zwrot za dojazdy

Jak się opekować chorymi na mukowiscydozę, jakie problemy podczas tej opieki występują, jak można sobie taką opiekę ułatwić.
matissa
Aktywista

zwrot za dojazdy

Post autor: matissa » czw 12 maja, 2011 10:31

Hej. Mam pytanie w jaki sposób rozliczacie benzynę za dojazdy do szpitali, jeśli w ogóle? Głownie chodzi mi problem techniczny, bo przecież tankuje się więcej. Na infolinii usłyszałam też że jeśli jest pobyt w szpitalu to można dołączyć wypis ze szpitala, jako dowód że się tam było. No ale jak mąż dojeżdzał kilka razy do nas? A jak się było na wizycie tylko to prosić lekarza o jakieś potwierdzenie?
ObrazekObrazek ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
BeataW
Aktywista
gg: 5882872

Re: zwrot za dojazdy

Post autor: BeataW » czw 12 maja, 2011 14:39

a w ogóle jest coś takiego - jak zwrot kosztów za dojazdy???
mama Mai CF i zdrowego Kuby - 13.01.2007

Obrazek

magdahal4
Aktywista
gg: 0

Post autor: magdahal4 » czw 12 maja, 2011 15:08

Ja brałam za każde tankowanie na trasie i przed podróżą fakturę (przy wyjazdach na badania i do szpitali ), Mąż, gdy musiał przywazić nam rzeczy (pobyt był niespodziewanie kilkutygodniowy) też. Możesz na podstawie faktury (cena 1 l benzyny) i przejechanych km wyliczyć koszty. Ale sam pobyt w i jeżdżenie np. w W-wie czy Rabce też się liczy np. między szpitalami, klinikami, po jedzenie, pampersy itd, chyba ?? . W szpitalu dostajesz rachunek za swój nocleg i wyżywienie. Faktury i wypisy ze szpitala dajesz tylko w razie knotroli z US a nie do pita. A z wizyty też możesz wziąć potwierdzenie w rejestracji lub skopiować recepty (ale to już mój osobisty pomysł). pozdrawiam

Awatar użytkownika
BeataW
Aktywista
gg: 5882872

Post autor: BeataW » czw 12 maja, 2011 15:32

no i jak już mamy to wszystko tzn te faktury to co wtedy ??? z 1% ??? tak - dobrze rozumiem???
mama Mai CF i zdrowego Kuby - 13.01.2007

Obrazek

helfajer
Aktywista
gg: 10972162
Kontakt:

Post autor: helfajer » czw 12 maja, 2011 16:01

Nie jestem w temacie bo nigdy nie korzystałem z takich ulg. Ale powiem jak to wygląda przy dofinansowaniu nauki z PFRON dla programu "Student II". Do zwrotu kosztów za paliwo dołączam:
1. oświadczenie o trasie przejazdu (dom-szkoła, szkoła-dom), w tym samym oświadczeniu piszę ile samochód spala na 100 km
2. faktury za paliwo
3. potwierdzenie obecności przed wykładowcę na danym zjeździe

Także w tym przypadku do 1% może wystarczyłoby że przed każdą wizytą napiszecie sobie takie potwierdzenie wizyty u lekarza, a on tylko to podpisze.
Mukowiscydoza jest jak alkohol ... Ja ją w twarz ... Ona mnie na ziemię. Ale codziennie rano wstaję i leję ją dalej!

3 x "A" - Agitacja, Agitacja i jeszcze raz Agitacja - http://www.muko.smolarnia.org

Anna_M
Aktywista

Post autor: Anna_M » czw 12 maja, 2011 20:50

Hmmm... O jakich odliczeniach Wy piszecie? Ja wiem tylko o odliczeniu kosztów benzyny za dojazdy na rehabilitacje. Wymóg do odliczenia to przynajmniej 1 skierowanie na rehabilitację w roku, zaświadczenie o niepełnosprawności i samochód zarejestrowany na chorego albo jego opiekuna (np rodzic, małżonek). Nie potrzeba faktur za benzynę - odliczenie jest limitowane i wymagane jest jedynie uprawdopodobnienie wysokości kosztu. Tzn. jeśli rehabilitacja jest 2 km od domu (4 tam i spowrotem), a trwa miesiąc 3x tydzień, to możemy odliczyć ok 4 km x 3 (razy w tygodniu) x 4 (tygodnie rehabilitacji) = 48km. I nie trzeba faktur. A gdy odliczymy za 200 km, to mogą się przyczepić.
Ale nie słyszałam nic o odliczeniach za dojazdy do szpitala (np na leczenie czy badanie)- podpowiedzcie z jakiego to przepisu!
mama Sławka urodzonego 4 stycznia 2011 (F508del/G542X) i Aleksa urodzonego 9 sierpnia 2008 (zdrowy! :) )

helfajer
Aktywista
gg: 10972162
Kontakt:

Post autor: helfajer » czw 12 maja, 2011 21:40

Anna_M pisze:Ale nie słyszałam nic o odliczeniach za dojazdy do szpitala (np na leczenie czy badanie)- podpowiedzcie z jakiego to przepisu!
Ania, im chyba chodzi o to jakie trzeba mieć dokumenty/papierki żeby np. za dojazd (paliwo) do szpitala z subkonta lub subkonta 1%
Mukowiscydoza jest jak alkohol ... Ja ją w twarz ... Ona mnie na ziemię. Ale codziennie rano wstaję i leję ją dalej!

3 x "A" - Agitacja, Agitacja i jeszcze raz Agitacja - http://www.muko.smolarnia.org

matissa
Aktywista

Post autor: matissa » czw 12 maja, 2011 22:16

helfajer pisze:
Anna_M pisze:Ale nie słyszałam nic o odliczeniach za dojazdy do szpitala (np na leczenie czy badanie)- podpowiedzcie z jakiego to przepisu!
Ania, im chyba chodzi o to jakie trzeba mieć dokumenty/papierki żeby np. za dojazd (paliwo) do szpitala z subkonta lub subkonta 1%
Tak, mnie chodziło o to jak mogę udokumentować dojazd do szpitala celem otrzymania pieniędzy z subkonta. Ale przy okazji dowiedziałam się o mozliwości odliczenia przy rozliczeniu pita. Tylko jak to się nazywa? Jakaś ulga rehabilitacyjna?
ObrazekObrazek ObrazekObrazek

Anna_M
Aktywista

Post autor: Anna_M » czw 12 maja, 2011 23:17

matissa pisze: Tylko jak to się nazywa? Jakaś ulga rehabilitacyjna?
Tak - to ulga rehabilitacyjna. Być może w przepisach nazwę ma bardziej skomplikowaną, ale używana powszechnie, a nawet przez prawników jest taka. W ubiegłym roku 2010 - rozliczanym w 2011 - ulga wynosiła 2280 zł na dojazdy na zabiegi rehabilitacyjno-lecznicze, turnusy rehabilitacyjne, kolonie i obozy dla dzieci niepełnosprawnych, ale we wszystkich interpretacjach były to zabiegi, które rehabilitują, a nie leczą z infekcji czy objawów choroby. Poniżej dwa linki do artykułów, gdzie opisana jest cała ulga rehabilitacyjna (obejmująca m.in. ulgę na leki):
http://www.podlaskie.strefabiznesu.pl/a ... 50931.html
http://www.money.pl/gospodarka/wiadomos ... 78983.html
mama Sławka urodzonego 4 stycznia 2011 (F508del/G542X) i Aleksa urodzonego 9 sierpnia 2008 (zdrowy! :) )

Madzia
Aktywista
gg: 8166165
Kontakt:

Post autor: Madzia » wt 30 sie, 2011 08:12

2280zł dotyczy użytkowania samochodu na zabiegi leczniczo-rehabilitacyjne,osobno to dojazdy do sanatoria, turnusy, kolonie,gdzie wymagany jest dowód poniesienia kosztów w postaci faktur,biletów pks,pkp.pisałam o tym wielokrotnie.jestem z zawodu ksiegową,rozliczam też innym pity.4 razy miałam też kontrolę z us i zawsze miałam ok...
"Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka" - Jan Paweł II
http://smyki.pl/domeny/mlody.pl/muko/

Anna_M
Aktywista

zwrot z podatku

Post autor: Anna_M » sob 03 mar, 2012 18:44

Piszę tu, żeby nie mnożyć wątków - Czy ktoś wie, jak obliczyć, ile można odliczyć zwrotu z podatku, żeby nie stracić zasiłku? Nam w szczegółowo wytłumaczyli "nic". Mam się rozliczać na dniach, a nie wiem, czy opłaca mi się wypisywać ulgi - dostanę zwrot podatku, a potem być może odbiorą mi zasiłek, dodatki... Jak obliczyć ile mogę dostać zwrotu, żeby nie przekroczyć limitu dochodowego?2

aneta2002
Aktywista
gg: 11911006

Post autor: aneta2002 » czw 08 mar, 2012 21:05

A my jak jedziemy do Lekarza nawet na 15 minut a mam ok 100km to biorę fakturę na fundację i rozliczam z subkonta takie fakturki jakoś z 4-5 razy w roku.Niczym nie potwierdzam ewentualnie tylko opisuję fakturę.
mama Igorka 30miesięcy ( CF ) i zdrowej Martynki lat 10

danula
Aktywista
gg: 6226887

Re: zwrot z podatku

Post autor: danula » pt 09 mar, 2012 00:08

Anna_M pisze:Piszę tu, żeby nie mnożyć wątków - Czy ktoś wie, jak obliczyć, ile można odliczyć zwrotu z podatku, żeby nie stracić zasiłku? Nam w szczegółowo wytłumaczyli "nic". Mam się rozliczać na dniach, a nie wiem, czy opłaca mi się wypisywać ulgi - dostanę zwrot podatku, a potem być może odbiorą mi zasiłek, dodatki... Jak obliczyć ile mogę dostać zwrotu, żeby nie przekroczyć limitu dochodowego?2
witaj, w tym roku nic nie zakombinowałam, i tak nie zmieszczę się w dochodzie 583zł, jednak mają podnieśc progi dochodowe ale do końca niewiadomo, zawsze można skorygować PIT ale wiadomo ciężko będzie oddać kasę.
Jeśli ktoś chce sprawdzić czy się mieści tj.tak:
PRZYCHÓD-KOSZTY=DOCHÓD-UBEZP.SPOŁ-UBEZP.ZDR.-PODATEK= ......../12m-cy/ilość osób w rodzinie
jeśli w pełni ktoś skorzysta z ulg i otrzyma cały podatek wówczas podatku się nie odejmuje :-(

danula
Aktywista

Post autor: danula » pt 09 mar, 2012 00:24

aneta2002 pisze:A my jak jedziemy do Lekarza nawet na 15 minut a mam ok 100km to biorę fakturę na fundację i rozliczam z subkonta takie fakturki jakoś z 4-5 razy w roku.Niczym nie potwierdzam ewentualnie tylko opisuję fakturę.
robię tak samo, na dojazd do poradni, do szpitala biorę fakturę i się rozliczam :-)

Awatar użytkownika
misiek
gg: 826244

Post autor: misiek » wt 07 sty, 2014 17:23

witam, proszę o pomoc związany właśnie o zwrot dojazdów. nie mam auta ani prawa jazdy, więc jeśli mam wizytę u lekarza wynajmuję auto z kierowcą. do swojej fundacji wysłałam umowę najmu auta z kierowcą, w której wszystko zostało zapisane ile km, ile spala auto, bilety za płatną autostradę oraz koszt kierowcy. fundacja odrzuciła tą umowę ponieważ jest nielegalna, i nie jest odprowadzony podatek i proszę mi powiedzieć czy tak naprawdę jest?

danula
Aktywista

Post autor: danula » wt 07 sty, 2014 20:18

misiek pisze:witam, proszę o pomoc związany właśnie o zwrot dojazdów. nie mam auta ani prawa jazdy, więc jeśli mam wizytę u lekarza wynajmuję auto z kierowcą. do swojej fundacji wysłałam umowę najmu auta z kierowcą, w której wszystko zostało zapisane ile km, ile spala auto, bilety za płatną autostradę oraz koszt kierowcy. fundacja odrzuciła tą umowę ponieważ jest nielegalna, i nie jest odprowadzony podatek i proszę mi powiedzieć czy tak naprawdę jest?
Kierowca może wystawić też fakturę za całość albo możecie wziąśc rachunki za paliwo. My należymy do takiej fundacji, że fv za paliwo , za autostradę bilety możemy dostać zwrot.

monika0012312

Post autor: monika0012312 » śr 08 sty, 2014 11:38

Rok temu byłam w skarbowce pytałam się czy mogę starać się o zwrot podatku za dojazdy na wizyty kontrolne do lekarza to powiedzieli mi że nie ponieważ dojeżdzam autobusem jakbym miała swój samochód i nim jeździła to bym mogła. To jest trochę dziwne bo bilety też kosztują niby mam ulgę na te bilety ale to mimo wszystko to muszę zapłacić za przejazd.

danula
Aktywista

Post autor: danula » śr 08 sty, 2014 15:08

monika0012312 pisze:Rok temu byłam w skarbowce pytałam się czy mogę starać się o zwrot podatku za dojazdy na wizyty kontrolne do lekarza to powiedzieli mi że nie ponieważ dojeżdzam autobusem jakbym miała swój samochód i nim jeździła to bym mogła. To jest trochę dziwne bo bilety też kosztują niby mam ulgę na te bilety ale to mimo wszystko to muszę zapłacić za przejazd.
Pytałam się w swoje Skarbówce ,że w żadnym wypadku nie można odliczać za dojazdy na badania, bądź do szpitala- chodziło mi o odliczanie faktur za paliwo. Muszą to być zabiegi rehabilitacyjne a przecież w wypadku mukowiscydozy my sami je wykonujemy w domu.

Monika jeśli jedziesz autobusem do lekarza i będziesz miała potwierdzenie wizyty, skierowanie itp. to masz 78% zniżki na dziecko i na siebie jako opiekun. Teraz to przerabiałam i jechałam w jedną stronę PKSem a wracałam PKP i zamiast płacić 22zł za bilet płaciłam chyba po 5 zł a pociągiem obydwie 7 zł a w jedną stronę mamy 80 km czyli razem mi wyszło za 160km=17zł (taniej niż własnym samochodem). Ale musisz wyrobić sobie LEGITYMACJE osoby niepełnosprawnej . Po mieście komunikacją miałam za darmo.

monika0012312

Post autor: monika0012312 » śr 08 sty, 2014 15:57

Ja mam ta legitymację. Ale jak jeżdżę do lekarza do Warszawy wartość biletu to 42.30 płace 15.65 za siebie i 2 z groszami za mamę bo jest moim opiekunem. I jeszcze mam jedną przesiadke ale płace grosze za ten jeden autobus A do Warszawy mam 242 km w jedną stronę.Jeżdżę jeszcze do diabetologa 60 km płace 12 zl 10gr a wartość biletu to19 zl i 20gr

danula
Aktywista

Post autor: danula » śr 08 sty, 2014 19:00

monika0012312 pisze:Ja mam ta legitymację. Ale jak jeżdżę do lekarza do Warszawy wartość biletu to 42.30 płace 15.65 za siebie i 2 z groszami za mamę bo jest moim opiekunem. I jeszcze mam jedną przesiadke ale płace grosze za ten jeden autobus A do Warszawy mam 242 km w jedną stronę.Jeżdżę jeszcze do diabetologa 60 km płace 12 zl 10gr a wartość biletu to19 zl i 20gr
Jeśli bilet jest wartości 42,30 - 78% = 9,31zł x 2 osoby = 18,62 zł razem
jeśli 19,20 - 78% = 4,22zł x 2 osoby= 8,44zł razem

W ogóle na bilecie musi pisać te 78%, na kolejowym np.mam napisane tylko x 2 78% =7,52zł (80km 2 osoby) całkowity koszt przejazdu. Z kolei PKS mi wystawił 2 bilety i tam było napisane normalny bilet ile kosztuje - 78% itd.

ODPOWIEDZ