MUKO-MALUCH NA WAKACJACH

Jak się opekować chorymi na mukowiscydozę, jakie problemy podczas tej opieki występują, jak można sobie taką opiekę ułatwić.
Awatar użytkownika
chili

MUKO-MALUCH NA WAKACJACH

Post autor: chili » wt 29 kwie, 2014 11:06

Witam wszystkich :-)

W czerwcu wybieramy się z naszą 3-latką na pierwsze zagraniczne wakacje (Chorwacja), do tej pory wypoczywaliśmy w Polsce. Jedziemy samochodem.

Chciałam prosić o kilka dobrych rad na taki wyjazd - na co należy zwrócić uwagę?

1. wykupujecie jakieś dodatkowe ubezpieczenie dla dziecka na podróż (pod kątem medycznym)? Szukacie wcześniej miejsca gdzie ewentualnie można pójść do lekarza gdyby się coś działo?
2. Jakie leki bierzecie na wyjazd oprócz standardowych?Jakiś antybiotyk?
3. Bierzecie ze soba jakieś specjalne zaświadczenia od lekarza itp?

Zabieramy ze sobą cały nasz osprzęt czyli 2 inhalatory, kamizelkę, sól, Pulmo, witaminy, odkażacze.

Dzięki za wszelkie rady!! 8)
Olka fasolka DDF508

danula
Aktywista
gg: 6226887

Re: MUKO-MALUCH NA WAKACJACH

Post autor: danula » śr 30 kwie, 2014 08:22

Myślę,że warto wziąć antybiotyk i wiadomo jaki na podstawie wymazu, na pewno leki na gorączkę

monika0012312

Post autor: monika0012312 » śr 30 kwie, 2014 11:50

Ja w tej chwili jestem w Islandii. Przed wyjazdem wyrobilam sobie EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego) Tydzien przed wyjazdem bylam na wizycie u swojego lekarza oprocz lekarstw na czas wyjazdu wypisal mi rowniez antybiotyki. I jeszcze zaswiadczenie o chorobie i lekarstwach ktore przyjmuje na stale. Na zaswiadczeniu mam jeszcze napisane jaka bakteria jestem zarazona.

Awatar użytkownika
BeataW
Aktywista
gg: 5882872

Post autor: BeataW » pn 05 maja, 2014 18:26

Hej kiedy dokładnie jedziecie i dokąd??? my również wyjeżdżamy 19.06 z Majunią do małej miejscowości koło Trogiru mam zamiar wziąć leki te które Maja bierze plus antybiotyk, wykupuję dodatkowe ubezp. poza tym mam nadzieję, że nic nie będzie się działo
mama Mai CF i zdrowego Kuby - 13.01.2007

Obrazek

maga
Aktywista
gg: 6148172
Kontakt:

Post autor: maga » śr 07 maja, 2014 10:15

My na nasze wakacje w Indiach, dostaliśmy od dr na zapas, dwa antybiotyki: bactrim - na małe "w razie co" i augmentin Es na duże.

Oczywiście ubezpieczenie zdrowotne też mieliśmy wykupione, ale zapewne gdyby coś się działo, szukalibyśmy prywatnej porady, więc zaświadczenia były nam zbędne.

W Chorwacji ze względu na dużą zawartość soli, bardzo często chorzy rezygnują z inhalacji, bo cały czas są inhalowani - solą oczywiście :)
Miłego wypoczynku \
Dominika moje najukochańsze słoneczko :)

Obrazek

Awatar użytkownika
chili

Post autor: chili » czw 15 maja, 2014 20:08

Witajcie, dziękuję wszystkim za odzew ;-)

Zatem zabieramy w apteczce faktycznie kilka specyfików w razie "W".

Ta rezygnacja z inhalacji z soli brzmi niezwykle kusząco!! ;-) Skonsultujemy pewnie z doktorem na kontroli w przyszłym tygodniu.

A czy mogę was podpytać jakie dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne wykupujecie? Na coś muszę zwrócić uwagę?

Pozdrawiam z deszczowego Krakowa
Olka fasolka DDF508

Awatar użytkownika
chili

Post autor: chili » czw 15 maja, 2014 20:10

@ BeataW:

My też jedziemy 19/06 :-) :-) Ale w troszkę inny rejon bo w okolice Puli. Mam nadzieję, że będzie pięknie i słonecznie, musi być! 8)

Pozdrawiamy
Olka fasolka DDF508

ODPOWIEDZ