orzeczenie o niepełnosprawności

Jak się opekować chorymi na mukowiscydozę, jakie problemy podczas tej opieki występują, jak można sobie taką opiekę ułatwić.
Madzia
Aktywista
gg: 8166165

Re: orzeczenie o niepełnosprawności

Post autor: Madzia » pn 07 cze, 2010 09:55

maga pisze:pkt 10 najprościej mówiąc przydaje się tym, którzy mają mieszkanie komunalne. Wówczas mogą starać się o większe. Jeżeli masz mieszkanie własnościowe, pkt 10 do niczego Ci się nie przyda. To tak w skrócie :)
Ja w tym roku walczę aby młodej dali do 16 roku... zobaczymy jak będzie...
Pozdrawiam :)
Magda, co za bzdury! Chyba nie czytałaś tego co pisałam i mówiłam Ci do czego przydaje się pkt. 10! Zapomniałaś o tzw. dodatku mieszkaniowym! Również osoby, które mają domek korzystają z tego dodatku mieszkaniowego. Spytaj się Danusi, mamie Kasi. Poszła za moją radę i ma dopłatę. Poza tym, owszem przydaje się tym co mają mieszkanie komunalne, ale to nie jest główne kryterium otrzymania takiego mieszkania. Każda gmina ustala swoje kryteria. Ci co się starają o mieszkania z TBS też mogą argumentować pkt. 10. I jeszcze coś. Ktoś kto mieszka np. u rodziny i z powodu tego, że mimo pkt 10 ma dalej metraż za duży, może z rodziną zawrzeć umowę użyczenia nie wymagającej potwierdzenia notarialnego czy dodatkowej opłaty. Jednak jest podstawą właśnie do dodatku mieszkaniowego czy do ulgi rehabilitacyjnej, czy zwrotu różnicy VAT itp.
Madziulek, mówiłam Ci, jak masz wątpliwości masz pisać do mnie lub dzwonić!

Do Julaska: Nie wiem jaką masz sytuację finansową, ale podstawą o jakąkolwiek pomoc jest właśnie orzeczenie o niepełnosprawności dziecka. Pomyśl o przyszłości dziecka i Twojej rodziny. W życiu różnie bywa i zdarza się utracić pracę, z czego więc na dłuższą metę będziesz opłacał leki, czy np. mieszkanie? Pisanie o pomoc do Fundacji wiąże się przedstawieniem dokumentów w tym właśnie orzeczenia o niepełnosprawności. Skorzystanie z ulg rehabilitacyjnych wymaga posiadania właśnie orzeczenia. W ulgach jest np. możliwość odliczenia za użytkowanie samochodu za cały rok w kwocie 2280zł, odliczenia leków, wyjazdów na turnusy rehabilitacyjne, sanatoria, leki, sprzętu, naprawy czy adaptację mieszkania. Wymieniłam tylko kilka. Do tego pomoc z PCPR-u czy z PFRON-u czy z MOPS-u, a jeszcze do tego dochodzi karta parkingowa... Proszę rzucić okiem na artykuły o ulgach i uprawnieniach na stronie MATIO. Nikt nie każe Ci korzystać wszystkich ulg i uprawnień. Ale czy chcesz wyrobić np. paszport dla dziecka w pełnej wysokości czy skorzystać z 50% zniżki? Decyzja należy do Ciebie. Pozdrawiam serdecznie.
"Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka" - Jan Paweł II
http://smyki.pl/domeny/mlody.pl/muko/

Madzia
Aktywista

Post autor: Madzia » pn 07 cze, 2010 10:04

Aga74 pisze:
maga pisze:pkt 10 najprościej mówiąc przydaje się tym, którzy mają mieszkanie komunalne. Wówczas mogą starać się o większe. Jeżeli masz mieszkanie własnościowe, pkt 10 do niczego Ci się nie przyda. To tak w skrócie :)
Ja w tym roku walczę aby młodej dali do 16 roku... zobaczymy jak będzie...
nie wiesz może jak mamy mieszkanie własnościowe to czy przy pkt.10 można się starać o przebudowę w spółdzielni np 1 pokoju na dwa mniejsze i chyba można na to uzyskać dofinansowanie na remont, koleżanka dostała pomoc z firmy która robi jej remont tylko muszę z nią porozmawiać co i jak
Ten pkt. 10 dotyczy nawet wówczas, kiedy się ma umowę użyczenia na mieszkanie czy pokoje, więc również na własnościowe mieszkanie. Na pewno trzeba mieć np. ten pkt. 10. Twoja koleżanka skorzystała z pomocy PCPR_u ze środków PFRON-u z programu na Likwidacja barier architektonicznych, technicznych, w komunikowaniu się. Dofinansowanie wynosi 80%, jednakże związku z kryzysem, w różnych powiatach są mniejsze kwoty dofinansowania lub są zawieszone. Faktycznie wybiera się firmę, która ma przedstawić kosztorys. Ten kosztorys trzeba dołączyć do wniosku razem min. z orzeczeniem o niepełnosprawności. Jak jest pozytywna odpowiedź, wówczas można robić remont czy przebudowę :)
Powodzenia :)
"Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka" - Jan Paweł II

maga
Aktywista
gg: 6148172
Kontakt:

Post autor: maga » pn 07 cze, 2010 11:04

Madzia ja wiem, ze Ty wszystko wiesz i skarbnica wiedzy jesteś więc jeszcze oświeć :)
- do dodatku mieszkaniowego główne kryterium to dochód na osobę? Jeżeli przekraczamy dochód to da nam coś, ten pkt? Bo jak go nie mamy, a spełniamy kryterium dochodowe to i tak otrzymamy :)
- do likwidacji barier konieczny jest ten pkt? bez niego nie mogę starać się o przystosowanie mieszkania do potrzeb mukolinka? Zakładając, że mam dziecko z taką niewydolnością oddechową, że potrzeba mi przystosować łazienkę, czy też przerobić mieszkanie właśnie jak dziewczyna pisała na 2 pokoje?
Dominika moje najukochańsze słoneczko :)

Obrazek

maga
Aktywista
gg: 6148172
Kontakt:

Post autor: maga » pn 07 cze, 2010 11:28

Jeszcze raz ja bo coś mi się zmiany nie zapisały :)

Madzia ja wiem, ze Ty wszystko wiesz i skarbnica wiedzy jesteś :) ale

- do dodatku mieszkaniowego główne kryterium to dochód na osobę? Jeżeli przekraczamy dochód to da nam coś, ten pkt? Bo jak go nie mamy, a spełniamy kryterium dochodowe to i tak otrzymamy :) Jedynie pkt ten przydaje nam się, gdy spełniamy kryterium dochodowe a przekraczamy metraż. Mając ten pkt normatywną powierzchnię powiększa się o 15m2. Fakt, niektórym może się przydać :)

- do likwidacji barier konieczny jest ten pkt? bez niego nie mogę starać się o przystosowanie mieszkania do potrzeb mukolinka? Zakładając, że mam dziecko z taką niewydolnością oddechową, że potrzeba mi przystosować łazienkę, czy też przerobić mieszkanie właśnie jak dziewczyna pisała na 2 pokoje? Wydawało mi się, że składając wniosek o likwidacje barier wystarczy, że sami/za pomocą zaświadczeń lekarskich udowodnimy, że jest potrzeba likwidacji tych istniejących barier. Chociaż jak pomyślę, to w przypadku przeróbki mieszkania na 2 pokoje ten pkt rzeczywiście może być przydatny.

- noo i to o czym pisał Marcin i ja - pkt ten potrzebny jest gdy staramy się o mieszkanie/większe mieszkanie od miasta :)

To w sumie tyle ile wiem na ten temat. Ale jak coś jeszcze to dorzuć coś krótko od siebie, abyśmy tu mieli wszystko i wyprostuj mnie jak się mylę w tych 2 pierwszych punkcikach :)

A i jeszcze oświeć co ma pkt ten wspólnego z ulga rehabilitacyjna :) BO wiesz czytanie przepisów to jedno a jak ktoś wyłoży to drugie :)

Dominika moje najukochańsze słoneczko :)

Obrazek

Madzia
Aktywista

Post autor: Madzia » pn 07 cze, 2010 16:41

Hahahahaa, Magda rozwalasz mnie :) Dzięki, że zwróciłaś na pewną rzecz. Powinnam była pisać dwa osobne posty. Postaram się poprawić ;)

maga pisze:Jeszcze raz ja bo coś mi się zmiany nie zapisały :)

Madzia ja wiem, ze Ty wszystko wiesz i skarbnica wiedzy jesteś :) ale

- do dodatku mieszkaniowego główne kryterium to dochód na osobę? Jeżeli przekraczamy dochód to da nam coś, ten pkt? Bo jak go nie mamy, a spełniamy kryterium dochodowe to i tak otrzymamy :) Jedynie pkt ten przydaje nam się, gdy spełniamy kryterium dochodowe a przekraczamy metraż. Mając ten pkt normatywną powierzchnię powiększa się o 15m2. Fakt, niektórym może się przydać :)

Odp.: Do dodatku mieszkaniowego ma wpływ:
1) kryterium dochodowe ( u nas w mieście nie biorą tego kryterium pod uwagę, o dziwo).Średni miesięczny dochód na jednego członka gospodarstwa domowego uzyskany w okresie trzech miesięcy poprzedzających datę złożenia wniosku o przyznanie dodatku nie przekracza 175% kwoty najniższej emerytury w gospodarstwie jednoosobowym, tj. 1236,01 zł i 125% tej kwoty w gospodarstwie wieloosobowym, tj. 882,86zł. Od dnia 1.03.2010 r. wysokość najniższej emerytury wynosi 706,29 zł.
2) tytuł prawny, np. umowa użyczenia, czy posiadanie domku;
3) odpowiednia powierzchnia użytkowa lokalu I tutaj jest właśnie potrzebny ten pkt. 10 w orzeczeniu o niepełnosprawności, bo mówi on, że przysługuje osobie niepełnosprawnej osobny pokój o powierzchni 15 mkw. :)
np. rodzina 3 osobowa ma 55 mkw. powierzchni normatywnej, w myśl ustawy nie przysługuje jej dodatek mieszkaniowy. Rodzina ta powinna mieć maksymalnie 45 mkw. powierzchni. Jeśli w tej rodzinie jest osoba niepełnosprawna mająca ten pkt. 10, wówczas dodaje się 15 mkw. W tym przypadku suma wychodzi 60 mkw. , a opisana rodzina ma 55 mkw. :) Tym sposobem zyskuje prawo do dodatku mieszkaniowego.
4) liczba członków gospodarstwa domowego - to kryterium ma ścisły związek z powierzchnią normatywną.

- do likwidacji barier konieczny jest ten pkt? bez niego nie mogę starać się o przystosowanie mieszkania do potrzeb mukolinka? Zakładając, że mam dziecko z taką niewydolnością oddechową, że potrzeba mi przystosować łazienkę, czy też przerobić mieszkanie właśnie jak dziewczyna pisała na 2 pokoje? Wydawało mi się, że składając wniosek o likwidacje barier wystarczy, że sami/za pomocą zaświadczeń lekarskich udowodnimy, że jest potrzeba likwidacji tych istniejących barier. Chociaż jak pomyślę, to w przypadku przeróbki mieszkania na 2 pokoje ten pkt rzeczywiście może być przydatny.

Odp. Dobrze myślisz :) Znając podejście naszych kochanych urzędników w PCPR-ach, lepiej mieć ten pkt. 10. Prawnie nie ma związku z przyznaniem dofinansowania z programu likwidacji barier architektonicznych, komunikacyjnych... I jeszcze jedna uwaga. Trzeba bardzo dobrze zastanowić się nad argumentacją zasadności skorzystania z tego programu i liczyć na to, że będą kontrole zanim padnie decyzja.

- noo i to o czym pisał Marcin i ja - pkt ten potrzebny jest gdy staramy się o mieszkanie/większe mieszkanie od miasta :)

Odp. To też :) Sami składaliśmy wniosek na mieszkanie z TBS argumentując właśnie tym pkt. 10 orzeczenia...

To w sumie tyle ile wiem na ten temat. Ale jak coś jeszcze to dorzuć coś krótko od siebie, abyśmy tu mieli wszystko i wyprostuj mnie jak się mylę w tych 2 pierwszych punkcikach :)

A i jeszcze oświeć co ma pkt ten wspólnego z ulga rehabilitacyjna :) BO wiesz czytanie przepisów to jedno a jak ktoś wyłoży to drugie :)
Odp. Hm... Lepiej chyba mieć ten pkt 10 niż go nie mieć i robić remont w ramach ulgi rehabilitacyjnej, prawda? Mamy urzędników a urzędników... Nie zmienia faktu, to, że by korzystać jakiejkolwiek ulgi rehabilitacyjnej trzeba obowiązkowo mieć ważne na dany okres podatkowy orzeczenie o niepełnosprawności.
A swoją drogą lepiej mieć ten pkt 10 i skorzystać z wszystkich ulg i zrobić remont jak najmniej obciążając własną kieszeń... :)

Odp.: Też Cię pozdrawiam :mruga:

marcin ml
Aktywista
gg: 0

Post autor: marcin ml » śr 09 cze, 2010 10:14

dla uporządkowania dyskusji tłumaczymy te przekomarzania :) :) bowiem emilia nie będzie znała odpowiedzi na swoje pytanie ,
standardowa dyskusja na forum w której i Madzia i Maga ma rację :)) , haha czyli :

pkt 10 jest bardzo dobrym argumentem przy TBS i dodatku, pod jednym podstawowym warunkiem czyli kryterium dochodowe. Jednak zdażają się sytuacje pozytywnej decyzji bez zaznaczonego pkt 10, wszystko oczywiście zależy od przychylności :) :) danego urzędu. Czyli obie użytkowniczki mają racje tylko prawdopodobnie patrzą na sytuację jak wygląda w danej gminie/regionie. Pkt 10 przy rodzinie, która nie ma szans spełnić kryterium z różnych powodów ( jest ich co najmniej kilka ) i posiadajaca własność nad nieruchomością jest powiedzmy szczerze mało konieczny. Jednak w mojej opinii jest uzasadniony i wytłumaczalny dla chorych na mukowiscydozę, co wynika z co najmniej kilku argumentów, co można wybronić w procedurze odwolawczej itd. Bardziej istotnymi kwestiami jest koniecznośc opieki osób trzecich, a z tym ciężko w orzeczeniach chorych.

użytkownik helfaier czeka na odp : najlepiej mieć zaznaczony i pkt 7 i 8, jeśli problem krakow@mukowiscydoza.pl lub telefon do Fundacji, argumentów na rzecz tego jest kilka .
1% podatku - mukowiscydoza
MATIO Fundacja Pomocy Rodzinom i Chorym na Mukowiscydozę
KRS 0000097900
htttp://www.mukowiscydoza.pl
http://www.mukowiscydoza.pl/index.php/1 ... dacji.html
http://bazy.ngo.pl/search/info.asp?id=2392

Aga74
Aktywista
gg: 1506349

Post autor: Aga74 » śr 09 cze, 2010 11:04

panie marcinie czy mógłby pan przytoczyć te argumenty na forum, kazdemu się przyda podpowiedź jak walczyć na komisjach :-)
Czasem pisze też mój mąż Tomasz

Madzia
Aktywista

Post autor: Madzia » śr 09 cze, 2010 13:47

Aby otrzymać pomoc taką jak zasiłek pielęgnacyjny czy świadczenie pielęgnacyjne trzeba legitymować się orzeczeniem o niepełnosprawności łącznie ze wskazaniami, o których mowa w art. 6b ust. 3 pkt 7 i 8 ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnieniu osób niepełnosprawnych (Dz.U. Nr 123, póz. 776 z późn. zm.), pkt. 7 tj. o konieczności stałej lub długotrwałej opieki lub pomocy innej osoby w związku ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji oraz pkt. 8, tj. o konieczności stałego współudziału na co dzień opiekuna dziecka w procesie jego leczenia, rehabilitacji i edukacji - o znacznym stopniu niepełnosprawności. Świadczenie pielęgnacyjne jest formą pomocy finansowej min. dla rodzica, który nie może podjąć pracy z uwagi na konieczność sprawowania ciągłej opieki nad niepełnosprawnym dzieckiem bez względu na jego wiek.

Jeśli chodzi o odwołanie orzeczenia co do czasu ważności, pkt. 7 i 8 oraz 9 i 10 dla użytkownika helfaier zostało już napisane. Mam nadzieję, że uda się :) I będę się cieszyć dopiero, jak będzie miał te punkty.

Awatar użytkownika
Admin
Site Admin

Post autor: Admin » śr 09 cze, 2010 22:53

Witam!

Całe przekomarzanie na temat tego co potrzebne, niepotrzebne, kto wie więcej, a kto mniej, itp itd ... zostało przeniesione do innego wątku w dziale "Wolna Wola". Żeby nie było łatwo, to tamten wątek został zablokowany ;)

Nie skasowałem tego (choć zostałem o to poproszony) aby "gryzło Was sumienie" ;) ilekroć na ten wydzielony wątek zerkniecie. Oczywiście ja rozumiem, że czasem nerwy puszczają, i górę biorą emocje, w końcu jesteśmy tylko ludźmi. Tu temat został oczyszczony, aby był bardziej merytoryczny i aby, jak ktoś to zauważył, osoba która tu trafi wyczytała przydatne informacje i nie musiała przebijać się przez posty nie na temat.

Pozdrawiam z wieczora :)
Wasz admin

PeeS. Oczywiście nie muszę już Was prosić aby tu pisać na temat ;)
Miłego Pisania
Administrator Forum

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Obrazek

Madzia
Aktywista

Post autor: Madzia » czw 10 cze, 2010 06:49

Panie Adminie,
Zgadzam się, jednak ja też zgadzałam się na usunięcie moich wpisów. Nie podoba mi się to, ze ja nie mogłam już nic powiedzieć na rażące zarzuty haliny, bo widzę ze w tym wątku "przekomarzania" ma ona swoje ostatnie słowa a ja nie wiem dalej do której magdy się jej wpis odnosi. Oburza mnie takie gadanie, że ktoś jest na wychowawczym czy nie. Co ona może wiedzieć?Nic, kompletnie nic. Nie zna prawdziwych przyczyn przejścia rodziców na urlopy wychowawcze, nie zna się na przepisach skoro twierdzi, że nie pracują... Wszak prawo nie zabrania pracować przy urlopie wychowawczym. Ja przeprosiłam na forum, jeśli w czymś uraziłam. Magda mnie zna, a ja po prostu się zapomniałam. Nie rozumiem, czemu ktoś ciągnie ten temat, kiedy obie przeprosiłyśmy wszystkich. Jedynie Emilia zrozumiała o co biega i jest już dobrze. Pozostali wyrazili swoje zdanie i bardzo się im chwali. Powiem wprost. Jeśli Halina nie przeprosi tu wszystkich za ciąganie tematu, ja poważnie się zastanowię, czy pisać cokolwiek na tym forum. Już zapomniała, że mnie obrażała na priv. Ja osobiście nie chcę żadnych przeprosin skierowanych w moją osobę. Może to brzmi brutalnie, jednak nie mam ochoty być narażoną na ataki z jej strony za każdym razem jak cokolwiek wpiszę, bo nie da się z nią "wyjaśniać". Niektórzy potrafią się przyznać do błędu i przeprosić, a inni nie... A jakąkolwiek pomoc ode mnie będą chcieli inni ode mnie, będą dalej otrzymywać tak jak dotychczas, ale już nie na forum. Wiadomo gdzie mnie szukać, ja ze swojej strony będę dzieliła swoją wiedzą i doświadczeniem ponad 20 letnim i zdobytym też dzięki mojej pracy zawodowej. Mamy większe problemy niż czytanie tych "durnych i bezsensownych wpisów". Przepraszam za ostatnie słowa. I dalej chcę usunięcia moich wpisów. Pozdrawiam wszystkich przede wszystkich tych na wychowawczym ;)

Sylwisska
Aktywista
Kontakt:

Post autor: Sylwisska » czw 10 cze, 2010 13:04

Dziś myjąc nebulizator po inhalacji pomyślałam, że my mamuśki wszystkie mamy ciężko zyc z chorobą dziecka, z myslą że może być różnie ( ja myślę o tym bezustannie) Po co więc nawzajem na siebie naskakiwac i sie kłócić??!!! Pomagajmy sobie nawzajem, piszmy jak czują sie nasze dzieci itp... bądżmy dla siebie nawzajem wsparciem!!!

emilia1988
Aktywista
gg: 33821743
Kontakt:

Post autor: emilia1988 » czw 10 cze, 2010 15:56

Hejka Wszystkim!!!przyszedl list i w poniedzialek znow idziemy z synkiem na komisje d/s orzeczenia o niepełnosprawnosci :) mam nadzieje ze teraz wystawia nam ten punkt 7 i 10 na TAK :) jak mozecie trzymajcie kciuki zeby sie udalo.......:D pozdrawiam i milego dnia :calus:

Sylwisska
Aktywista
Kontakt:

Post autor: Sylwisska » czw 10 cze, 2010 15:58

Trzymamy!!!!!!!!

emilia1988
Aktywista
Kontakt:

Post autor: emilia1988 » pt 11 cze, 2010 11:37

Witam Wszystkich!!mam jeszcze pytanie...
na jaki czas macie wystawione orzeczenie o niepelnosprawnosci???my poprzednie mamy wystawione na 5 lat. czy teraz moge sie starac zeby wystawili do 16 roku zycia mojego synka???prosze o odpowiedzi.
pozdrawiam

Sylwisska
Aktywista
Kontakt:

Post autor: Sylwisska » pt 11 cze, 2010 11:39

My mamy na 2 lata.

Basia 165
gg: 8775260

Post autor: Basia 165 » pt 11 cze, 2010 14:10

Jak najbardziej. Powiedz na komisji, że tego żądasz bo mukowiscydoza jest chorobą nieuleczalną (czasem trzeba o tym przypomnieć lekarzom w komisji). Jeśli masz wykryte dwie mutacje, żądaj orzeczenia o niepełnosprawności do ukończenia przez dziecko 16 roku życia, powiedz ,że jeśli tego nie uzyskasz, będziesz się odwoływać do Komisji Wojewódzkiej.
Serdecznie pozdrawiam

magdahal4
Aktywista
gg: 0

Post autor: magdahal4 » pn 14 cze, 2010 14:38

cześć,
chciałam dodać, że mi orzeczenie przydało się :mruga: przy zapisywaniu syna do przedszkola- punkty (dziś dostałam ifo, że został przyjęty - :aniol: )

emilia1988
Aktywista
Kontakt:

Post autor: emilia1988 » pn 14 cze, 2010 17:54

Witam !!! bylismy dzis na tej komiji i poprostu brak slow!!!
pismo ktore otrzymalismy z MATIO (w ktorym napisali mniej wiecej ze te punkty powinny byc na Tak)okazalo sie chyba zbedne bo wpieli tylko w teczke i nawet go nie przeczytali i poza tym nawet nie moglam z nikim porozmawiac w sprawie tych 2 punktow bo odsylali mnie tylko od pokoju do pokoju.a skonczyla sie na tym ze kazali czekac tydzien na orzeczenie i nic sie nie dowiedzialam ...wiecej czy wogole przeznaja nam te punkty na TAK.i co smieszniejsze zapytalam sie tylko ladnie czy jest mozliwosc zeby takie orzeczenie wystawili do 16 roku zycia.....to babka tylko sie usmiechnela i powiedziala ze nie bo nie wiedamo w jaki sposob bedzie maly moj przechodzil ta chorobe i w jakim bedzie stanie!!!kuzwa co to ma piernik do wiatraka!!!sorki za moje oburzenie ale juz na tych "urzedasow"nie mam sil................pozdrawiam :D

vitay007
Aktywista
gg: 3231855
Kontakt:

Post autor: vitay007 » pn 14 cze, 2010 19:59

Jak to wszystko czytam to aż się włosy jeżą ,co za gnojki (przepraszam za wyrażenie) ja tak się zbieram z tym wszystkim ,ale normalnie aż się boję iść i prosić o pomoc.No ciekawe jak mnie potraktują w Opolu .Buziaki .PS na razie walczę z firmą ubezpieczeniową od której dostałam odmowę bo moje dziecko nie ma cukrzycy !!!!!!!!!!!(a na umowie pisze że dostane pieniążki od dziecka nieuleczalnie chorego) paranoja chyba będę pisać do UWAGI.Buziaki dla wszystkich .
www.pomocdlaemilki.pl
gg:3231855
ObrazekObrazek

Basia 165
gg: 8775260

Post autor: Basia 165 » wt 15 cze, 2010 07:25

Emilio, ja musiałam aż 3 razy odwoływać się do sądu, żeby dziecko dostało orzeczenie o niepełnosprawności - tylko, że nie miwlismy znalezionych mutacji - ale zawsze sąd przyznał orzeczenie o niepełnosprawności. Na komisji traktowano nas "z góry" tak jakbym chciała coś wyłudzić, nieraz byłam tak zestresowana z bezsilności, że nie wiedziałam co powiedzieć. Od 16 roku życia syn ma przyznany umiarkowany stopień niepełnosprawności na 3 lata, ale też po odwołaniu do sądu (Komisja Powiatowa przyznała lekki stopień, który nie daje prawa do zasiłku pielęgnacyjnego).
Jeśli nie uzyskasz tych punktów to koniecznie odwołuj się dalej, do Komisji Wojewódzkiej a póżniej do sądu, to nic nie kosztuje. W fundacji są kompetentne osoby, które Ci pomogą od strony prawnej jak napisać odwołanie.
Serdecznie pozdrawiam

ODPOWIEDZ