laptop dla niepelnosprawnych

Jak się opekować chorymi na mukowiscydozę, jakie problemy podczas tej opieki występują, jak można sobie taką opiekę ułatwić.
ODPOWIEDZ [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Awatar użytkownika
kasiab
Aktywista
gg: 15845737
Kontakt:

laptop dla niepelnosprawnych

Post autor: kasiab » śr 26 mar, 2014 20:06

Hej,

Mam pytanie czy ktoś z was się staral o laptopa z PFRONu?

moja ciocia jest na rencie, miała migreny i ma zwyrodnienia stawow i wlasnie dostala 2000zl na laptopa!!!!!!
ochrzanila mnie,ze ja się nie staram a już dawno bym dostala na JAsia.czy ktoś z was się staral i dostal?

kurcze ja się w ogole nie orientuje co się nam należy, nigdy tam nie bylam i przerazaja mnie kolejki, pisma, ustawy itp. a ona twierdzi,ze mi na JAsia się zależy dużo więcej niż jej..............

napiszcie jak wy korzystacie z PFRONu?

buzka
Mama Jasia z CF 29.07.2009-3849+10kbC>T i Fd508/- 28.06.2007
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

helfajer
Aktywista
gg: 10972162
Kontakt:

Re: laptop dla niepelnosprawnych

Post autor: helfajer » śr 26 mar, 2014 21:16

Korzystałem kilka lat temu, w 2009 albo 2010. Kiedyś zakup laptopa można było dofinansować z programu "Pegaz". Teraz tego programu nie ma, jest inny i zmienili nieco a może i znacznie zakres osób niepełnosprawnych, które mogą ubiegać się o dofinansowanie zakupu sprzętu komputerowego. Nie jestem już na bieżąco, trzeba zorientować się w PFRONie i poczytać o szczegółach programów na ich stronie.
Mukowiscydoza jest jak alkohol ... Ja ją w twarz ... Ona mnie na ziemię. Ale codziennie rano wstaję i leję ją dalej!

3 x "A" - Agitacja, Agitacja i jeszcze raz Agitacja - http://www.muko.smolarnia.org

Awatar użytkownika
kasiab
Aktywista
gg: 15845737
Kontakt:

Post autor: kasiab » śr 26 mar, 2014 21:27

zieki Robert za odpowiedz.

może ktoś korzystal i wie jak to zrobić?
Mama Jasia z CF 29.07.2009-3849+10kbC>T i Fd508/- 28.06.2007
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

Iwi_
gg: 1000
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: Iwi_ » śr 09 kwie, 2014 14:24

O komputer/laptop można się starać we właściwym na miejsce zamieszkania PCPR/MOPR w ramach likwidacji barier w komunikowaniu się (ze środków PFRON). Wniosek dostaje się na miejscu lub można pobrać ze strony internetowej pcpr/mopr. Wśród załączników m.in. orzeczenie, zaświadczenie lekarza, że laptop jest niezbędny (do likwidacji barier w komunikowaniu się), oświadczenie lub zaświadczenie o dochodach, kosztorys zakupu laptopa (wycena). Zakupu można dokonać dopiero po podpisaniu umowy z pcpr/mopr (nie mylić ze złożeniem wniosku!). W zakupie należy mieć minimum 20% wkładu własnego (co nie znaczy, że dostaniemy dofinansowanie 80%, może być mniej, np. 60 czy 50% - wtedy nasz wkład automatycznie rośnie). Z wnioskiem warto wystąpić jak najszybciej - z początkiem roku, bo później jest kiepsko z kasą w pcpr/mopr.

Wiele powiatów i gmin weszło również w unijne projekty dotyczące wykluczenia cyfrowego. W ramach projektu dostaje się za darmo laptop i bardzo często dostęp do internetu opłacony na kilka lat. Popytaj w starostwie lub urzędzie gminy, czy nie są w gronie szczęśliwców :) Takie informacje na pewno też są w prasie lokalnej.

Powodzenia!

Awatar użytkownika
dorota
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: dorota » śr 06 sie, 2014 19:12

Witam, właśnie piszę z laptopa, na który dostałam dofinansowanie ze środków Pefron. Chciałam dodać, że wymagany jest także Program rewidalizacyjny do pracy z komputerem, przynajmniej dla dziecka uczęszczającego do gimnazjum. Taki program napisała nam druga Pani wychowawczyni od osób niepełnosprawnych w klasie integracyjnej, ale myślę że pedagog szkolny też napisze. Wnioski należy składać po 15 stycznia, gdyż wtedy Pefron dostaje środki na nowy rok i są duże szanse na otrzymanie dofinansowania. Ja dostałam 70%, ale na odebranie tego dofinansowania trzeba czekać kolejne 4-5 miesięcy- ja otrzymałam w maju. Długo to trwa, ale warto uzbroić się w cierpliwość :-D

ODPOWIEDZ