podpowiedzcie

Jak się opekować chorymi na mukowiscydozę, jakie problemy podczas tej opieki występują, jak można sobie taką opiekę ułatwić.
mamaBacia
gg: 123456755

podpowiedzcie

Post autor: mamaBacia » śr 01 paź, 2014 19:13

dziewczyny,mam problem..
mój maluszek od dwóch dni nie robi kupy, może nie byłoby w tym nic dziwnego ale nasze kłopoty zaczęły się od momentu wprowadzenia kreonu czyli od 18 sierpnia.
Bartek dostaje 2 000 j. do każdego karmienia a karmie piersią. Ostatnio po wizycie w Rabce zmniejszyliśmy do jednego tysiąca. po tym kupki były 1 lub 2 dziennie ale tłuste i luźne więc wróciliśmy do 2 000.
mały niby nie pręży się ale jest niespokojny. brzuszek jest miękki ale od urodzenia ma tak zwany żabi brzuszek, nasza pani doktor rodzinna twierdzi, że to u mukolków normalne.,
mam hopla na punkcie jego kupy bo kiedy się urodził miał niedrożność smółkową ale na szczęście udało się za pomocą wlewki pozbyć kupki. od tamtego czasu kupek było mnóstwo, wszystkie luźne i tłuste ale były a teraz... :shock:
zastanawiam się nad czopkiem czy może lepiej poczekać???
proszę podpowiedzcie co mam robić? :-(
dodam jeszcze że bez kreonu przybierał równie dobrze jak z kreonem

AleksandraKaczynska
Aktywista
Kontakt:

Re: podpowiedzcie

Post autor: AleksandraKaczynska » śr 01 paź, 2014 20:19

czopek pomoże - ale musicie więcej pić i jednak zadzwonić do dietetyka co z tym kreonem
nie pomogę wiele - może ktoś inny
Mama Joanny 2007 / cf i Zuzanny 2010 / zdrowa
http://asik-ak.blogspot.com/

mamaBacia
gg: 123456755

Post autor: mamaBacia » śr 01 paź, 2014 20:45

pijemy sporo, Bartek dostaje również dicoflor
gdzieś na forum czytałam,że nawet tygodniowy brak kupki to norma,ale to dotyczy zdrowych dzieci...

smutna_mama
Aktywista

Post autor: smutna_mama » czw 02 paź, 2014 10:06

Z tymi kupami i kreonen to ciągla walka, niestety ale tutaj ważna jest Wasza czujność i obserwacja, bo jeżeli dasz maluszkowi 2 000 kreonu i mało zje z piersi to kreon nie ma co trawić, bo pusto w żołądku, i wtedy brak kupki, z doświadczenia moge podpowiedzieć żeby dzielić kreon, jak zaczyna jeść i nie wiesz ile zje czy dużo czy mało, to daj mu na początek przed jedzeniem cześć dawki, a pożniej w trakcie jedzenia jak bedzie nadal jadł, podaj resztę.

Awatar użytkownika
Grazyna Boron
gg: 60607698

Post autor: Grazyna Boron » pn 26 wrz, 2016 12:02

Witam,mam pytanko i prosze o pomoc. Mój synek Domiś urodził się w 31 tyg ciąży. 201 dni był w szpitalu,jest chory na zespół nieruchomych rzęsek. Prawie dwa miesiące synek jest w domku. Z mężem uczymy synka jeść butelko ale niechce nam jadać wiec ma sade. Czy może ktoś też ma dziecko które jada przez sade lub jadał. Jak mu pomóc żeby mógł jeść buteleczko i łyżeczko. Z góry dziękuje

Awatar użytkownika
Leszek
gg: 984121
Kontakt:

Post autor: Leszek » śr 26 paź, 2016 13:47

Bardzo współczuję..

AleksandraKaczynska
Aktywista
Kontakt:

Post autor: AleksandraKaczynska » czw 03 lis, 2016 22:29

Nie macie możliwości kont?aktu z dietetykiem. Dzieci z mukowiscydoza mają opiekę dietetyka i bardzo dużo potrafi podpowiedzieć. Ją nie potrafię pomóc....jest dość aktywna grupa na Facebook może tam ktoś podpowie
Mama Joanny 2007 / cf i Zuzanny 2010 / zdrowa
http://asik-ak.blogspot.com/

ODPOWIEDZ