Strona 1 z 2

zwrot za dojazdy

: czw 12 maja, 2011 10:31
autor: matissa
Hej. Mam pytanie w jaki sposób rozliczacie benzynę za dojazdy do szpitali, jeśli w ogóle? Głownie chodzi mi problem techniczny, bo przecież tankuje się więcej. Na infolinii usłyszałam też że jeśli jest pobyt w szpitalu to można dołączyć wypis ze szpitala, jako dowód że się tam było. No ale jak mąż dojeżdzał kilka razy do nas? A jak się było na wizycie tylko to prosić lekarza o jakieś potwierdzenie?

Re: zwrot za dojazdy

: czw 12 maja, 2011 14:39
autor: BeataW
a w ogóle jest coś takiego - jak zwrot kosztów za dojazdy???

Re: zwrot za dojazdy

: czw 12 maja, 2011 15:08
autor: magdahal4
Ja brałam za każde tankowanie na trasie i przed podróżą fakturę (przy wyjazdach na badania i do szpitali ), Mąż, gdy musiał przywazić nam rzeczy (pobyt był niespodziewanie kilkutygodniowy) też. Możesz na podstawie faktury (cena 1 l benzyny) i przejechanych km wyliczyć koszty. Ale sam pobyt w i jeżdżenie np. w W-wie czy Rabce też się liczy np. między szpitalami, klinikami, po jedzenie, pampersy itd, chyba ?? . W szpitalu dostajesz rachunek za swój nocleg i wyżywienie. Faktury i wypisy ze szpitala dajesz tylko w razie knotroli z US a nie do pita. A z wizyty też możesz wziąć potwierdzenie w rejestracji lub skopiować recepty (ale to już mój osobisty pomysł). pozdrawiam

Re: zwrot za dojazdy

: czw 12 maja, 2011 15:32
autor: BeataW
no i jak już mamy to wszystko tzn te faktury to co wtedy ??? z 1% ??? tak - dobrze rozumiem???

Re: zwrot za dojazdy

: czw 12 maja, 2011 16:01
autor: helfajer
Nie jestem w temacie bo nigdy nie korzystałem z takich ulg. Ale powiem jak to wygląda przy dofinansowaniu nauki z PFRON dla programu "Student II". Do zwrotu kosztów za paliwo dołączam:
1. oświadczenie o trasie przejazdu (dom-szkoła, szkoła-dom), w tym samym oświadczeniu piszę ile samochód spala na 100 km
2. faktury za paliwo
3. potwierdzenie obecności przed wykładowcę na danym zjeździe

Także w tym przypadku do 1% może wystarczyłoby że przed każdą wizytą napiszecie sobie takie potwierdzenie wizyty u lekarza, a on tylko to podpisze.

Re: zwrot za dojazdy

: czw 12 maja, 2011 20:50
autor: Anna_M
Hmmm... O jakich odliczeniach Wy piszecie? Ja wiem tylko o odliczeniu kosztów benzyny za dojazdy na rehabilitacje. Wymóg do odliczenia to przynajmniej 1 skierowanie na rehabilitację w roku, zaświadczenie o niepełnosprawności i samochód zarejestrowany na chorego albo jego opiekuna (np rodzic, małżonek). Nie potrzeba faktur za benzynę - odliczenie jest limitowane i wymagane jest jedynie uprawdopodobnienie wysokości kosztu. Tzn. jeśli rehabilitacja jest 2 km od domu (4 tam i spowrotem), a trwa miesiąc 3x tydzień, to możemy odliczyć ok 4 km x 3 (razy w tygodniu) x 4 (tygodnie rehabilitacji) = 48km. I nie trzeba faktur. A gdy odliczymy za 200 km, to mogą się przyczepić.
Ale nie słyszałam nic o odliczeniach za dojazdy do szpitala (np na leczenie czy badanie)- podpowiedzcie z jakiego to przepisu!

Re: zwrot za dojazdy

: czw 12 maja, 2011 21:40
autor: helfajer
Anna_M pisze:Ale nie słyszałam nic o odliczeniach za dojazdy do szpitala (np na leczenie czy badanie)- podpowiedzcie z jakiego to przepisu!
Ania, im chyba chodzi o to jakie trzeba mieć dokumenty/papierki żeby np. za dojazd (paliwo) do szpitala z subkonta lub subkonta 1%

Re: zwrot za dojazdy

: czw 12 maja, 2011 22:16
autor: matissa
helfajer pisze:
Anna_M pisze:Ale nie słyszałam nic o odliczeniach za dojazdy do szpitala (np na leczenie czy badanie)- podpowiedzcie z jakiego to przepisu!
Ania, im chyba chodzi o to jakie trzeba mieć dokumenty/papierki żeby np. za dojazd (paliwo) do szpitala z subkonta lub subkonta 1%
Tak, mnie chodziło o to jak mogę udokumentować dojazd do szpitala celem otrzymania pieniędzy z subkonta. Ale przy okazji dowiedziałam się o mozliwości odliczenia przy rozliczeniu pita. Tylko jak to się nazywa? Jakaś ulga rehabilitacyjna?

Re: zwrot za dojazdy

: czw 12 maja, 2011 23:17
autor: Anna_M
matissa pisze: Tylko jak to się nazywa? Jakaś ulga rehabilitacyjna?
Tak - to ulga rehabilitacyjna. Być może w przepisach nazwę ma bardziej skomplikowaną, ale używana powszechnie, a nawet przez prawników jest taka. W ubiegłym roku 2010 - rozliczanym w 2011 - ulga wynosiła 2280 zł na dojazdy na zabiegi rehabilitacyjno-lecznicze, turnusy rehabilitacyjne, kolonie i obozy dla dzieci niepełnosprawnych, ale we wszystkich interpretacjach były to zabiegi, które rehabilitują, a nie leczą z infekcji czy objawów choroby. Poniżej dwa linki do artykułów, gdzie opisana jest cała ulga rehabilitacyjna (obejmująca m.in. ulgę na leki):
http://www.podlaskie.strefabiznesu.pl/a ... 50931.html
http://www.money.pl/gospodarka/wiadomos ... 78983.html

Re: zwrot za dojazdy

: wt 30 sie, 2011 08:12
autor: Madzia
2280zł dotyczy użytkowania samochodu na zabiegi leczniczo-rehabilitacyjne,osobno to dojazdy do sanatoria, turnusy, kolonie,gdzie wymagany jest dowód poniesienia kosztów w postaci faktur,biletów pks,pkp.pisałam o tym wielokrotnie.jestem z zawodu ksiegową,rozliczam też innym pity.4 razy miałam też kontrolę z us i zawsze miałam ok...

zwrot z podatku

: sob 03 mar, 2012 18:44
autor: Anna_M
Piszę tu, żeby nie mnożyć wątków - Czy ktoś wie, jak obliczyć, ile można odliczyć zwrotu z podatku, żeby nie stracić zasiłku? Nam w szczegółowo wytłumaczyli "nic". Mam się rozliczać na dniach, a nie wiem, czy opłaca mi się wypisywać ulgi - dostanę zwrot podatku, a potem być może odbiorą mi zasiłek, dodatki... Jak obliczyć ile mogę dostać zwrotu, żeby nie przekroczyć limitu dochodowego?2

Re: zwrot za dojazdy

: czw 08 mar, 2012 21:05
autor: aneta2002
A my jak jedziemy do Lekarza nawet na 15 minut a mam ok 100km to biorę fakturę na fundację i rozliczam z subkonta takie fakturki jakoś z 4-5 razy w roku.Niczym nie potwierdzam ewentualnie tylko opisuję fakturę.

Re: zwrot z podatku

: pt 09 mar, 2012 00:08
autor: danula
Anna_M pisze:Piszę tu, żeby nie mnożyć wątków - Czy ktoś wie, jak obliczyć, ile można odliczyć zwrotu z podatku, żeby nie stracić zasiłku? Nam w szczegółowo wytłumaczyli "nic". Mam się rozliczać na dniach, a nie wiem, czy opłaca mi się wypisywać ulgi - dostanę zwrot podatku, a potem być może odbiorą mi zasiłek, dodatki... Jak obliczyć ile mogę dostać zwrotu, żeby nie przekroczyć limitu dochodowego?2
witaj, w tym roku nic nie zakombinowałam, i tak nie zmieszczę się w dochodzie 583zł, jednak mają podnieśc progi dochodowe ale do końca niewiadomo, zawsze można skorygować PIT ale wiadomo ciężko będzie oddać kasę.
Jeśli ktoś chce sprawdzić czy się mieści tj.tak:
PRZYCHÓD-KOSZTY=DOCHÓD-UBEZP.SPOŁ-UBEZP.ZDR.-PODATEK= ......../12m-cy/ilość osób w rodzinie
jeśli w pełni ktoś skorzysta z ulg i otrzyma cały podatek wówczas podatku się nie odejmuje :-(

Re: zwrot za dojazdy

: pt 09 mar, 2012 00:24
autor: danula
aneta2002 pisze:A my jak jedziemy do Lekarza nawet na 15 minut a mam ok 100km to biorę fakturę na fundację i rozliczam z subkonta takie fakturki jakoś z 4-5 razy w roku.Niczym nie potwierdzam ewentualnie tylko opisuję fakturę.
robię tak samo, na dojazd do poradni, do szpitala biorę fakturę i się rozliczam :-)

Re: zwrot za dojazdy

: wt 07 sty, 2014 17:23
autor: misiek
witam, proszę o pomoc związany właśnie o zwrot dojazdów. nie mam auta ani prawa jazdy, więc jeśli mam wizytę u lekarza wynajmuję auto z kierowcą. do swojej fundacji wysłałam umowę najmu auta z kierowcą, w której wszystko zostało zapisane ile km, ile spala auto, bilety za płatną autostradę oraz koszt kierowcy. fundacja odrzuciła tą umowę ponieważ jest nielegalna, i nie jest odprowadzony podatek i proszę mi powiedzieć czy tak naprawdę jest?

Re: zwrot za dojazdy

: wt 07 sty, 2014 20:18
autor: danula
misiek pisze:witam, proszę o pomoc związany właśnie o zwrot dojazdów. nie mam auta ani prawa jazdy, więc jeśli mam wizytę u lekarza wynajmuję auto z kierowcą. do swojej fundacji wysłałam umowę najmu auta z kierowcą, w której wszystko zostało zapisane ile km, ile spala auto, bilety za płatną autostradę oraz koszt kierowcy. fundacja odrzuciła tą umowę ponieważ jest nielegalna, i nie jest odprowadzony podatek i proszę mi powiedzieć czy tak naprawdę jest?
Kierowca może wystawić też fakturę za całość albo możecie wziąśc rachunki za paliwo. My należymy do takiej fundacji, że fv za paliwo , za autostradę bilety możemy dostać zwrot.

Re: zwrot za dojazdy

: śr 08 sty, 2014 11:38
autor: monika0012312
Rok temu byłam w skarbowce pytałam się czy mogę starać się o zwrot podatku za dojazdy na wizyty kontrolne do lekarza to powiedzieli mi że nie ponieważ dojeżdzam autobusem jakbym miała swój samochód i nim jeździła to bym mogła. To jest trochę dziwne bo bilety też kosztują niby mam ulgę na te bilety ale to mimo wszystko to muszę zapłacić za przejazd.

Re: zwrot za dojazdy

: śr 08 sty, 2014 15:08
autor: danula
monika0012312 pisze:Rok temu byłam w skarbowce pytałam się czy mogę starać się o zwrot podatku za dojazdy na wizyty kontrolne do lekarza to powiedzieli mi że nie ponieważ dojeżdzam autobusem jakbym miała swój samochód i nim jeździła to bym mogła. To jest trochę dziwne bo bilety też kosztują niby mam ulgę na te bilety ale to mimo wszystko to muszę zapłacić za przejazd.
Pytałam się w swoje Skarbówce ,że w żadnym wypadku nie można odliczać za dojazdy na badania, bądź do szpitala- chodziło mi o odliczanie faktur za paliwo. Muszą to być zabiegi rehabilitacyjne a przecież w wypadku mukowiscydozy my sami je wykonujemy w domu.

Monika jeśli jedziesz autobusem do lekarza i będziesz miała potwierdzenie wizyty, skierowanie itp. to masz 78% zniżki na dziecko i na siebie jako opiekun. Teraz to przerabiałam i jechałam w jedną stronę PKSem a wracałam PKP i zamiast płacić 22zł za bilet płaciłam chyba po 5 zł a pociągiem obydwie 7 zł a w jedną stronę mamy 80 km czyli razem mi wyszło za 160km=17zł (taniej niż własnym samochodem). Ale musisz wyrobić sobie LEGITYMACJE osoby niepełnosprawnej . Po mieście komunikacją miałam za darmo.

Re: zwrot za dojazdy

: śr 08 sty, 2014 15:57
autor: monika0012312
Ja mam ta legitymację. Ale jak jeżdżę do lekarza do Warszawy wartość biletu to 42.30 płace 15.65 za siebie i 2 z groszami za mamę bo jest moim opiekunem. I jeszcze mam jedną przesiadke ale płace grosze za ten jeden autobus A do Warszawy mam 242 km w jedną stronę.Jeżdżę jeszcze do diabetologa 60 km płace 12 zl 10gr a wartość biletu to19 zl i 20gr

Re: zwrot za dojazdy

: śr 08 sty, 2014 19:00
autor: danula
monika0012312 pisze:Ja mam ta legitymację. Ale jak jeżdżę do lekarza do Warszawy wartość biletu to 42.30 płace 15.65 za siebie i 2 z groszami za mamę bo jest moim opiekunem. I jeszcze mam jedną przesiadke ale płace grosze za ten jeden autobus A do Warszawy mam 242 km w jedną stronę.Jeżdżę jeszcze do diabetologa 60 km płace 12 zl 10gr a wartość biletu to19 zl i 20gr
Jeśli bilet jest wartości 42,30 - 78% = 9,31zł x 2 osoby = 18,62 zł razem
jeśli 19,20 - 78% = 4,22zł x 2 osoby= 8,44zł razem


W ogóle na bilecie musi pisać te 78%, na kolejowym np.mam napisane tylko x 2 78% =7,52zł (80km 2 osoby) całkowity koszt przejazdu. Z kolei PKS mi wystawił 2 bilety i tam było napisane normalny bilet ile kosztuje - 78% itd.