dezynfekcja

Jak się opekować chorymi na mukowiscydozę, jakie problemy podczas tej opieki występują, jak można sobie taką opiekę ułatwić.
karolachmielewska7

dezynfekcja

Post autor: karolachmielewska7 » pn 18 cze, 2012 12:12

Mam pytanie czy ktoś z muko rodziców albo samych chorych próbował ten preparat?http://www.medycznydladzieci.otwarte24. ... w-gruzlicy

Awatar użytkownika
kasiab
Aktywista
Kontakt:

Re: dezynfekcja

Post autor: kasiab » wt 03 lip, 2012 22:06

ja nie ale zaraz poczytam ;-)
Mama Jasia z CF 29.07.2009-3849+10kbC>T i Fd508/- 28.06.2007
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

Sylwisska
Aktywista
Kontakt:

Post autor: Sylwisska » śr 04 lip, 2012 09:02

Ja od wczoraj jestem posiadaczka tego cuda :) Powiem tyle, ze swietnie pachnie, a inne zalety i to te najwazniejsze sa wypisane wlasnie na stronie sklepu medycznego. POLECAM!!

maga
Aktywista
Kontakt:

Post autor: maga » śr 04 lip, 2012 21:05

Na PTWM Aedan napisał, że ten środek to to samo co woda utleniona...

Chociaż ja nie widzę na stronie sklepu składu tego środka, ale może źle patrzę?
Dominika moje najukochańsze słoneczko :)

Obrazek

Sylwisska
Aktywista
Kontakt:

Post autor: Sylwisska » czw 05 lip, 2012 09:36

Maga sprawdziałam i sklad to faktycznie nadtlenek wodoru. Dzis zadzwonie do Pana ze sklepu medycznego. Kurcze kupilam ten preparat slepo ufajac producentowi nie zastanawiajac sie nad skladem. Czy producent by kłamał, to chyba niemozliwe??

zora
Aktywista

Post autor: zora » czw 05 lip, 2012 10:07

Umieściłam we wpisach PTWM prośbę aby dr Pogorzelski wypowiedział się na temat tego środka ale niestety jeszcze nic nie napisał. Ostatnio coraz więcej się pojawia się tych środków a my chcąc uchronić nasze dzieciaczki chytamy się wszystkiego. JA ostatnio nabyłam spray Dettol. Zobaczymy jak sie będzie sprawdzał.
http://www.dettol.co.uk/disinfecting-spray

delicja
Aktywista

Post autor: delicja » czw 05 lip, 2012 13:23

Spokojnie Sylwia, nikt Cię nie oszukał. ja też już jakiś czas temu kupiłam. Owszem preparat ma ten sam skład co woda utleniona ale i ten sam co perhydrol (!). Mówiąc w "duuuużym" uproszczeniu - w rajstopach też jest ropa naftowa - ten sam skład pierwiastkowy to jeszcze nie ten sam preparat. Ja już z Panem Bogusławem przed zakupem gadałam - no bo niby jak H2O(2) dezynfekuje (?) - ale wyłożył mi temat i przesłał stos badań. Poczytałam i wygooglowałam sobie o tym nadtlenku wodoru i : może to być i woda utleniona (ma wtedy ok. 3%), ale może być też perhydrol - stężenie chyba z 30%. Mąż mówi, że perhydrol to super żrąca substancja i w fabrykach i przemyśle jest też używany np jako super klej (!), bo rozpuszcza plastik itp. Więc wnioski: H2O2 to nie tylko woda utleniona, dezynfekuje na amen, a ten producent ze Szwajcarii opatentował jakąś innowacyjną metodę produkcji cytuję :

H2O2 boosted

Pierwsza innowacja tej technologii wykorzystuje zjawisko wyładowań plazmy z H2O2, “boosting” zwiększając właściwości aktywnego nadtlenku wodoru, który po użyciu przechodzi w ultra czystą wodę. Druga innowacja dotyczy procesu produkcji Biosanitizer™ w którym wyeliminowano powszechnie znaną nietrwałość H2O2 i potrzebę użcia większych stężeń.
Tak przetworzony plazmą nadtlenek wodoru (H2O2):
posiada skuteczność bakteriobójczą perhydrolu (stężony nadtlenek wodoru 30-35% H2O2)
posiada łagodność wody utlenionej (lekki roztwór nadtlenku wodoru 3% H2O2) - nie ma właściwości żrących jak stężony perhydrol
posiada niespotykaną w powyższych preparatach trwałość - biostabilność

Może gdyby nie te badania to też bym wątpiła ale przesłał mi pan Bogdan wszystkie wyniki no i mówił, że w szpitalach też tego używają. Mnie to przekonało... To te same badania co mam dla Adsilu i Aniosu a one są przecież obrzydliwie chemiczne, więc tym razem spróbuję "wody" ;)

Aedan
Aktywista

Post autor: Aedan » czw 05 lip, 2012 16:04

w rajstopach nie ma ropy naftowej - rajstopy zrobione są z włókna poliamidowego.

te innowacje producenta to zwykłe "mumbo jumbo".
Woda utleniona zawsze rozkłada się do "ultraczystej" (co to tak naprawdę znaczy ???) wody oraz równie "ultraczystego" tlenu - takie są prawa chemii,
których żaden producent nie jest w stanie zmienić, żeby na głowie stanął.

Przykład z mojego podwórka:
w specjalistycznym sklepie ze sprzętem do basenów i jacuzzi sprzedają sodę jako "Stabilizator pH" czy jakos tam po $10 za funt,
podczas gdy ta sama soda NaHCO3 w sklepie spożywczym sprzedawana jest po $0.5 za funt.
20-krotny zysk za przepakowanie towaru w ładny pojemnik...

delicja
Aktywista

Post autor: delicja » czw 05 lip, 2012 20:24

Nie wdaję się Aedan w dyskusję... pisałam w dużym uproszczeniu o tej ropie etc... ale cóż.

Ja po prostu szukałam bezpiecznego i skutecznego środka do dezynfekcji przede wszystkim inhalatora. Nie jestem chemikiem, oparłam się na wynikach badań tu http://www.medycznydladzieci.pl/badania ... itizer.pdf, na liscie szpitali w Polsce co to stosują od kilku lat tu http://www.medycznydladzieci.pl/instytu ... itizer.pdf Może po prostu o czymś nie wiesz, bo nie sądzę, żeby kupowali za taką kasę "wodę utlenioną" i robili w szpitalu badania dla jakiegoś bajeru. Tam na liście użytkowników jest Instytut biologii doświadczalnej, to chyba nie idioci co się dali nabrać na opakowanie? Zanim kupiłam poczytałam. Nie należę do naiwnych ...

Awatar użytkownika
kasiab
Aktywista
Kontakt:

Post autor: kasiab » pt 06 lip, 2012 14:02

ja uzywam od zawsze to: http://www.strefalekow.pl/product/detai ... zchni.html

nie znam sie na skladzie....... ;-(

a co do skladu wody utlenionej w tym waszym preparacie to chyba nic dziwnego w koncu woda utleniona dezynfekuje i jest bakteriobojcza? wlasnie to moze wystarczy kupic zwykla wode i nia wszystko dezynfekowac?
I nie chce mi sie wierzyc,ze jest ten srodek uzywany w szpitalach, nie u nas, skoro jest taki drogi to jaki szpital na to stac????????
Aedan ma tu duzo racji.
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

Aedan
Aktywista

Post autor: Aedan » pn 09 lip, 2012 16:05

delicja pisze:Nie wdaję się Aedan w dyskusję... pisałam w dużym uproszczeniu o tej ropie etc... ale cóż.

Ja po prostu szukałam bezpiecznego i skutecznego środka do dezynfekcji przede wszystkim inhalatora. Nie jestem chemikiem, oparłam się na wynikach badań tu http://www.medycznydladzieci.pl/badania ... itizer.pdf, na liscie szpitali w Polsce co to stosują od kilku lat tu http://www.medycznydladzieci.pl/instytu ... itizer.pdf Może po prostu o czymś nie wiesz, bo nie sądzę, żeby kupowali za taką kasę "wodę utlenioną" i robili w szpitalu badania dla jakiegoś bajeru. Tam na liście użytkowników jest Instytut biologii doświadczalnej, to chyba nie idioci co się dali nabrać na opakowanie? Zanim kupiłam poczytałam. Nie należę do naiwnych ...
No właśnie, w tych wynikach badań do których link zamieściłaś jest czarno na białym napisane na stronie 38,
że aktywnym składnikiem tego środka jest woda utleniona o stężeniu 1.0-1.5%
Poza tym nawet na stronie producenta jest to również napisane (jak będę miał nieco więcej czasu to dołączę odnośnik).
Więc chyba nie ma o czym dyskutować, czy to jest woda utleniona czy nie, skoro sam producent oraz firma testująca preparat
na zlecenie ten fakt potwierdza.

Ja również nigdy nie kwestionowałem, że ten preparat nie działa zgodnie z tym co mówi producent.
Twierdzę tylko, że tam nie ma jakiegoś magicznego środka, który zabija bakterie, tylko jest woda utleniona,
która ma bardzo dobre właściwości bakteriobójcze znane od ponad stu lat.
Być może, że dodatek detergentu powoduje, że ten środek jest bardziej skuteczny od samej wody utlenionej,
ale wcale nie jestem o tym przekonany.
Proszę zwrócić uwagę, że w tych dokumentach nigdzie nie ma porównania tego środka z innymi środkami bakteriobójczymi
(włączając powszechnie dostępną i tanią 2% wodę utlenioną)
To, że ten środek skutecznie zabija wymienione bakterie nie robi na mnie wielkiego wrażenia, bo robią to tysiące innych preparatów,
właczajac również wodę utlenioną.

Lista instytucji, która stosuje ten preparat też nie robi na mnie wielkiego wrażenia, bo po pierwsze nigdzie nie jest zdefiniowane
co autor tej listy ma na myśli :-) Tzn. być może, jeśli ktoś w pogotowiu ratunkowym w Szczecinie kupił butelkę tego preparatu 2 lata temu,
to oznacza, że pogotowie ratunkowe w Szczecinie stosuje ten preparat ? Sama lista naprawdę niewiele oznacza.
Jestem pewien, że każda z tych instytucji kupuje również kilkanaście innych środków dezynfekujących...

delicja
Aktywista

Post autor: delicja » pn 09 lip, 2012 20:13

ok Aedan
powiedz mi jako laikowi co znaczy "innowacja tej technologii wykorzystuje zjawisko wyładowań plazmy z H2O2, “boosting” zwiększając właściwości aktywnego nadtlenku wodoru (wody utlenionej)"?

Aedan
Aktywista

Post autor: Aedan » wt 10 lip, 2012 05:57

delicja pisze:ok Aedan
powiedz mi jako laikowi co znaczy "innowacja tej technologii wykorzystuje zjawisko wyładowań plazmy z H2O2, “boosting” zwiększając właściwości aktywnego nadtlenku wodoru (wody utlenionej)"?
no właśnie to jest to "mumbo jumbo" o którym wspominałem.
Początkowo myślałem, że być może to wynik kiepskiego tłumaczenia, ale nie, w wersji angielskiej na stronie producenta jest w zasadzie to samo.
Plazma to zjonizowany gaz, który powstaje np. w wyniku wyładowań atmosferycznych, lub w wyniku bardzo wysokich temperatur.
W jaki sposób plazma, a własciwie krótkotrwały kontakt z plazmą ma ulepszać właściwości wody utlenionej nie jest dla mnie jasne.

To co znalazłem na stronie Aseptix:

http://www.24sb.de/Shop/en/Aseptix-Disi ... ut-Aseptix

"Plasma Enhanced PeroxideTM (PEP-Technology)
The first group of technologies that Aseptix developed is the Plasma Enhanced Peroxide® (PEPTM) platform. In the proprietary glow discharge plasma process that Aseptix developed and patented, the natural disinfection capacity of hydrogen peroxide is boosted by a glow discharge plasma chemical process. This process results in a unique platform that offers premium results. The products that are developed upon this platform are in all cases ready to use."

Przypuszczam, że chodzi o ten sam proces. Jeśli rzeczywiście został opatentowany, to bedzie można dojść o co w tym chodzi czytając ten patent.
Oczywiście lektura patentów to jest zajęcie naprawdę nudne, więc nie wymagajcie ode mnie, że to zrobie na jutro.

delicja
Aktywista

Post autor: delicja » śr 11 lip, 2012 21:42

do "Aedan Mumbo Jumbo"
cytuję Twoje pytanie : "W jaki sposób plazma, a własciwie krótkotrwały kontakt z plazmą ma ulepszać właściwości wody utlenionej nie jest dla mnie jasne."

Dla mnie już jest jasne, ale może jeszcze Twój poziom wiedzy nie obejmuje nowych technologii.
Byłam upierdliwie dociekliwa i zadzwoniłam ponownie do P.Grzeszka. Otrzymałam od niego link do wywiadu z inż. Jerzym Dorą - jednym z najlepszych na świecie ekspertów w dziedzinie technologii plazmy i rezonansowych sposobów przetwarzania energii (tak mówi o nim Google :D ). W filmie z linku całe mumbo jumbo się wyjaśnia - jak zwykła woda utleniona staje się "Super hiper Mumbo jumbo wodą utlenioną" Obawiam się, że zbyt pochopnie oceniłeś H2O2 boosted nie zapoznając się z technologią OBRÓBKI PLAZMĄ (nie mylić z wytwarzaniem plazmy!)
Polecam wszystkim ten okropnie długi wywiad, bo tak jak kiedyś nanotechnologie były niewyobrażalne (dziś są wszystkim znane) tak teraz obróbka plazmą zadziwia "nas naukowców". Oglądałam wywiad z rozdziawioną buzią o tym np jak bez sklejania "połączyć metal i drewno na poziomie atomowym". Baaaardzo ciekawe :)

http://www.youtube.com/watch?v=I56UF0fKla0

Preparat, o którym rozmawiamy ma dla mnie jeszcze inną niebagatelną cechę - nie zaszkodzi mnie, dzieciom i sprzętowi. Większość preparatów ma tyle skutków ubocznych i ostrzeżeń, że czasami zastanawiam się czy bardziej nie zaszkodzą niż pomogą. Nie rozumiem Twojej negacji produktu zamiast dociekania co to jest i czy nam pomoże. Ja pytam, czytam, oglądam. Pytałam też Pana Grzeszka o listę szpitali, którą negujesz. Możesz zadzwonić do ośrodków z listy i potwierdzić czy, jak i dlaczego stosują również ten preparat. Poleca też żebyś zadzwonił do niego to wszystko Ci wyjaśni. Upoważnił mnie do podania nr tel 602 372729 :) ...

Obawiam się, że tak "rzucone od niechcenia" słowa "mumbo jumbo" mogą nam zrobić krzywdę. Pamiętaj do kogo rzucasz takie słowa i że to dla nas baardzo ważny i drażliwy temat. Może ja się mylę, ale najpierw sprawdzam jak umiem a potem osądzam - a nie odwrotnie!!!!! A może to jednak jest najlepszy na tą chwilę dla nas preparat do dezynfekcji? Znasz lepszy? Skuteczny, poparty badaniami, nieszkodliwy, bez alkoholu, bez chemikaliów, szybki, uniwersalny (skóra, inhalator, łazienka), tańszy? Poleć nam.

Wysiliłam się, dowiedziałam. Porównałam również parametry biosanitizera z innymi środkami do dezynfekcji, głównie parametr log oraz normy badań. Studiowaliśmy tabele wyników z mężem pół nocy. Podsumowując - nie jest to "zwykła woda utleniona" i nie da się go zastąpić zwykłą wodą utlenioną za 2,50zł, nie ma skutków ubocznych a działa skutecznie jak silne chemikalia - czegóż chcieć więcej? No i cena pewnie kiedyś będzie niższa - mam nadzieję (jak więcej ludzi pozna mumbo jumbo i kupi nowość). To moje skromne zdanie upierdliwie dociekliwej ale obiektywnej laiczki ;) Dobrze wybrałam!

danula
Aktywista

Post autor: danula » czw 12 lip, 2012 00:00

w warunkach domowych nie stosować płynów do dezynfekcji- tak pisało w ostatnim numerze Mukowiscydoza albo z Matio

Awatar użytkownika
kasiab
Aktywista
Kontakt:

Post autor: kasiab » czw 12 lip, 2012 09:02

o kurcze ale burza ;-)

ja dezynfekuje tylko wanne przed kapiela i kibelki raz na tydzien Miltonem ktory zabija tez te wszystkie zarazki a jest duzo tanszy.....
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

Sylwisska
Aktywista
Kontakt:

Post autor: Sylwisska » czw 12 lip, 2012 09:46

Ale dyskusja!! Delicja nie spinaj sie tak :) Ja uzywam wszystko co mam w domu, domestos, ocet, Biosanizer i wszystkie inne srodki do czyszczenia :)

delicja
Aktywista

Post autor: delicja » czw 12 lip, 2012 12:58

Sylwia :) Już spięta nie jestem, bo sobie ulżyłam tym postem :)
No pewnie, że ja też używam wielu innych środków. Nie będę preparatem za 100 myć podłóg ;) ocet i cif normalka...

luzik :D

Aedan
Aktywista

Post autor: Aedan » czw 12 lip, 2012 20:46

@delicja:

Niestety muszę Cię rozczarować.
Plazma jest znana od końca dziewiętnastego wieku, więc nie jest to żadna nowość.
Ja studiowałem w dwudziestym wieku, więc co nieco o plazmie wiem, choć nie jestem ekspertem w tej dziedzinie.
Zapewniam Cię także, że staram się na bieżąco przeglądać czasopisma naukowe i wyłapywać różne nowości.
Szczególnie interesują mnie postępy w chemii, inżynierii materiałowej, genetyce, medycynie czy farmacji.
Oczywiście nikt nie jest w stanie wiedzieć wszystkiego i ja jestem całkiem świadomy tych ograniczeń.
Tym niemniej wiem co to jest plazma i znam podstawy fizykochemiczne tego stanu materii.

Wczoraj wieczorem obejrzełem pierwszą godzinę video, do którego link podesłałaś.
Pan Dora podawał ciekawe informacje, ale szczerze powiedziawszy nie było tam dla mnie żadnych rewelacji,
z wyjątkiem dyskusji o magnetyzmie ziemskim. Szczególnie zaciekawiła mnie hipoteza występowania metalicznego wodoru w jądrze Ziemi. Przypuszczam, że nie jest to tez pana Dory, ale jest to niewątpliwie ciekawe i przyznaję, że o tym nigdy przedtem nie słyszałem.
Rówmnież teza o nadprzewodżacym charakterze jądra Ziemi i innych ciał niebieskich wydaje się być ciekawa i całkiem wiarygodna.
Niestety całe wideo jest zrobione w bardzo, bardzo amatorskim stylu - jest dosyć chaotyczne, słabo przygotowane i wyedytowane.
Przypuszczam, że całą pogadankę można by było streścić do 30-40 minutowego wykładu.
Pan Dora nie jest najlepszym mówcą, ale prowadzący program zdecydowanie obniża jakość tego filmu.
No ale to sprawy techniczne.

Tak jak wspomniałem nie obejrzałem programu w całosci, bo zrobiło się późno. Postaram się dokończyć dzisiaj lub w weekend.
Jak do tej pory nie znalazłem tam odpowiedzi na moje pytanie, tzn. w jaki sposób krótki kontakt z plazmą ma wpływać
na własciwości fizykochemiczne wody utlenionej. Mam nadzieję, że znajdę tę odpowiedź w końcowych 30 minutach programu.

Radziłbym także być ostrożnym z szafowaniem zasług pana Dory.
Nie znam go ani jego naukowego dorobku, ale zadałem sobie nieco trudu, by czegoś się dowiedzieć.
Niestety nie znalazłem jego strony internetowej. W Chemical Abstracts znalazłem jedynie 8 jego publikacji,
z tego 2 w języku polskim (co z uwagi na bardzo ograniczony zasięg języka polskiego, znacznie obniża rangę tych publikacji).
Nie miałem czasu, żeby zapoznac się z tymi publikacjami, ale szczerze powiedziawszy jak na "jednego z najlepszych na świecie
ekspertów w dziedzinie technologii plazmy" to zastraszająco niewiele.
Znam doktorantów, którzy mają większy dorobek na swoim koncie...

Oczywiście wysłucham, co ten pan ma do powiedzenia.

Wracając do głównego tematu, tzn. Biosanitizera.
Przecież ja właśnie zacząłem dociekać co to jest i stwierdziłem, że prawdopodobnie roztwór wody utlenionej,
co okazało się być zgodbne z prawdą. Nigdy nie negowałem skuteczności tego środka, stwierdziłem jedynie, że
dobrze byłoby porównać skuteczność tego środka z innymi dostępnymi środkami bakteriobójczymi, których jest setki,
włączając zwykłą 2% wode utlenioną.

Byłby to świetny temat do porównania jakie publikuje "Consumer Reports".
Czy w Polsce ukazuje się ten miesięcznik, albo coś w podobnym stylu ?
http://www.consumerreports.org

Aedan
Aktywista

Post autor: Aedan » pn 16 lip, 2012 17:50

No więc obejrzałem wywiad z panem Dorą do końca.
Odpowiedzi na moje pytanie niestety nie znalazłem.
Znalazłem natomiast dwa kwiatki, które spowodowały reakcję podobna do tej,
jakby mi ktoś szpilkę wbijał w pupę i spowodowały, że przesłuchałem fragment rozmowy trzy razy,
żeby mieć pewność, że się nie przesłyszałem.

1. Pan Dora twierdzi, że metaliczny wodór jest najcięższym metalem.
Nie jest.
Przypuszcza się, że metaliczny wodór miałby gęstość około 0.7 g/cm^3, czyli byłby lżejszy od wody
i mniej więcej dziesięciokrotnie cięższy od molekularnego stałego wodoru.
Najcięższym metalem, o ile mnie pamięć nie myli, jest osm o gęstości niemal 23 g/cm^3

2. Chwilę później pan Dora komentując tzw. wiatr słoneczny stwierdził, że fala elektromagnetyczna
dotarłaby do Ziemi w "parę sekund". Nic bardziej dalekiego od prawdy.
Ziemia oddalona jest od Słońca o około 150 milionów km. Światło biegnie z prędkością 0.3 mln km/s,
więc na dotarcie do Ziemi potrzebuje, jak łatwo policzyć, około 500 sekund. Czy 8.5 minuty można nazwać
"paroma sekundami" ?

Sorry, że czepiam się szczegółów, ale od naukowców należy wymagać, by wiedzieli o czym mówią,
na tym także polega wiarygodność człowieka.

Sorry, że tak zboczyliśmy z tematu. Powinniśmy chyba otworzyć osobny wątek, pt. magnetyzm ziemski :-)

ODPOWIEDZ