zaswiadczenie na komisje

Jak się opekować chorymi na mukowiscydozę, jakie problemy podczas tej opieki występują, jak można sobie taką opiekę ułatwić.
sylwus
Aktywista
Kontakt:

zaswiadczenie na komisje

Post autor: sylwus » pn 15 paź, 2012 09:42

Kończy nam sie orzeczenie o niepełnosprawnosci..w zwiazku z tym szykowałam dokumenty potrzebne na komisje...zaniosłam zaswiadczenie do lekarza rodzinnego zeby wypełnil oczywiście nie mial czasu zeby mi od ręki wypisać...zostawiłam i czekałam półtora tygodnia..oczywiscie dzwoniłam codziennie ale dostawałam informacje że pan doktor nie miał czasu bo to sezon grypowy i dużo ludzi przyjmuje...a dzis dzwonie i w końcu jest gotowe zaświadczenie i do zaplacenia 60zł..troche mnie to zdziwiło...płaci sie za takie zaswiadczenia?
Obrazek

zora
Aktywista
gg: 1929719

Re: zaswiadczenie na komisje

Post autor: zora » pn 15 paź, 2012 10:40

Że co...???!!! Tydzień temu odbierałam zaświadczenie na komisję. Bez żadnych opłat. Nigdy nie słyszałam aby za to była pobierana opłata. Jeśli masz chwilę, udaj się do przychodni i zażądaj informacji na jakiej podstawie chcą za to pobrac opłatę.

sylwus
Aktywista
Kontakt:

Post autor: sylwus » pn 15 paź, 2012 10:57

I tak zrobię i wogóle mam ochotę zmienić lekarza jeszcze nigdy nie dostałam skierowania na wymaz zawsze płace
Obrazek

helfajer
Aktywista
gg: 10972162
Kontakt:

Post autor: helfajer » pn 15 paź, 2012 12:18

sylwus pisze:...a dzis dzwonie i w końcu jest gotowe zaświadczenie i do zaplacenia 60zł..troche mnie to zdziwiło...płaci sie za takie zaswiadczenia?
Też pierwszy raz słyszę, żeby się płaciło za takie zaświadczenia.
Mukowiscydoza jest jak alkohol ... Ja ją w twarz ... Ona mnie na ziemię. Ale codziennie rano wstaję i leję ją dalej!

3 x "A" - Agitacja, Agitacja i jeszcze raz Agitacja - http://www.muko.smolarnia.org

sylwus
Aktywista
Kontakt:

Post autor: sylwus » pn 15 paź, 2012 14:35

a więc byłam w przychodni po to zaświadczenie..zapytałam od kiedy to bierze się opłatę za takie zaświadczenie..pani z recepcji odpowiedziała mi że my jesteśmy pod opieką specjalisty i to on powinien nam wypisać bo lekarz rodzinny nie ma obowiązku wypisywać skoro leczenie jest u specjalisty i w takim wypadku pobiera opłatę
Obrazek

AleksandraKaczynska
Aktywista
Kontakt:

Post autor: AleksandraKaczynska » pn 15 paź, 2012 16:03

bzdury jakieś... kurcze... zapytaj się w NFZ'cie czy mają prawo tak zrobić w przychodni!skoro to usługa w ramach nfz
Mama Joanny 2007 / cf i Zuzanny 2010 / zdrowa
http://asik-ak.blogspot.com/

danula
Aktywista
gg: 6226887

Post autor: danula » wt 16 paź, 2012 18:50

U nas nawet facet zgłosił taką sprawę do sądu i wygrał. Ta przychodnia to chyba prywatna ale przyjmują tez przez NFZ. Właścicielka do końca była pewna swojej racji a wyszło inaczej.

Anna_M
Aktywista

Post autor: Anna_M » wt 16 paź, 2012 23:12

sylwus pisze:a więc byłam w przychodni po to zaświadczenie..zapytałam od kiedy to bierze się opłatę za takie zaświadczenie..pani z recepcji odpowiedziała mi że my jesteśmy pod opieką specjalisty i to on powinien nam wypisać bo lekarz rodzinny nie ma obowiązku wypisywać skoro leczenie jest u specjalisty i w takim wypadku pobiera opłatę
Poproś o wskazanie paragrafu w akcie prawnym lub regulaminie przychodni który mówiłby o możliwości pobierania opłat za wystawienie takiego zaświadczenia i o podstawę prawną zalecenia wypisywania zaświadczenia przez lekarza specjalistę. Jeśli udzielą Ci tej odpowiedzi - sama chętnie poznam...
Lekarz specjalista jest lekarzem trudno dostępnym. Poza tym zazwyczaj dysponuje informacjami tylko ze "swojej działki". Lekarz pierwszego kontaktu jako jedyny ma obraz całości. Poza tym ma prawo wypisywać leki przepisane przez specjalistę, to i druczek może.
mama Sławka urodzonego 4 stycznia 2011 (F508del/G542X) i Aleksa urodzonego 9 sierpnia 2008 (zdrowy! :) )

aneta2002
Aktywista
gg: 11911006

Post autor: aneta2002 » śr 17 paź, 2012 20:03

Sylwia u nas też lekarze pobierają kasę za każde zaświadczenia mój nie brał i jutro lecę zanieść tez dokumenty i zapytam od razu czy się płąci.
mama Igorka 30miesięcy ( CF ) i zdrowej Martynki lat 10

turtle85
gg: 6555577

Post autor: turtle85 » śr 01 lut, 2017 00:47

Nie... nie wierzę... Ja nie mogę... Do czego to doszło. Lekarz rodzinny (RODZINNY!) pobiera opłaty 60 zł za wypisanie zaświadczenia dla PZON... (5 min. wypełniania). Zabrało mu to "tylko" półtora tygodnia. Ja też mam z tym problem, zawsze jest trochę marudzenia, czasem dwa razy muszę iść - ale jakoś wypisuje.

Nie mają prawa żądać niczego - za wypisanie czegokolwiek. Tym bardziej, że nie chodziło o jakieś naciągane zwolnienie z pracy, tylko o prawdziwą, trudną chorobę. Składki to za co płacimy? Zwyczajnie chciał "do łapki". Bagno. Omijać takich "lekarzy". To nie są lekarze, prawdziwi lekarze - to tacy ludzie jak dr. Pogorzelski. Tym bardziej, że takie zaświadczenie od rodzinnego - niewiele jest warte. Najlepiej o takie zaświadczenie prosić pulmonologa.

ODPOWIEDZ