Pari Boy SX

Jak się opekować chorymi na mukowiscydozę, jakie problemy podczas tej opieki występują, jak można sobie taką opiekę ułatwić.
dramu
Aktywista

Pari Boy SX

Post autor: dramu » wt 11 mar, 2008 01:05

Czy ktoś używa Pari Boy SX ?
W ogóle to jakich inhalatorów używacie?
Muszę kupić jakiś nowy bo mi sie zepsuł a wiadomo trzeba mieć dwa na stanie w razie czego.
Czy ktoś używa Pari e-flow Rapid? Czy warto wydać tyle kasy?

maga
Aktywista
Kontakt:

Post autor: maga » wt 11 mar, 2008 10:02

Używamy pari Boy Turbo N i Pari e-flow Rapid. E-flow jest super. Inhalacja trwa max 8 minut. Jest cichutki, malutki, do tego zasilany akumulatorami co super sprawdza się na wakacjach. W nebulizatorze zostaje trochę leku, ale podobno odpowiednia dawka i tak jest podana. Nie używam go do pulmozyme. Jestem zadowolona z oby dwóch, chociaż nie kryję ze e-flow jest koszmarnie drogi w eksploatacji. Głowice trzeba wymieniać max co 4 m-ce bo inaczej inahalcja wydłuża się do 15 minut. Koszt głwoicy to ponad 200zł. Jeżeli dziecko ma inhalacje z soli 10% to nie warto bo mocno "gryzie" w gardło i trudno przetrwać inahalacje.
Pozdrawiam
Magda

dramu
Aktywista

Post autor: dramu » wt 11 mar, 2008 14:23

A czy pari e-flow jest przystosowany do podawania antybiotyku-Kolistyny, bo teraz mam dodatkowo filtr antybiotykowy w PARI LC PLUS

dramu
Aktywista

Post autor: dramu » wt 11 mar, 2008 16:03

Czy ktoś mi wytłumaczy na czym polega różnica, bo sie na tym nie znam;

Pari Turbo Boy N

Wydajność: 500mg/min

Cząsteczka 3,9um

% cząstek <5um: 68%

Pari Boy SX (nebulizator z niebieską dyszą)

Wydajność: 590 mg/min

Cząsteczka: 2,9um

% cząstek <5um: 75%

Awatar użytkownika
mukola
Kontakt:

e-flow to wcale nie jest takie cudo

Post autor: mukola » czw 13 mar, 2008 14:26

inhalator e-flow to wcale nie takie cudo. trzeba codziennie sterylizować membranę i dbać o niego jak o szklany... więc inhalacja+dbanie zajmuje więcej czasu niż inhalacja na starszych modelach...
uważam, że nie opłaca się.
"Rozmawiałam z niedoszłym denatem. Powiedział, że kiedy skoczył [z mostu], uświadomił sobie, że wszystkie jego problemy dadzą się rozwiązać, oprócz tego, że skoczył." CSI Las Vegas
Pozdrawiam i
zapraszam na www.moje-cf.blog.onet.pl

dramu
Aktywista

Post autor: dramu » ndz 16 mar, 2008 22:07

A jakie używacie innych inhalatorów oprócz firmy Pari?

asia325
Aktywista
Kontakt:

Post autor: asia325 » pn 17 mar, 2008 06:19

Ola ma Mebby w wersji dla dzieci ale już przymierzamy się do nowego (z dofinansowaniem) bo przy 5 inhalacjach dziennie Oli plus doraźnie Ali ostatnio wydłużył się bardzo czas inhalacji ...

Inhalator Oli

maga
Aktywista
Kontakt:

Post autor: maga » pn 17 mar, 2008 09:27

Co do sterylizacji e-flowa to nie rozumię? Przecież każdy nebulizator po uzyciu nalezy wysterylizować, wiec nie wiedze gdzie problem. Do czyszczenia głowicy można dokupić specjalne urządzenie. Dla mnie to jest super sprzęt, szczególnie gdy dziecko w wieku szkonlnym. Zamiast spędzić rano 20min pod inhalatorem siedzi max 10 (gdy głowica juz zuzyta :))
Dramu z opisanych inhalatorów chyba lepszy jest ten SX ale nie jakoś szczególnie dużo lepszy. Jaka jest róznca w cenie?

dramu
Aktywista

Post autor: dramu » pn 17 mar, 2008 20:00

Dramu z opisanych inhalatorów chyba lepszy jest ten SX ale nie jakoś szczególnie dużo lepszy. Jaka jest róznca w cenie?
różnica w cenie 150 zł

Jeszcze niewiem który kupię inhalator, inhalacji w ciągu dnia mam 5 i też mi zależy skrócić ich czas. Nie musi to być pari e-flow ale może innej firmy

maga
Aktywista
Kontakt:

Post autor: maga » pn 17 mar, 2008 20:21

Żaden inhalator nie skraca tak czasu inhalacji jak e-flow, ale niestety cena jego jest kosmiczna.
Na czas inhalacji ma wpływ tez model nebulizatora :)
Pozdrawiam :)

dramu
Aktywista

Post autor: dramu » wt 18 mar, 2008 00:11

Wiecie co ? ja tak szukam po necie to trudno tak na pierwszy raz dobrze kupić inhalator. Myśmy na początku kupili dlatego PARI bo akurat był na spotkaniu mukolków przedstawiciel z tej firmy.
Jeszcze mnie martwi to,że jak teraz też szukam po necie i chciałam pokazac znajomej jakiego nebulizatora używa się do Kolistyna to tego nie ma. Najgorsze było to,że nie mielismy się kogo poradzić, nawet nasz pulmonolog nie wiedział do końca. Z mężem chodziliśmy tu i tam , np. do pokoju aerozoterapii i tez szukaliśmy po necie by kupić ten właściwy czyli z filtrem. Gdy potem mówilismy o tym lekarzowi to aż .....otwierał ze zdziwienia.
Może to jest na necie i źle szukam :?

Aneczka

Post autor: Aneczka » pn 24 mar, 2008 22:26

My uzywamy Pari Boy SX od ponad roku, to nasz pierwszy inhalator a polecila go pani pulmonolog w Karpaczu twierdzac ze jest on najlepszy. Oni tam uzywaja tego sprzetu w centrum pulmonologii i sa zadowoleni. Troche kosztowal, ale czesc refundowal NFZ reszte doplacil nam PCPR. Nie wiem tylko czy wytrzyma az piec lat.

magdahal4
Aktywista

Post autor: magdahal4 » pt 28 mar, 2008 21:21

witam
córka używa od 4.5 roku pari boy i jedynie poluzowała się wtyczka w inhalatorze, poza tym ok. synkowi kupiłam rok temu tańszy i przy 4-5 inhalacjach dziennie po ok 10-20 miut na razie sprawuje się dobrze . Za rok córce chcę kupić mniejszy , bardziej "mobilny" do wyjazdów itp.

Awatar użytkownika
mukola
Kontakt:

?

Post autor: mukola » czw 03 kwie, 2008 14:29

do magi , nigdy nie sterylizowałam inhalatora. lekarz i rehabilitantka o tym wiedzą. ani razu nie usłyszałam, żeby to było niezbędne. a w eSiXie to jest konieczne
"Rozmawiałam z niedoszłym denatem. Powiedział, że kiedy skoczył [z mostu], uświadomił sobie, że wszystkie jego problemy dadzą się rozwiązać, oprócz tego, że skoczył." CSI Las Vegas
Pozdrawiam i

maga
Aktywista
Kontakt:

Post autor: maga » czw 03 kwie, 2008 19:36

Wszędzie się mówi o myciu i dezynfekcji nebulizatorów i nie ma tu znaczenia czy to eflow czy inny - o każdy trzeba dbac z taką samą starannością. Polecam artykuł MYCIE I DEZYNFEKCJA NEBULIZATORóW http://www.ptwm.org.pl/pages_pl/biulety ... 0-2007.pdf
Pozdrawiam serdecznie :)

Awatar użytkownika
mukola
Kontakt:

ciekawe

Post autor: mukola » śr 09 kwie, 2008 15:10

ciekawe i dziwne, dlaczego lekarz prowadzący nigdy mi o tym nie wspomniał?
Pozdrawiam i

dramu
Aktywista

Post autor: dramu » śr 09 kwie, 2008 22:42

Wiecie co, ja tutaj na necie się dużo dowiedziałam o sterylizacji itp.
Każdy Mukolek powinien mieć coś wzór 10 przykazań albo Elementarza. Niektóre rzeczy są oczywiste ale lekarze pulmonolodzy np. o tym nie mówią.
Jak to mówią; Nieznajomość prawa nie zwalnia z odpowiedzialności......
w naszym przypadku jest tak samo. :?

ford

Re: Pari Boy SX

Post autor: ford » ndz 08 mar, 2009 02:48

dramu pisze:Czy ktoś używa Pari Boy SX ?
W ogóle to jakich inhalatorów używacie?
Muszę kupić jakiś nowy bo mi sie zepsuł a wiadomo trzeba mieć dwa na stanie w razie czego.
Czy ktoś używa Pari e-flow Rapid? Czy warto wydać tyle kasy?
hej
ja uzywam tzn moje dziecko Pari JuniorBoy S
Podobno e-flow jest rewelacyjny ale drogi w zakupie i ekspoatacji ale ..... podobno bardzo cichy i idealny dla dzieci
nie stać mnie obecnie ale może kiedyś
Ja jestem bardzo zadowolony z inhalatora i obsług dystrybutora, wszystko mi wyjaśnili bo lekarz tylko powiedział że mam kupić pari
w innym wątku podałem namiary na firmę

pozdrawiam

mastocha

Post autor: mastocha » czw 22 sie, 2013 12:13

Szczegółowe opisy inhalatorów z zaleceniami producenta do sposobu przeprowadzania inhalacji możecie znaleźć na http://www.inhalatory-pari.pl/

Myślę, że tam znajdziecie odpowiedzi na wiele Waszych pytań.

Mama Gosi
Aktywista

Post autor: Mama Gosi » sob 24 sie, 2013 13:35

My mamy inhalator pari boy sx, w tym inhalatorze jest ponoć jakiś filtr czy go sie powinno wymienic?
Obrazek

ODPOWIEDZ