nauczanie indywidualne

Jak się opekować chorymi na mukowiscydozę, jakie problemy podczas tej opieki występują, jak można sobie taką opiekę ułatwić.
wiola77
Aktywista

nauczanie indywidualne

Post autor: wiola77 » czw 02 wrz, 2010 18:57

synek właśnie rozpoczął naukę w zerówce przedszkolnej, pani dyrektor dziś mi powiedziała, że jest możliwość zmniejszenia opłaty stałej za przedszkole w przypadku odpowiedniego orzeczenia z poradni psychologiczno- pedagogicznej; będę wdzięczna za poradę, jak ma wyglądać takie orzeczenie żeby pomogło, a nie zaszkodziło dziecku; oczywiście chcę żeby synek chodził normalnie do zerówki, bo jest to mu potrzebne głównie ze względu na rozwój społeczny, emocjonalny, intelektualnie to on raczej wyprzedza rówieśników

dramu
Aktywista

Re: nauczanie indywidualne

Post autor: dramu » pt 03 wrz, 2010 07:14

tak mniej więcej u nas w szkole to tak wygląda;
szkoła kieruje doporadni psych-ped
tam jest wydawane ORZECZENIE
i na podstawie tego orzeczenia szkoła otrzymuje pieniążki na nauczanie indywidualne
moja szkoła jest na tyle elastyczna,że pozwala dziecku chodzić do szkoły gdy jest zdrowe (IV kl.podst.)
od roku mamy tak,że gdy jest zdrowa ma mniej godzin ind.
a jak chora -ma więcej
to pozwala też nadrobić zaległości gdy była 2 tygodnie w szpitalu
albo była chora w domu
zawsze w naszym przypadku są jakieś zaległości :-|
Mama dwóch mukolinków córki lat 11,5 i synka - 1,5 roczku
i zdrowego synka - 6 latka

Aga74
Aktywista

Post autor: Aga74 » wt 07 wrz, 2010 14:45

nie bardzo czaje o co chodzi z tym "zmniejszenia opłaty stałej za przedszkole w przypadku odpowiedniego orzeczenia z poradni psychologiczno- pedagogicznej;"
nauczanie indywidualne nie ma wpływu na opłatę za czesne w przedszkolu jedynie my mieliśmy opłacane obiady z mopr jak Łukasz był w przedszkolu i to powodowało zmniejszenie opłaty za czesne napisz czy coś załatwiłaś i jak oki
Czasem pisze też mój mąż Tomasz

maga
Aktywista
Kontakt:

Post autor: maga » wt 07 wrz, 2010 15:16

Najlepiej to zapytać w przedszkolu jak oni to widzą i jak miałoby to wyglądać.
Jak córka szła do I klasy bałam się, że będzie dużo chorować i tak "hipotetycznie" poruszyłam z dyrektorem sprawę indywidualnego. Który powiedział mi, że w okresie na który dziecko ma przyznane indywidualne, nie może chodzić normalnie z dziećmi na zajęcia, bo nikt na siebie odpowiedzialności nie weźmie... Wiem, że w niektórych szkołach jak się dzieci dobrze czują i nawet mają indywidualne na cały semestr przyznane to i tak mogą chodzić z klasą - u nas nie.
Na szczęście córka odkąd poszła do szkoły ma się dobrze i nie było potrzebne. Oby tak dalej :)
Dominika moje najukochańsze słoneczko :)

Obrazek

wiola77
Aktywista

Post autor: wiola77 » śr 08 wrz, 2010 06:33

Aga; u nas akurat Rada Miasta uchwaliła taki regulamin, że w przypadku dzieci z orzeczeniami o potrzebie kształcenia specjalnego lub nauczania indywidulanego opłata stała za przedszkole jest o połowę mniejsza (dotyczy to 6-latków ), jeśli chodzi o obiady to będą nam odliczać w przyszłym miesiącu za dni , w które Kamil nie był w przedszkolu (akurat synek ma pierwsze w swojej karierze szkolnej zwolnienie lekarskie); nauczanie indywidualne już sobie odpuściliśmy, ale wczoraj pani dyrektor wpadła na pomysł, że może na podstawie samego orzeczenia o niepełnosprawności z PCPR uda się coś załatwić

wiola77
Aktywista

Post autor: wiola77 » sob 11 wrz, 2010 16:24

udało się sprawę załatwić pozytywnie, okazało się że już samo orzeczenie o niepełnosprawności wystarczy do zmniejszenia opłaty za przedszkole o połowę

ODPOWIEDZ