Anglia

Jak się opekować chorymi na mukowiscydozę, jakie problemy podczas tej opieki występują, jak można sobie taką opiekę ułatwić.
AleksandraKaczynska
Aktywista
Kontakt:

Re: Anglia

Post autor: AleksandraKaczynska » wt 07 maja, 2013 06:06

kochane- na zachodzie "ulice nie są wybrukowane złotem" - i do tego sa różnice kulturowe które potrafią dać we znaki jak i niektórzy starsi starzem obywatele potrafią być też niemili i traktować nowych jako gorszych
mieszkałam jako dziecko - tuż przed 1989! - kiedy jeszcze wchodziły kwestie polityczne i musiałam wiedziec z kim się bawić a z kim nie rozmawaić - w Kanadzie i chodziłam do szkoły i w ogóle - po pierwsze dzieciaki do szkoły od 6 lat! - bo inaczej będziecie mieli problemy z systemem edukacji - prawo - prawem - alepani w okienku gdzie załatiwa się kwestie edukacji - no cóż - sa różne. do tego nie zawsze dobre traktowanie w szkole - i nie chodzi mi o dzieciaki - ale o kadrę
do tego systemy zdrowotne na poziomie podstawowym nie sa idealne i też sa problemy jak i niedoinformowanie lekarzy podtawowych - taki sam ciemnogród :(
do tego daleko rodzina i jest się samemu na świeta i w potrzebie - a samolot kosztuje
jedyne co to warunki szpitalne - ale po to nie trzeba się wyprowadzać z kraju - po leczenie w Niemczech np lub Belgii - a jestn na lepszym poziomie - można jechać stąd
warto najpierw wyjechać i wszytsko samemu sprawdzić na miejscu - zanim się wyjedzie - a czy bycie bezrobotnym to co co chciecie?
wiem że większość z was to wie.. ale jest ciężko z daleka od rodziny, wśród obcych którzy rożnie do was podejdą
Mama Joanny 2007 / cf i Zuzanny 2010 / zdrowa
http://asik-ak.blogspot.com/

sorciere
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: sorciere » śr 15 maja, 2013 14:32

Carmelek - napisałam Ci wiadomość na e-mail :>

Czy, któraś z Was , mająca już dzieciątko z muko i mieszkająca w Anglii, zaszła ponownie w ciąże ? Chodzi mi o to czy druga ciąża wiążąca się z ryzykiem urodzenia kolejnego dziecka z muko jest inaczej monitorowana niż zazwyczaj tutaj w Aglii czy tak samo , czy są jakieś dodatkowe badania czy nie ? ? ? . . . nigdzie nie mogę znaleźć informacji na ten temat, a wizyte w szpitalu z małym mam ydopiero 28 maja . .

karolachmielewska7
gg: 6795766
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: karolachmielewska7 » wt 17 wrz, 2013 21:51

Witam czy jest ktos na naszym forum kto mieszka w Londynie?Po wakacjach sie tam przeprowadzam i chcialabym skonsultowac kilka spaw odnosnie muko w uk?dziekuje

Awatar użytkownika
borowiecb
gg: 1469354

Post autor: borowiecb » sob 16 lis, 2013 15:49

Witam czy jest ktos z okolic Telford z muko???

Mama Gosi
Aktywista
gg: 6090382

Post autor: Mama Gosi » śr 18 lut, 2015 22:10

Zaczelam ten wątek jakis czas temu, i pragne dopisac historie :-D Tak jestesmy w Anglii i jestem zadowolona i z leczenia, opieki osob dookola, zarobkow itd. Jestem w stanie pracowac kilka dni w tygodniu i normalnie zyc, nie tesknie za rodzina a raczej rodzina za mna wiec powoli wiekszosc rodziny sprowadza sie za nami co jet super, nie przejmuje sie nie zapetlam, wiadomo czasami strasznie sie boje choroby itd ale mam super opieke i zawsze moge liczyc na lekarzy, tu Ige roi sie co roku od 1 roku zycia, kompleksowo wszytskie badania krwii, wszytskie witaminy, nie musze jechac specjalnie gdzies do wasrzawy zey mi je laskawie odplatnie zrobili jaktobylo u nas w oddziale . Nie mowie ze gdzies jest lepiej albo gdzies gorzej, nie mowie tu o rasizmie emigracji czy obawie przed ludzmi, bo to juz zalezy od charakteru by wyjsc na przeciw innym.... Ale juz od jakiegos czasu mam troche wiecej spokoju i normalnosci. Osobiscie staram sie unikac forow, facebookowych grup aby sobie nie dokladac prolemow, powiadaja nie wiesz jestes zdrowsza. Staram sie miec wiedze na temat muko na jak najwyzszym poziomie, czerpac z doswiadczen innych i trzymac zawsze reke na pulsie ale bez przesady bo kocham swoje dziecko i nie chcialabym go zameczyc;p
I Wieeeeeeeeeeeeeeeeelkie dzieki dla kilku osob ktore pomogly mi podjac decyzje odnośnie wyjazdu :aniol: :calus: :bukiet:
Obrazek

aga+szymon
gg: 8163144

Post autor: aga+szymon » pt 20 lut, 2015 21:32

Caramelek diagnoze uslyszeliscie w domu?? az lekarz i pielegniarka sie pofatygowali? zazdroszcze, ja uslyszalam w Poznaniu,a pierwsze 2tyg pobytu tam na antybiotykoterapii to horror...dzis jezdzimy do Karpacza mamy 5h drogi (do Pn 1h) ale jest tam o niebo lepiej ale rozmyslamy nad wyjazdem do Niemieb. pozdrawiam!!!
06.03.212r Nikodem nasz największy skarb...

Awatar użytkownika
kochanie1
gg: 7145876
Kontakt:

Post autor: kochanie1 » śr 24 cze, 2015 18:41

Polska nie jest dobrym miejscem...sama myślę czy nie wyjechać z tego kraju.

Awatar użytkownika
janik380
gg: 659823

Post autor: janik380 » pt 17 lip, 2015 20:21

Ja też planuję wyjechać jak córka trochę podrośnie. Głównie ze względu na zarobki.

Sylwia060609
Aktywista
gg: 998765

Post autor: Sylwia060609 » czw 14 sty, 2016 10:09

Witam mam pytanie do osob ktore najpierw leczyly sie w polsce'a potem przeniosly do angli!
Jak wasze dzieci zareagowaly na tamten klimat? jak sobie dajecie rade tzn wogole od czego tam zaczac?czy sa specjalisci ktorzy wiedza z czym sie je muko? Planujemy wyjazd moze w wakacje ale moj syn obecnie lat6 czesto choruje wrzesien-marzec i najbardziej obawiam sie tego klimatu

ODPOWIEDZ