Obóz rehabilitacyjny...

Jak się opekować chorymi na mukowiscydozę, jakie problemy podczas tej opieki występują, jak można sobie taką opiekę ułatwić.
paulik
Posty: 12
Rejestracja: pt 12 lut, 2010 10:25
Lokalizacja: Zawiercie
Kontakt:

Obóz rehabilitacyjny...

Post autor: paulik » sob 10 lip, 2010 15:47

Witajcie!! Chciałabym się dowiedzieć kiedy można jechać z dzieckiem na obóz rehabilitacyjny. Dodam ze moja córeczka na dopiero 8 miesięcy... I co trzeba zrobić by na taki obóz pojechać... pozdrawiambrysiekigusia.blog.onet.pl
Jako rodzice zawsze musimy mieć skrzydła wystarczająco duże, aby otoczyć nimi dzieci i osłonić je przed krzywdą czy bólem. To figuruje w naszym kontrakcie z Bogiem, kiedy bierzemy na siebie odpowiedzialność za ich życie.
? Jonathan Carroll

Madzia
Aktywista
Posty: 549
Rejestracja: czw 08 sty, 2009 10:16
Lokalizacja: Piła/Leszczydół-Nowiny

Re: Obóz rehabilitacyjny...

Post autor: Madzia » ndz 11 lip, 2010 22:12

Witaj, pierwsze słyszę o jakimś obozie rehabilitacyjnym. Chyba mylisz obóz z turnusem rehabilitacyjnym.O turnusie wiele się już mówiło nawet przed chwilą wyżej jest mowa o nim. Taki turnus rehabilitacyjny 2 tygodniowy(tygodniowy też jest)jest finansowany częściowo ze środków PFRON-u i realizowany przez PCPR. W niektórych gminach realizują tę program MOPS. Mając dziecko chore i posiadające orzeczenie niepełnosprawności można ubiegać się o dofinansowanie do 2tygodniowego turnusu rehabilitacyjnego na dziecko z opiekunem. Trzeba spełnić kilka warunków.: orzeczenie niepełnosprawności, wypełniony wniosek wzięty z PCPR_u, informację o stanie zdrowia, nie przekroczony dochód netto na osobę 1500zł, oraz musi to być ośrodek zgodny ze schorzeniem chorego.
Kwota dofinansowania na dziecko z opiekunem na rok 2010 to maksymalnie 1460zł.
Pytasz kiedy jechać, hm... to zależy od PCPR-u, od Ciebie i od ośrodka. Musi być taki ośrodek, który przyjmuje również małe dzieci, jeśli chcesz jechać teraz w wakacje to nie masz szans. By jechać w wakacje to trzeba składać wniosek o dofinansowanie już w styczniu, w lutym. W kwietniu PCPR-y dostają informację ile środków mają i wtedy są przydzielane te środki na różne cele i na wnioskujących. Związku z kryzysem są już ograniczenia, bo np. nie dają dofinansowań na dorosłych, albo wolą przeznaczyć środki np. na sprzęt ortopedyczny.
Wszystkiego się dowiesz w w miejscu Twojego zamieszkania we właściwej jednostce realizujący ten program dofinansowania do turnusu rehabilitacyjnego. Zawsze możesz pojechać na tygodniowy turnus i zapłacisz z własnej kieszeni i odliczysz to w ramach ulgi rehabilitacyjnej za dany rok w zeznaniu podatkowym, albo sfinansujesz ze środka subkonta dziecka, albo uzyskasz dofinansowanie od jakiejś fundacji, np. POLSAT.
Życzę powodzenia :)

P. S. A swoją drogą uważam, że powinnaś poczekać aż będzie większa, wówczas będzie miała większą korzyść z zabiegów rehabilitacyjnych.
"Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka" - Jan Paweł II
http://smyki.pl/domeny/mlody.pl/muko/

ODPOWIEDZ