stron jest raczej trudna do xerowania a tym bardziej do przeczytania przez szanowną komisję na miejscu.
Czyli z tą dokumentacją to jakaś lipa :shock:
Może wystarczą papiery opisowe ,które otrzymałam od lekarzy prowadzących CZD i IMiD?
Oby :!:
Na poprzedniej komisji wystarczyły.
Pozdrawiam!!

helfajer
Aktywista
Kontakt:

Post autor: helfajer » pt 01 kwie, 2011 18:41

Kinga pisze:... Ponadto dokumentacja z dwóch szpitali - ok 500 stron jest raczej trudna do xerowania a tym bardziej do przeczytania przez szanowną komisję na miejscu.
Czyli z tą dokumentacją to jakaś lipa :shock: ...
Ty się nie pytaj jak wyglądała mina kobiety w punkcie obsługi kiedy kserowała moje rzeczy (może nie było tego 500 stron), ale chciałem mieć wszystko x 3 :P Myśmy od razu brali żeby było na komisję wojskową, do ZUS, i dla siebie żeby coś zostało.
A z tą "lipą" to moim nieskromnym zdaniem to oni i tak nie czytają tej dokumentacji. Zresztą to można wywnioskować po pytaniach które zadają, gdyż odpowiedź na niektóre z nich jest w dokumentacji, a lekarz orzecznik i tak tego nie wie. Mi się wydaje że oni tylko "rzucają" na to wszystko okiem.

Madzia
Aktywista
gg: 8166165

Post autor: Madzia » pt 01 kwie, 2011 21:40

Zgodze sie z Robercikiem. Ja daje wypisy ze szpitala i dokumentacje np. od lekarza rodzinnego, specjalistów. a ksera robie na biezaco z dokumentacji np. CZD. W IMiD czekałam 2 dni. Wszystko zależy od tego jak sie ładnie poprosi, lub na kogo sie trafi. Niestety :(
"Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka" - Jan Paweł II
http://smyki.pl/domeny/mlody.pl/muko/

helfajer
Aktywista
Kontakt:

Post autor: helfajer » pn 11 kwie, 2011 20:46

Takie pytanie techniczne - ile czasu ma sąd na przysłanie mi pisma w sprawie decyzji. Minął już ponad miesiąc od czasu kiedy miałem posiedzenie sądu w mojej sprawie. Osobiście nie byłem, bo nie było takiego obowiązku. Ale nie dostałem jeszcze żadnej odp. Chodzi mi o tą moją sprawę karty parkingowej.

Anna_M
Aktywista

Post autor: Anna_M » pn 11 kwie, 2011 22:10

Terminy działania sądu są określane w ustawach. Ale może aby dostać papierek - trzeba go zażądać?

helfajer
Aktywista
Kontakt:

Post autor: helfajer » śr 11 maja, 2011 14:11

helfajer pisze:Takie pytanie techniczne - ile czasu ma sąd na przysłanie mi pisma w sprawie decyzji. Minął już ponad miesiąc od czasu kiedy miałem posiedzenie sądu w mojej sprawie...
Więc tak, sąd po rozpatrzeniu pozwu nie wysyła pocztą sam od siebie decyzji - trzeba złożyć podanie o pismo z uprawomocnionym wyrokiem.
Wracając do mojej sprawy - UDAŁO SIĘ :!: Po 10 miesiącach decyzja na moją korzyść:
- telefonicznie powiedziano mi że orzeczono trwałą niepełnosprawność
- przywrócono kartę parkingową
- przywrócono pkt. "szkolenia, w tym specjalistyczne"

Podanie o decyzję do sądu złożone, także czekam na oficjalne pismo i potem mogę wypić piwko za zwycięstwo.
Podziękowania dla Madzi Tomczyk z domu T*** za pomoc :calus:

Także warto walczyć, nie poddawać się i odwoływać :!:

Anna_M
Aktywista

Post autor: Anna_M » śr 11 maja, 2011 16:07

Gratulacje!

ele.meller
Aktywista
gg: 21306952

Post autor: ele.meller » śr 11 maja, 2011 22:00

Fajnie.Nasza Madzia to :aniol: i pomaga w potrzebie
pozdrawiam :-)

Madzia
Aktywista

Post autor: Madzia » czw 12 maja, 2011 14:06

łał, i się nie pochwaliłeś mi Roberciku osobiście????
Bardzo się cieszę, że udało Ci się, super!
"Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka" - Jan Paweł II

helfajer
Aktywista
Kontakt:

Post autor: helfajer » czw 12 maja, 2011 14:29

Madzia pisze:łał, i się nie pochwaliłeś mi Roberciku osobiście????
Bardzo się cieszę, że udało Ci się, super!
Jak dostanę odpowiedź na piśmie o będę miał nową kartę to potem pochwalę się tobie osobiście :-D Na razie robię to publicznie.

helfajer
Aktywista
Kontakt:

Post autor: helfajer » wt 24 maja, 2011 12:26

Oficjalnie sukces - 24 maja 2011 - dostałem pismo z wyrokiem :-D pismo oczywiście z datą 3 marca, prawie rok ale jest do przodu.
Zmienia zaskarżoną decyzję [...] że umiarkowany stopień niepełnosprawności [...] ma charakter trwały oraz ustala, że wnioskodawca wymaga szkolenia , w tym specjalistycznego jak też spełnia przesłanki określone w art. 8 ust. 1 ustawy z dnia 20 marca 1997 roku Prawo o Ruchu Drogowym.

Madzia
Aktywista

Post autor: Madzia » wt 24 maja, 2011 14:59

Bardzo się cieszę :)

ODPOWIEDZ