Strona 1 z 2

Karta parkingowa dla kogo?

: czw 03 cze, 2010 09:50
autor: Aga74
Karta parkingowa przysługuje na podstawie wydanego przez zespół do spraw orzekania o niepełnosprawności:
1. orzeczenia o niepełnosprawności,
2. orzeczenia o stopniu niepełnosprawności,
3. orzeczenia o wskazaniach do ulg i uprawnień
- wraz ze wskazaniem, o którym mowa w art. 6b ust. 3 pkt 9 ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2008 r. Nr 14, poz. 92 z późn. zm.). (wpis ?spełnia? bądź równoważny w punkcie 9 wskazań orzeczenia)
W przypadku osób niepełnosprawnych zaliczonych do lekkiego stopnia niepełnosprawności wskazanie może zostać ustalone jedynie w przypadku ustalenia przyczyny niepełnosprawności oznaczonej symbolem 05-R (upośledzenie narządu ruchu) lub 10-N (choroba neurologiczna).

Pytanie czy naszym dzieciom się należy czy też nie ??

Re: Karta parkingowa dla kogo?

: czw 03 cze, 2010 10:11
autor: kasiab
mi na komisji powiedzieli,ze nie :zniesmaczony:

Re: Karta parkingowa dla kogo?

: czw 03 cze, 2010 10:16
autor: Aga74
a wyjaśnili dlaczego?

Re: Karta parkingowa dla kogo?

: czw 03 cze, 2010 11:06
autor: helfajer
Ja do maja 2010 roku miałem na TAK, kilka dni temu miałem komisję i teraz mam, że mnie nie dotyczy :-) Dziwna sprawa, odnośnie tego czy powiedzieli dlaczego teraz NIE, to nic - oni przecież nie mówią, tylko dają orzeczenie do odbioru i podpisu.

Tak samo, jak mam gdzieś parkować i iść potem kilometrami do miejsca "A" bo nie mogłem zaparkować na kopercie, gdzie miałbym bliżej to jest coś nie tak - zaparkuję oczywiście i idę z buta, ale potem "zdycham" bo czasami człowiek słaby i nie siły żeby tyle iść.

Żenada po prostu.

Re: Karta parkingowa dla kogo?

: czw 03 cze, 2010 15:16
autor: Aga74
helfajer pisze:Ja do maja 2010 roku miałem na TAK, kilka dni temu miałem komisję i teraz mam, że mnie nie dotyczy :-) Dziwna sprawa, odnośnie tego czy powiedzieli dlaczego teraz NIE, to nic - oni przecież nie mówią, tylko dają orzeczenie do odbioru i podpisu.

Tak samo, jak mam gdzieś parkować i iść potem kilometrami do miejsca "A" bo nie mogłem zaparkować na kopercie, gdzie miałbym bliżej to jest coś nie tak - zaparkuję oczywiście i idę z buta, ale potem "zdycham" bo czasami człowiek słaby i nie siły żeby tyle iść.

Żenada po prostu.
trzeba było się dopytać dlaczego teraz nie, co cudowne ozdrowienie czy jak !! ??
pewnie trafiłeś na innego lekarza, który miał takie widzimisie, oni na tych komisjach są jeszcze mniej douczeni niż co niektórzy na tym forum
już nie mogę się doczekać na swoją komisję w lipcu zobaczymy co powiedzą na to że chce do 16 roku życia otrzymać decyzję teraz będę się odwoływał jak nie dadzą jak ta kobieta z lublina

Re: Karta parkingowa dla kogo?

: czw 03 cze, 2010 18:18
autor: maga
Nam dali jak Misia miała 3 lata. Ale 2 lata temu niestety stwierdzili, że się NIE należy. Zapytałam dlaczego, dostałam odpowiedz, ze przecież 5 letnie dziecko nie ma takiej niewydolności oddechowej aby nie mogło przejść kilkanaście metrów... Nie odwoływałam się...

Re: Karta parkingowa dla kogo?

: czw 03 cze, 2010 19:35
autor: Aga74
maga pisze:Nam dali jak Misia miała 3 lata. Ale 2 lata temu niestety stwierdzili, że się NIE należy. Zapytałam dlaczego, dostałam odpowiedz, ze przecież 5 letnie dziecko nie ma takiej niewydolności oddechowej aby nie mogło przejść kilkanaście metrów... Nie odwoływałam się...
jawna dyskryminacja widać że są chorzy i chorzy inaczej, w naszym kraju żeby dostać jakieś przywileje to trzeba mieć duże plecy zresztą wszędzie i chyba mnie to już nie dziwi a będzie pewnie jeszcze gorzej. Ciekawi mnie kiedy będziemy postrzegani jak każdy chory, jak to ma miejsce w innych krajach, muko jest nadal traktowane po macoszemu :-(

Czy ktoś z Was otrzymał kartę parkingową?

: czw 07 paź, 2010 12:16
autor: anka495
Mam pytanie czy komuś z Was została wydana karta parkingowa? Moja córcia właśnie jest po komisji, w orzeczeniu mamy odpowiedni punkt na TAK, jednak pani urzędniczka z naszego wydziału komunikacji powiedziała (na razie telefonicznie), że nie spełniamy kryteriów do wydania karty. Oczywiście podparła się odpowiednią ustawą. Mam jeszcze pojawić się u niej z orzeczeniem, ponieważ "chce zobaczyć czy da się to nasze schorzenie do czegoś podciągnąć". Czy u Was jest tak samo?

Re: Karta parkingowa dla kogo?

: czw 07 paź, 2010 13:20
autor: vitay007
Wiecie co a nam dali bez problemu ,nawet się nie pytałam .Po komisji wyszła miła pani i powiedziała że oczywiście ,że macie kartę parkingową przecież macie małe dziecko i to na dodatek chore :)Mi się wydaje ,że każdy lekarz jest inny my po prostu mieliśmy szczęście i trafiliśmy na faja komisje .

Re: Karta parkingowa dla kogo?

: czw 07 paź, 2010 14:33
autor: agus
My tez nie mielismy problemu z karta parkingowa mamy do 2012 roku i niewiem dlaczego niektorzy maja a inni nie ?? pozdrawiam!

Re: Karta parkingowa dla kogo?

: czw 07 paź, 2010 15:23
autor: mama_zuzi
A gdzie o ta kartę składa się wniosek??

Re: Karta parkingowa dla kogo?

: czw 07 paź, 2010 20:55
autor: Aga74
tam gdzie stajesz na komisje z dzieckiem

Re: Karta parkingowa dla kogo?

: czw 07 paź, 2010 21:14
autor: anka495
Dziękuję za odpowiedzi, właśnie tak mi się wydawało że niektórzy z nas mają kartę parkingową. Nawet zapytałam panią w Wydziale Komunikacji dlaczego mojej córce nie należy się karta parkingowa a inni chorzy na mukowiscydozę otrzymali kartę, skoro w naszym kraju obowiązuje ta sama ustawa. Ale niestety nie umiała mi sensownie odpowiedzieć.
Wniosek o wydanie karty parkingowej składa się we właściwym dla swego miejsca zamieszkania Starostwie Powiatowym w Wydziale Komunikacji bynajmniej tak jest u nas w Siedlcach, a tam gdzie stawaliśmy na komisję mogę złożyć wniosek o wydanie legitymacji osoby niepełnosprawnej.

Re: Karta parkingowa dla kogo?

: wt 01 lut, 2011 15:10
autor: helfajer
hejka hej,

No i w końcu, po 245 dniach od ostatniego orzeczenie o niepełnosprawności, po kilku odwołaniach (do kom. wojewódzkiej i sądu) przywrócono mi pkt w którym mogę starać o kartę parkingową, hurra.

Dodatkowo dopisali - "umiarkowany stopień niepełnosprawności u wnioskodawcy, biorąc pod uwagę jego obecny stan zdrowia i możliwości jego poprawy w przyszłości należy orzec na stałe."

Także jednak warto się odwoływać!

Re: Karta parkingowa dla kogo?

: wt 01 lut, 2011 16:08
autor: aneta2002
My mielismy komisję w listopadzie u.r od punktu 5 do 10 mamy wszystko na wymaga i tak bez problemu,kartę parkingowa równiez mamy.Super Robert,że sie udało!!! Pozdrawiam

Re: Karta parkingowa dla kogo?

: śr 02 lut, 2011 00:10
autor: dramu
Byłam z Kasią na komisji i dostaliśmy nie jak ostatnio na 2 lata tylko na 3 .
Malutki dostał na 5 lat i wtedy lekarka obiecała mi ,że Kasi też da na 5 lat ale stweirdziła już na komisji ,że Kasia będzie miała prawie 15 lat i wtedy musiałaby dać na następnej komisji na 1 rok
Orzeczenie bardzo się przydaje.Miałam ostatnio punkt na Kartę Parkingową ale nie skorzystałam
Jednak korzystam czasami na przejazdy córki 78% zniżki i ja też 78%
a np. w Poznaniu mamy komunikację miejską w całym miescie za darmo
super sprawa
ale korzystamy z tego tylko latem

Re: Karta parkingowa dla kogo?

: śr 02 lut, 2011 20:56
autor: ele.meller
Panie Robercie- gratuluję :brawo:
Ciesze się i należy się :bukiet: za wytrwałość i odwagę.
pozdrawiam.

Re: Karta parkingowa dla kogo?

: czw 03 lut, 2011 08:22
autor: Madzia
Ja odwołałam się teraz od orzeczenia o niepełnosprawności synka. Nie przyznali pkt 7 i dali na okres 4 lat. Pozostałe punkty ma wymagane, tak jak trzeba tj. od 5 do 10. Uważam, że w przypadku dzieci komisje powinni dawać orzeczenie do 16 roku życia, w myśl ustawy, że mukowiscydoza jest choroba przewlekłą, postępującą i trwałą. W przypadku pkt 7, panie w komisji uważają, iż synkowi się nie należy, bo "nie jest obłożny chory".
"Według Słownika Języka Polskiego, W-wa 1983 tom II, obłożna choroba to ciężka choroba zmuszająca do leżenia w łóżku. Niewątpliwie ustalenie czy choroba jest obłożna, zwykle wymaga zasięgnięcia wiadomości specjalnych (opinii). - http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/7285BED5C4 "
W przypadku mukowiscydozy wszyscy wiedzą, że jeśli jest obłożnie chory to zazwyczaj wymaga opieki całodobowej i specjalistycznej. Chorzy w tym momencie zazwyczaj są w szpitalu lub w hospicjum. W tym przypadku nawet nie pomaga pkt 7.
Punkt 7 mówi o „konieczności stałej lub długotrwałej opieki lub pomocy innej osoby w związku ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji”. Nasze choruszki nie zajmą się sobą jak maja w czasie zaostrzeń gorączkę, osłabieni, problemy z oddychaniem, wymioty, biegunki...Szczególnie małe dzieci. Mukowiscydoza ogranicza wydolność wysiłkową, która uniemożliwia wykonywanie większych wysiłków związanych z codzienną egzystencją, a w czasie częstych zaostrzeń choroby utrudnia czynności dnia codziennego, wskutek czego wymaga stałej, długotrwałej opieki. Reasumując, nie trzeba być obłożnie chorym by mieć do 16 roku życia przyznany pkt 7.
Moi drodzy, nie bójmy się odwoływać. Musimy umieć argumentować i przedstawiać fakty w formie dowodów jak zaświadczeń lekarskich, szkolnych o abstynencji, czy innych dokumentacji medycznych świadczących o tym, że nasze maluchy wymagają co najmniej długotrwałej opieki.
Robert nie bał się odwoływać, a miał naprawdę trudną sprawę. I tak nie ma wszystkiego przyznane, w ogóle jego przypadek jest specyficzny. Robert wiesz o czym mówię, ale i tak cieszę się, że choć w części Ci się udało :)

Re: Karta parkingowa dla kogo?

: czw 03 lut, 2011 10:06
autor: hoki
Dramu, dlaczego macie w Poznaniu komunikację za darmo? Potrzebna jakaś karta?

Re: Karta parkingowa dla kogo?

: czw 03 lut, 2011 13:54
autor: helfajer
Madzia pisze:....Robert nie bał się odwoływać, a miał naprawdę trudną sprawę. I tak nie ma wszystkiego przyznane, w ogóle jego przypadek jest specyficzny. Robert wiesz o czym mówię, ale i tak cieszę się, że choć w części Ci się udało :)
Tak wiem o czym mówisz. Może nie tyle mój przypadek jest specyficzny co powiat, w którym mieszkam. Wyprowadzam się stąd, tylko kurde gdzie?