zwrot za dojazdy

Jak się opekować chorymi na mukowiscydozę, jakie problemy podczas tej opieki występują, jak można sobie taką opiekę ułatwić.
danula
Aktywista
gg: 6226887

Re: zwrot za dojazdy

Post autor: danula » śr 08 sty, 2014 19:08

policzyłam ile faktycznie miałaś zniżki i wyszło mi ,że tylko 37% i jest ono na rencistów i emerytów, czyli to;
" Renciści i emeryci mają prawo do:
- dwóch jednorazowych przejazdów w ciągu roku kalendarzowego z ulgą 37% w 2 klasie pociągów osobowych, pospiesznych i ekspresowych, na podstawie zaświadczenia wydanego przez:....."
http://www.ipon.pl/prawo/prawo_art.php?id=20
" Emeryci i renciści nie mają żadnych zniżek w autobusach PKS."
czyli pociąg tak a autobus nie

a mi chodzi o to:
" Dzieci i młodzież niepełnosprawna oraz ich rodzice lub opiekunowie (chodzi o jedno z rodziców oraz o jednego opiekuna) mają prawo do:
- 78% ulgi w pociągach PKP i autobusach PKS na trasie z miejsca zamieszkania lub miejsca pobytu do: przedszkola, szkoły, szkoły wyższej, placówki opiekuńczo-wychowawczej, placówki oświatowo-wychowawczej, specjalnego ośrodka szkolno-wychowawczego, specjalnego ośrodka wychowawczego, ośrodka umożliwiającego dzieciom i młodzieży spełnianie obowiązku szkolnego i obowiązku nauki, ośrodka rehabilitacyjno-wychowawczego, domu pomocy społecznej, ośrodka wsparcia, zakładu opieki zdrowotnej, poradni psychologiczno-pedagogicznej, w tym poradni specjalistycznej, a także na turnus rehabilitacyjny - i z powrotem (dzieci na podstawie biletów jednorazowych lub miesięcznych imiennych, rodzice lub opiekunowie - biletów jednorazowych)."
http://www.ipon.pl/prawo/prawo_art.php?id=20

monika0012312

Post autor: monika0012312 » śr 08 sty, 2014 19:40

Na moim bilecie jest napisane " bilet ulgowy osoba niesamodzielna ulga ustawową 37%". A na mamy bilecie jest napisane
"Opiekun os. niesamodz. Ulga ustawową 95 %"

monika0012312

Post autor: monika0012312 » śr 08 sty, 2014 19:52

Wątpię żebym się zaliczala do młodzieży jak mam 20 lat. Może ta ulgę 78 % mają dzieci które nie ukończyły 18 roku życia ?

danula
Aktywista

Post autor: danula » czw 09 sty, 2014 17:11

monika0012312 pisze:Wątpię żebym się zaliczala do młodzieży jak mam 20 lat. Może ta ulgę 78 % mają dzieci które nie ukończyły 18 roku życia ?
pisze ,że dzieci i młodzież

Basia 165
gg: 8775260

Post autor: Basia 165 » wt 17 lut, 2015 13:23

Jak jadę z dorosłym uczącym się w szkole policealnej moim dzieckiem do poradni specjalistycznej (lub do szpitala) w innym mieście, to mamy zniżkę na bilety PKP drugiej klasy wynoszącą 78%. Trzeba pokazać konduktorowi: legitymację szkolną (ze szkoły policealnej), legitymację o stopniu niepełnosprawności, zawiadomienie z poradni o terminie wizyty lub (jeśli wizyta była pierwszy raz) skierowanie od POZ z wpisanym przez lekarza terminem wizyty, jeśli jedziemy do szpitala to skierowanie do szpitala z wpisanym terminem przyjęcia lub informacja ze szpitala o terminie przyjęcia.
Jeśli zostawiłam dziecko (dorosłe) w szpitalu i wracam pociągiem do domu, to żeby mieć zniżkę 78% muszę pokazać konduktorowi: legitymację szkolną dziecka, legitymację o stopniu niepełnosprawności dziecka oraz pisemną informację ze szpitala z nadanym kolejnym numerem potwierdzającą, że pacjent został przyjęty do szpitala w danym dniu i przebywa na oddziale. To samo muszę pokazać konduktorowi, jadąc za kilka dni w odwiedziny lub po dziecko (dorosłe).
Jeżeli wracamy ze szpitala pokazujemy wypis.
Żeby odliczyć koszty biletów w fundacji, załączam zaświadczenia z poradni o odbyciu wizyty, informacje ze szpitala, kopie wypisów i wszystko dokładnie opisuję.
Pozdrawiam

danula
Aktywista

Post autor: danula » wt 17 lut, 2015 20:48

Kiedyś się właśnie zastanawiałam nad tym jak odwiedzałam córkę w szpitalu, czy mam ulgę a jednak, super.
Jak byliśmy na szkoleniu we Falentach jedna mama twierdziła ,że i na szkolenie mamy zniżkę. Może ktoś wie?

Awatar użytkownika
hipijo
gg: 123456

Post autor: hipijo » wt 24 mar, 2015 11:39

Dokładnie tak jak ktoś już chyba napisał. Musisz mieć faktury za paliwo, najlepiej jakąś karteczkę od lekarza/wypis ze szpitala, coś w ten deseń. Ewentualnie bilety autobusowe. I masz prawo za to wszystko odliczyć sobie pieniądze.

ODPOWIEDZ