Wyparzacz - sterylizator

Jak się opekować chorymi na mukowiscydozę, jakie problemy podczas tej opieki występują, jak można sobie taką opiekę ułatwić.
katarzyna
gg: 7771225

Wyparzacz - sterylizator

Post autor: katarzyna » pn 18 mar, 2013 22:10

Chciałabym kupić nowy wyparzacz do dezynfekcji nebulizatorów. Zależy mi, żeby nie był duży. Czy ktoś może mi polecić jakiś? Obecnie wyparzam wieczorem trzy nebulizatory aeroneb go.

kaja1535
Aktywista
gg: 2267981

Re: Wyparzacz - sterylizator

Post autor: kaja1535 » wt 19 mar, 2013 09:51

http://www.tufi.pl/index.php/pl/produkt ... r-duo.html
to jest ilnk do stronki sterylizatora, ktorego ja uzywam, czyli tuffi duo
Zapewniam, ze jest super (bynajmniej dla mnie). Uzywam go od grudnia 2011 r i nic sie nie dzieje ( ale w pogotowiu mam 2 - taki sam kupilam, czeka az sie ten pierwszy zuzyje :-D ).
Cena tez super - na internecie znalazlam za 127zł. Ja kupowalam osobiscie w hurtowni smyk i placilam kilka zl wiecej.
Mama Bartoszka z CF 29.08.2011 - F508del/R1102X i zdrowej Wiki 22.09.2005

Awatar użytkownika
chili

Post autor: chili » wt 19 mar, 2013 22:25

u nas numer jeden to http://mebby.pl/sterylizator-wyparzacz- ... i-smoczkow - uwielbiamy go, bo nie dość że wyparza to jeszcze suszy (a suszenia na ścierce czy papierze nie znoszę) :-) bardzo polecam
Olka fasolka DDF508

kaja1535
Aktywista
gg: 2267981

Post autor: kaja1535 » śr 20 mar, 2013 06:18

Ja akurat nie wycieram , mam pojemniczek wylozony recznikiem papierowym i po wyparzeniu taki jeszcze goracy nebulizator wykladam do pojemniczka, moment i odparowuje z niego i jest suchy (ale to tylko dlatego ze goracy wyciagam).
Mama Bartoszka z CF 29.08.2011 - F508del/R1102X i zdrowej Wiki 22.09.2005

maga
Aktywista
gg: 6148172
Kontakt:

Post autor: maga » śr 20 mar, 2013 12:11

Ze sterylizatorami chyba tak jest, że od mocy i nie wiem czego, zależy co dany sprzęt potrafi "zabić". Niektóre sterylizatory mają specyfikację w której jest napisane jakie bakterie niszczy.

Ja używam Petry, nie wiem czy rewelacja ale poleca ją PTWM, podobno ma wysoką skuteczność. Zapewne są inne, równie skuteczne, ale zwyczajnie nie mam czasu i chęci na przegladanie specyfikacji każdego urządzenia aby wybrać odpowiednie.
Polecam więc Petrę :)
Dominika moje najukochańsze słoneczko :)

Obrazek

sylwus
Aktywista
Kontakt:

Post autor: sylwus » pn 25 mar, 2013 08:48

oliwiamukolinka pisze:ja tez miałm petre z PTWmu ale sie dzis popsuła. :-C i musze im odesłac do naprawy jak sie da :-( i zastanawiam sie czy nie warto kupić czegos innego . widziałam że ktos polecał cudenko suszące za blisko 400zł troche drogo...
a co myslicie o tym??? http://www.mambi.pl/elektryczny-steryli ... p-147.html i
http://olmik.pl/pl/p/DELUXE-elektryczny ... ka-Tufi/54
Ja mam z tych Tuffi ale starszy model ze suszarką mamy już go trzy lata a kupiłam używany narazie wszystko ok nic sie nie psuje:)
Obrazek

maga
Aktywista
gg: 6148172
Kontakt:

Post autor: maga » czw 28 mar, 2013 16:03

A zadzwoniłaś i poinformowałaś panią z PTWM o tej sytuacji?
Nie chodzi o to, że wprowadziła Cie w błąd, ale o to aby już nikomu więcej tego sklepu nie polecała.

Ja bym zadzwoniła i powiedziała, bo różnica w cenie - kosmiczna.
Dominika moje najukochańsze słoneczko :)

Obrazek

danula
Aktywista
gg: 6226887

Post autor: danula » czw 28 mar, 2013 19:45

oliwiamukolinka pisze:byłam tak wczoraj zła, że nie dzwoniłam bo bym wybuchła :-( chciałam nawet ja odesłac ale potrzebuje wyparzaczki :-(
jak byłam osobiście w PTWM to zawiozłam wyparzacze bo też miałam obydwa zepsute tzn. woda nawet się nie zagotowała a już sie wyłączało wszystko, pani z PTWM dała mi inny po kimś kto w ogóle nie używał. Prawda to jest ,że nie naprawiają. W ogóle to ja dłuższy czas nie używam wyparzaczy tylko gotuje (tylko Pari) i to się nigdy nie zepsuje

helfajer
Aktywista
gg: 10972162
Kontakt:

Post autor: helfajer » czw 28 mar, 2013 20:25

danula pisze:... pani z PTWM dała mi inny po kimś kto w ogóle nie używał. Prawda to jest ,że nie naprawiają. W ogóle to ja dłuższy czas nie używam wyparzaczy tylko gotuje (tylko Pari) i to się nigdy nie zepsuje
To ten wyparzam masz pewnie ode mnie. Kiedyś sobie wypożyczyłem taki z PTWM, ale używałem go tylko 2 razy. Stwierdziłem, że nie dla mnie taka robota z tym wyparzaniem, więc odesłałem go im :-D
Mukowiscydoza jest jak alkohol ... Ja ją w twarz ... Ona mnie na ziemię. Ale codziennie rano wstaję i leję ją dalej!

3 x "A" - Agitacja, Agitacja i jeszcze raz Agitacja - http://www.muko.smolarnia.org

Awatar użytkownika
kasiab
Aktywista
gg: 15845737
Kontakt:

Post autor: kasiab » czw 28 mar, 2013 22:32

jestes fenomenalny!!!!!! :-)
Mama Jasia z CF 29.07.2009-3849+10kbC>T i Fd508/- 28.06.2007
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

Polo-Żubr
Aktywista
gg: 335975
Kontakt:

Post autor: Polo-Żubr » pt 29 mar, 2013 08:24

Ja tez nie wyparzam :) standardowo od 4 do 6 nebulizacji dziennie robię i jakoś nie "szaleję" ze sterylnością ;) raz na dwa może trzy tygodnie wrzucę sprzęt do gorącej wody z octem i tyle, ot i cała lizofilia czy filozofia ;)
Moją pasją jest fotografia ślubna, sposobem na życie zdjęcia weselne.

helfajer
Aktywista
gg: 10972162
Kontakt:

Post autor: helfajer » pt 29 mar, 2013 10:43

Polo-Żubr pisze:Ja tez nie wyparzam :) standardowo od 4 do 6 nebulizacji dziennie robię i jakoś nie "szaleję" ze sterylnością ;) raz na dwa może trzy tygodnie wrzucę sprzęt do gorącej wody z octem i tyle, ot i cała lizofilia czy filozofia ;)
Dokładnie jest tak jak pisze "Polo". Ja akurat robie inhalacje 2 x dziennie z Aeronebem i 1 x dziennie w nebulizatorze Pari. Jak się czuję gorzej to robię więcej.
Po inhalacji standardowa procedura: pod kran z gorącą wodą, (wiadomo gorąca woda szybciej odparuje i wszystko szybciej wysycha), potem wszystko kładę elegancko do pudełka ze ścierką na parapet okna, okno oczywiście od strony południowej, a pod tym wszystkim grzejnik. Suszy się w migu, prawie tak szybko jak w tych waszych wyparzaczach.
Mukowiscydoza jest jak alkohol ... Ja ją w twarz ... Ona mnie na ziemię. Ale codziennie rano wstaję i leję ją dalej!

3 x "A" - Agitacja, Agitacja i jeszcze raz Agitacja - http://www.muko.smolarnia.org

danula
Aktywista

Post autor: danula » sob 30 mar, 2013 00:13

Może dodam ,że ja szczególnie po inhalacji z Kolistyny płuczę i moczę w wodzie z detergentem i też gotuje w wodzie z odrobiną octu w garnku
Mój mąż wpadł na pomysł by po wyjęciu z garnka włożyć na talerzyk a talerzyk na garnek- schnie bardzo szybko
robię tak z Pari zwykłym czyli żółtym, czerwonym wkładem ale i z e-Flowem i nic sie nie dzieje
znajoma kupiła eFlow ale go nie używa bo się jej nie włańcza ale to wina tych malutkich spawów ,które są od razu źle zrobione i trzeba migiem dac do naprawy gwarancyjnej bo tak naprawdę z nebulizatorm eFlow nic się nie powinno dziać (choć to takie jest wszystko delikatne). Używamy już 2 lata i wymieniamy nebulizatory średnio co 6 m-cy

Madzia
Aktywista
gg: 8166165
Kontakt:

Post autor: Madzia » czw 11 kwie, 2013 20:35

oliwiamukolinka pisze:ja tez miałm petre z PTWmu ale sie dzis popsuła. :-C i musze im odesłac do naprawy jak sie da :-( i zastanawiam sie czy nie warto kupić czegos innego . widziałam że ktos polecał cudenko suszące za blisko 400zł troche drogo...
a co myslicie o tym??? http://www.mambi.pl/elektryczny-steryli ... p-147.html i
http://olmik.pl/pl/p/DELUXE-elektryczny ... ka-Tufi/54
Nam się też zepsuł po prawie 5 latach używania. Poszedł do kasacji. Teraz czekam na nowy z PTWM.
"Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka" - Jan Paweł II
http://smyki.pl/domeny/mlody.pl/muko/

Anna_M
Aktywista

Post autor: Anna_M » czw 11 kwie, 2013 21:47

oliwiamukolinka pisze:do Helfajera :-)
PS. Oby moja córcia miała takie podejscie do muko jak ty :-) :-) :-)
A ja mam nadzieję, że syn nie weźmie z Ciebie wzoru i będzie wyparzał nebulizator ;-)
mama Sławka urodzonego 4 stycznia 2011 (F508del/G542X) i Aleksa urodzonego 9 sierpnia 2008 (zdrowy! :) )

Mamusia Kubusia
gg: 35083712

Post autor: Mamusia Kubusia » ndz 19 maja, 2013 10:18

chili pisze:u nas numer jeden to http://mebby.pl/sterylizator-wyparzacz- ... i-smoczkow - uwielbiamy go, bo nie dość że wyparza to jeszcze suszy (a suszenia na ścierce czy papierze nie znoszę) :-) bardzo polecam
Przymierzam się do zakupu tego sterylizatora ale w opisnie widnieje informacja: "Po użyciu urządzenie będzie odpoczywać 12h. Przez ten czas się nie włączy." Wydaje mi się to aż nieprawdopodobne żeby sprzęt za blisko 400zł miał takie wymagania. Jak to wygląda w praktyce? Faktycznie musi odpoczywać?
U nas sterylizator włączam conajmniej 3x dziennie rano po soli, w południe po pulmo i wieczorem po soli...
Qbik urodzony 18.10.2012 F508del/2184insA

julasek
Aktywista
Kontakt:

Post autor: julasek » pn 20 maja, 2013 11:30

hej, ja mam ten sterylizator, już drugi z rzędu, on po protu odlicza 12 godzin od ukończenia pracy. W każdej chwili możesz go ponownie uruchomić, ja robię 3 inhalacje dziennie i też 3 sterylizację :) wszystko działa poprawnie, suszy do sucha, jest super.
pozdrawiam
ObrazekObrazek

smutna_mama
Aktywista

Post autor: smutna_mama » pn 20 maja, 2013 19:59

a ja też mam pytanie co do tego sterylizatora, bo fajnie jest, że suszy tylko ile trwa to suszenie, tak jak jest napisene 1 godz ?? Czy czegoś nie rozumiem ?? Bo kurcze jak godzinę to trochę długo :?

julasek
Aktywista
Kontakt:

Post autor: julasek » wt 21 maja, 2013 11:22

suszenie możesz ustawić na 60 lub 80 minut
ja ustawiam zawsze na 80 minut
nigdy nie miałam konieczności robienia inhalacji tak często, żeby te 80 minut było za dużo... najkrótsza przerwa miedzy inhalacjami to ok. 3-4 godziny, więc spokojnie wszystko sie wysterylizuje i wysuszy :)
ObrazekObrazek

danula
Aktywista

Post autor: danula » czw 24 paź, 2013 10:05

Na razie wyparzam domowym sposobem ale chciałabym kupić 13-latce jakikolwiek wyparzacz by była samodzielna gdzieś sama na wakacjach. Musi być dość duży by pomieścić dwa nebulizatory bo jeden jest od kolistyny więc ma swoją wielkość.
Jakich używacie wyparzaczy jeszcze oprócz tych o których czytałam poniżej?

A ktoś tego używa? http://matio-med.pl/dezynfekcja-steryli ... 50-ml.html
Biosanitizer jest naturalnym, pozbawionym toksycznych związków środkiem do dezynfekcji.
•Niszczy wirusy, bakterie, grzyby oraz spory.
•Szybki - dezynfekcja w mniej niż 30 sekund.
•Osiąga redukcję na poziomie Log 6
•Nie powoduje alergii.
•Przyjazdy dla personelu użytkownika.
•Nie pozostawia osadów.
•Środek dezynfekująco-czyszczący
•Ekologiczny przekształca się w H2O i O2

Udowodnione działanie
Działanie bakteriobójcze, zgodnie z EN 1040, EN 1276 ( < 30 sekund) ◦pseudomonas aeruginosa◦escherichicoli◦enterococcushirae◦staphylococcusaureus◦proteus vulgaris◦staphylococcus epidermis◦MRSA◦clostridium difficile cells◦listeria◦streptococcus pyogenes◦salmonella typhimurium◦shigella sonnei◦klebsiella pneumoniae◦proteur mirabilis
Działanie przeciwwirusowe( < 30 sekund)◦HBV◦HCV◦HIV◦BVDV◦wirus ludziej grypy◦SARS◦wirus krowianki◦H5N1◦H1N1
Działanie zgodne z EN 14476◦norovirus◦adenovirus◦rhinovirus◦rotavirus
Działanie przeciw grzybom i drożdżą EN 1275, EN 1650, EN 13624 (< 5 minut)◦candida albicans ◦aspergillus niger
Działanie przeciw gruźlicy zgodnie z EN 14348 ◦ mycobacterium avium ◦mycobacterium terrae

ile tych bakterii jest !!!!

ODPOWIEDZ